Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:10 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:10

Subiect vot: PLx 33/2018 - retrimitere la comisie
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:227 134 31 21 18 13 7 2 1
- voturi pentru (DA):62 - 31 21 - - 7 2 1
- voturi împotrivă (NU):164 134 - - 17 13 - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR NU
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Birchall Ana PSD NU
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
30. Bontea Vlad PSD NU
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD NU
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD NU
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE NU
42. Căciulă Aurel PSD NU
43. Călin Ion PSD NU
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
45. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD NU
49. Ciocan Dan PSD NU
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
51. Ciuhodaru Tudor PSD NU
52. Cobuz Maricela PSD NU
53. Cocoș Vasile PSD NU
54. Cosma Andreea PSD NU
55. Cosma Lavinia-Corina USR DA
56. Cristache Cătălin PMP DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR NU
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
60. Cupă Ion ALDE NU
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dan Nicușor Daniel USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Dîrzu Ioan PSD NU
65. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dunava Costel Neculai PSD NU
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR NU
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Florea Damian PSD NU
76. Floroiu Ionel PSD NU
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
78. Furtună Mirela PSD NU
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
80. Găină Mihăiță PSD NU
81. Georgescu Nicolae PSD NU
82. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gheorghiu Bogdan PNL DA
85. Gherman Dumitru PSD NU
86. Gilia Claudia PSD NU
87. Giugea Nicolae PNL DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
89. Gudu Vasile PNL DA
90. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Huncă Mihaela PSD NU
93. Iancu Iulian PSD NU
94. Iancu Marius-Ionel PSD NU
95. Iftimie Neculai PSD NU
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
97. Intotero Natalia-Elena PSD NU
98. Ion Stelian-Cristian USR DA
99. Iordache Florin PSD NU
100. Itu Cornel PSD NU
101. Jivan Luminița-Maria PSD NU
102. Kelemen Hunor UDMR NU
103. Korodi Attila UDMR NU
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
105. Lazăr Sorin PSD NU
106. Lovin Dumitru ALDE NU
107. Lungu Tudorița PNL DA
108. Lupașcu Costel PSD NU
109. Lupescu Dumitru USR DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
112. Manole Petre-Florin PSD NU
113. Mareș Mara PNL DA
114. Marica Petru-Sorin PSD NU
115. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
119. Mînzatu Roxana PSD NU
120. Mohaci Mihai PSD NU
121. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
123. Mușoiu Ștefan PSD NU
124. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
126. Neață Eugen PSD NU
127. Nicoară Romeo Florin PNL DA
128. Nicolae Andrei PSD NU
129. Nicolicea Eugen PSD NU
130. Nistor Laurențiu PSD NU
131. Niță Mihai ALDE NU
132. Niță Nicu PSD NU
133. Nosa Iuliu PSD NU
134. Olar Corneliu PNL DA
135. Oteșanu Daniela PSD NU
136. Pambuccian Varujan Minoritati DA
137. Pană Adriana-Doina PSD NU
138. Paraschiv Rodica PSD NU
139. Pașcan Emil-Marius PMP DA
140. Pau Radu - Adrian PSD NU
141. Păle Dănuț PSD NU
142. Petcu Toma-Florin ALDE NU
143. Petrea Gabriel PSD NU
144. Petric Octavian PSD NU
145. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
146. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
147. Pop Andrei PSD NU
148. Pop Georgian PSD NU
149. Pop Tudor Rareș USR DA
150. Popa Mihai Valentin PSD NU
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
152. Popescu Pavel PNL DA
153. Preda Cezar-Florin PNL DA
154. Presură Alexandra PSD NU
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
156. Prună Cristina-Mădălina USR DA
157. Radu Anișoara PSD NU
158. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
159. Rădulescu Alexandru PSD NU
160. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
161. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
162. Răduț Violeta PSD NU
163. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
164. Roman Florin-Claudiu PNL DA
165. Roman Ioan Sorin PSD NU
166. Roșca Lucreția PSD NU
167. Rotaru Alexandru PSD NU
168. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
169. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
170. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
171. Sefer Cristian-George PMP DA
172. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
173. Seres Dénes UDMR NU
174. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
175. Simion Lucian-Eduard PSD NU
176. Simionca Ionuț PMP DA
177. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
178. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
179. Solomon Adrian PSD NU
180. Spânu Ion PSD NU
181. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
182. Stan Viorel PSD NU
183. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
184. Stancu Florinel PSD NU
185. Stativă Irinel Ioan PSD NU
186. Stănescu Alexandru PSD NU
187. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
188. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
189. Suciu Matei PSD NU
190. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
191. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
192. Szabó Ödön UDMR NU
193. Șarapatin Elvira PSD NU
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
195. Șimon Gheorghe PSD NU
196. Șișcu George PNL DA
197. Șotcan Theodora PSD NU
198. Șova Lucian PSD NU
199. Ștefan Corneliu PSD NU
200. Ștefan Viorel PSD NU
201. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
202. Tabugan Ion ALDE NU
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
204. Teiș Alina PSD NU
205. Terea Ioan PSD NU
206. Tîlvăr Angel PSD NU
207. Todor Adrian PSD NU
208. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
209. Toma Ilie PSD NU
210. Tomac Eugen PMP DA
211. Tripa Florin-Dan PSD NU
212. Tudor Beatrice PSD NU
213. Turcan Raluca PNL DA
214. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
215. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
216. Varga Glad-Aurel PNL DA
217. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
218. Vass Levente UDMR NU
219. Velcea Nicolae PSD NU
220. Vișan George-Gabriel PSD NU
221. Vîrză Mihăiță PSD NU
222. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
223. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
224. Vosganian Varujan ALDE NU
225. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
226. Weber Mihai PSD NU
227. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 septembrie 2018, 6:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro