Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:12 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:12

Subiect vot: PLx 33/2018 - elimnarea art.19 -propunere PNL
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:226 133 30 21 18 13 7 3 1
- voturi pentru (DA):52 - 29 21 - - 1 - 1
- voturi împotrivă (NU):166 133 1 - 16 13 - 3 -
- abțineri:8 - - - 2 - 6 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Benkő Erika UDMR NU
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Birchall Ana PSD NU
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Bontea Vlad PSD NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
32. Bran Ioana PSD NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD NU
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică ALDE NU
41. Căciulă Aurel PSD NU
42. Călin Ion PSD NU
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
44. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chiriac Viorel PSD NU
47. Ciocan Dan PSD NU
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciuhodaru Tudor PSD NU
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Cobuz Maricela PSD NU
52. Cocoș Vasile PSD NU
53. Cosma Andreea PSD NU
54. Cosma Lavinia-Corina USR DA
55. Cristache Cătălin PMP Abținere
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
59. Cupă Ion ALDE NU
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dan Nicușor Daniel USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD NU
63. Dîrzu Ioan PSD NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
70. Dunava Costel Neculai PSD NU
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR NU
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Florea Damian PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Furtună Mirela PSD NU
77. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
78. Găină Mihăiță PSD NU
79. Georgescu Nicolae PSD NU
80. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Gheorghiu Bogdan PNL DA
83. Gherman Dumitru PSD NU
84. Gilia Claudia PSD NU
85. Giugea Nicolae PNL DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
87. Gudu Vasile PNL DA
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
89. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
90. Huncă Mihaela PSD NU
91. Iancu Iulian PSD NU
92. Iancu Marius-Ionel PSD NU
93. Iftimie Neculai PSD NU
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
95. Intotero Natalia-Elena PSD NU
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Iordache Florin PSD NU
98. Itu Cornel PSD NU
99. Jivan Luminița-Maria PSD NU
100. Kelemen Hunor UDMR NU
101. Korodi Attila UDMR NU
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
103. Lazăr Sorin PSD NU
104. Lovin Dumitru ALDE NU
105. Lungu Tudorița PNL DA
106. Lupașcu Costel PSD NU
107. Lupescu Dumitru USR DA
108. Macovei Silviu Nicu PSD NU
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
110. Manole Petre-Florin PSD NU
111. Mareș Mara PNL DA
112. Marica Petru-Sorin PSD NU
113. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
117. Mînzatu Roxana PSD NU
118. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
119. Mohaci Mihai PSD NU
120. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
122. Mușoiu Ștefan PSD NU
123. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neață Eugen PSD NU
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolae Andrei PSD NU
128. Nicolicea Eugen PSD NU
129. Nistor Laurențiu PSD NU
130. Niță Mihai ALDE NU
131. Niță Nicu PSD NU
132. Nosa Iuliu PSD NU
133. Olar Corneliu PNL DA
134. Pambuccian Varujan Minoritati NU
135. Pană Adriana-Doina PSD NU
136. Paraschiv Rodica PSD NU
137. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
138. Pau Radu - Adrian PSD NU
139. Păle Dănuț PSD NU
140. Petcu Toma-Florin ALDE NU
141. Petrea Gabriel PSD NU
142. Petric Octavian PSD NU
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
144. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
145. Pop Andrei PSD NU
146. Pop Georgian PSD NU
147. Pop Tudor Rareș USR DA
148. Popa Mihai Valentin PSD NU
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
150. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
151. Popescu Pavel PNL DA
152. Preda Cezar-Florin PNL DA
153. Presură Alexandra PSD NU
154. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
155. Prună Cristina-Mădălina USR DA
156. Radu Anișoara PSD NU
157. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
158. Rădulescu Alexandru PSD NU
159. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
160. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
161. Răduț Violeta PSD NU
162. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
163. Roman Florin-Claudiu PNL DA
164. Roman Ioan Sorin PSD NU
165. Roșca Lucreția PSD NU
166. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
167. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
168. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
169. Sefer Cristian-George PMP Abținere
170. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
171. Seres Dénes UDMR NU
172. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
173. Simion Lucian-Eduard PSD NU
174. Simionca Ionuț PMP Abținere
175. Simonis Alfred - Robert PSD NU
176. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
178. Solomon Adrian PSD NU
179. Spânu Ion PSD NU
180. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
181. Stan Viorel PSD NU
182. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
183. Stancu Florinel PSD NU
184. Stativă Irinel Ioan PSD NU
185. Stănescu Alexandru PSD NU
186. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
187. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
188. Suciu Matei PSD NU
189. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
190. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
191. Szabó Ödön UDMR NU
192. Șarapatin Elvira PSD NU
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
194. Șimon Gheorghe PSD NU
195. Șișcu George PNL DA
196. Șotcan Theodora PSD NU
197. Șova Lucian PSD NU
198. Ștefan Corneliu PSD NU
199. Ștefan Viorel PSD NU
200. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
201. Tabugan Ion ALDE NU
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
203. Teiș Alina PSD NU
204. Terea Ioan PSD NU
205. Tîlvăr Angel PSD NU
206. Todor Adrian PSD NU
207. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
208. Toma Ilie PSD NU
209. Tomac Eugen PMP Abținere
210. Tripa Florin-Dan PSD NU
211. Tudor Beatrice PSD NU
212. Turcan Raluca PNL DA
213. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
214. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
215. Varga Glad-Aurel PNL DA
216. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
217. Vass Levente UDMR NU
218. Velcea Nicolae PSD NU
219. Vișan George-Gabriel PSD NU
220. Vîrză Mihăiță PSD NU
221. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
222. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
223. Vosganian Varujan ALDE NU
224. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
225. Weber Mihai PSD NU
226. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 august 2018, 19:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro