Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:14 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:14

Subiect vot: PLx 33/2018 - art.19
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:226 137 27 21 17 14 6 3 1
- voturi pentru (DA):167 136 - - 17 14 - - -
- voturi împotrivă (NU):35 1 25 2 - - 6 - 1
- abțineri:24 - 2 19 - - - 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR Abținere
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR NU
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Cosma Andreea PSD DA
54. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
55. Cristache Cătălin PMP NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Dan Nicușor Daniel USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drulă Cătălin USR Abținere
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL NU
75. Florea Damian PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Georgescu Nicolae PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
84. Gheorghiu Bogdan PNL NU
85. Gherman Dumitru PSD DA
86. Gilia Claudia PSD DA
87. Giugea Nicolae PNL NU
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huncă Mihaela PSD DA
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Iancu Marius-Ionel PSD DA
94. Iftimie Neculai PSD DA
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
96. Intotero Natalia-Elena PSD DA
97. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
98. Iordache Florin PSD DA
99. Itu Cornel PSD DA
100. Jivan Luminița-Maria PSD DA
101. Kelemen Hunor UDMR DA
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Lovin Dumitru ALDE DA
106. Lungu Tudorița PNL NU
107. Lupașcu Costel PSD DA
108. Lupescu Dumitru USR Abținere
109. Macovei Silviu Nicu PSD DA
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Mareș Mara PNL NU
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mohaci Mihai PSD DA
120. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nicoară Romeo Florin PNL NU
127. Nicolae Andrei PSD DA
128. Nicolicea Eugen PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Niță Mihai ALDE DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL NU
134. Olteanu Daniel ALDE DA
135. Oteșanu Daniela PSD DA
136. Pană Adriana-Doina PSD DA
137. Paraschiv Rodica PSD DA
138. Pașcan Emil-Marius PMP NU
139. Pau Radu - Adrian PSD DA
140. Păle Dănuț PSD DA
141. Petcu Toma-Florin ALDE DA
142. Petrea Gabriel PSD DA
143. Petric Octavian PSD DA
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
145. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
146. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
148. Pop Andrei PSD DA
149. Pop Georgian PSD DA
150. Pop Tudor Rareș USR Abținere
151. Popa Mihai Valentin PSD DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
154. Popescu Pavel PNL NU
155. Preda Cezar-Florin PNL NU
156. Presură Alexandra PSD DA
157. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
158. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
159. Radu Anișoara PSD DA
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
161. Rădulescu Alexandru PSD DA
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
164. Răduț Violeta PSD DA
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
166. Roman Florin-Claudiu PNL NU
167. Roman Ioan Sorin PSD DA
168. Roșca Lucreția PSD DA
169. Rotaru Alexandru PSD DA
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
171. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
172. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
173. Sefer Cristian-George PMP NU
174. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
177. Simion Lucian-Eduard PSD DA
178. Simionca Ionuț PMP NU
179. Simonis Alfred - Robert PSD DA
180. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
181. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
182. Solomon Adrian PSD DA
183. Spânu Ion PSD DA
184. Stan Viorel PSD DA
185. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
186. Stancu Florinel PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Alexandru PSD DA
189. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
190. Suciu Matei PSD NU
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
193. Szabó Ödön UDMR DA
194. Șarapatin Elvira PSD DA
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
196. Șimon Gheorghe PSD DA
197. Șotcan Theodora PSD DA
198. Șova Lucian PSD DA
199. Ștefan Corneliu PSD DA
200. Ștefan Viorel PSD DA
201. Tabugan Ion ALDE DA
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
203. Teiș Alina PSD DA
204. Terea Ioan PSD DA
205. Tîlvăr Angel PSD DA
206. Todor Adrian PSD DA
207. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
208. Toma Ilie PSD DA
209. Tomac Eugen PMP NU
210. Tripa Florin-Dan PSD DA
211. Tudor Beatrice PSD DA
212. Turcan Raluca PNL NU
213. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
214. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
215. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
216. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
217. Vass Levente UDMR DA
218. Velcea Nicolae PSD DA
219. Vișan George-Gabriel PSD DA
220. Vîrză Mihăiță PSD DA
221. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
222. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
223. Vosganian Varujan ALDE DA
224. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 21:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro