Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:14 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:14

Subiect vot: PLx 33/2018 - amr.7
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:229 138 30 20 17 14 7 2 1
- voturi pentru (DA):28 - 6 20 - - 1 - 1
- voturi împotrivă (NU):171 138 1 - 17 14 - 1 -
- abțineri:30 - 23 - - - 6 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL Abținere
20. Birchall Ana PSD NU
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
26. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Bontea Vlad PSD NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
32. Bran Ioana PSD NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
37. Burciu Cristina PSD NU
38. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
39. Calotă Florică Ică ALDE NU
40. Căciulă Aurel PSD NU
41. Călin Ion PSD NU
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
43. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
44. Cherecheș Viorica PNL Abținere
45. Chiriac Viorel PSD NU
46. Ciocan Dan PSD NU
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
49. Ciuhodaru Tudor PSD NU
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Cobuz Maricela PSD NU
52. Cocoș Vasile PSD NU
53. Cosma Andreea PSD NU
54. Cosma Lavinia-Corina USR DA
55. Cristache Cătălin PMP Abținere
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
59. Cupă Ion ALDE NU
60. Cupșa Ioan PNL Abținere
61. Dan Nicușor Daniel USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD NU
63. Dîrzu Ioan PSD NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
70. Dunava Costel Neculai PSD NU
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR NU
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Florea Damian PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Furtună Mirela PSD NU
77. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
78. Găină Mihăiță PSD NU
79. Georgescu Nicolae PSD NU
80. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Gheorghiu Bogdan PNL DA
83. Gherman Dumitru PSD NU
84. Gilia Claudia PSD NU
85. Giugea Nicolae PNL Abținere
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
87. Gudu Vasile PNL Abținere
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
89. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
90. Huncă Mihaela PSD NU
91. Iancu Iulian PSD NU
92. Iancu Marius-Ionel PSD NU
93. Iftimie Neculai PSD NU
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
95. Intotero Natalia-Elena PSD NU
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Iordache Florin PSD NU
98. Itu Cornel PSD NU
99. Jivan Luminița-Maria PSD NU
100. Kelemen Hunor UDMR NU
101. Korodi Attila UDMR NU
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
103. Lazăr Sorin PSD NU
104. Lovin Dumitru ALDE NU
105. Lungu Tudorița PNL NU
106. Lupașcu Costel PSD NU
107. Lupescu Dumitru USR DA
108. Macovei Silviu Nicu PSD NU
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
110. Manole Petre-Florin PSD NU
111. Mareș Mara PNL Abținere
112. Marica Petru-Sorin PSD NU
113. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
117. Mînzatu Roxana PSD NU
118. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
119. Mohaci Mihai PSD NU
120. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
122. Mușoiu Ștefan PSD NU
123. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neață Eugen PSD NU
126. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
127. Nicolae Andrei PSD NU
128. Nicolicea Eugen PSD NU
129. Nistor Laurențiu PSD NU
130. Niță Mihai ALDE NU
131. Niță Nicu PSD NU
132. Nosa Iuliu PSD NU
133. Olar Corneliu PNL Abținere
134. Olteanu Daniel ALDE NU
135. Oteșanu Daniela PSD NU
136. Pană Adriana-Doina PSD NU
137. Paraschiv Rodica PSD NU
138. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
139. Pau Radu - Adrian PSD NU
140. Păle Dănuț PSD NU
141. Petcu Toma-Florin ALDE NU
142. Petrea Gabriel PSD NU
143. Petric Octavian PSD NU
144. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
145. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
147. Pop Andrei PSD NU
148. Pop Georgian PSD NU
149. Pop Tudor Rareș USR DA
150. Popa Mihai Valentin PSD NU
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
153. Popescu Pavel PNL Abținere
154. Preda Cezar-Florin PNL DA
155. Presură Alexandra PSD NU
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
157. Prună Cristina-Mădălina USR DA
158. Radu Anișoara PSD NU
159. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
160. Rădulescu Alexandru PSD NU
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
162. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
163. Răduț Violeta PSD NU
164. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
165. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
166. Roman Ioan Sorin PSD NU
167. Roșca Lucreția PSD NU
168. Rotaru Alexandru PSD NU
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
170. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
171. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
172. Sefer Cristian-George PMP Abținere
173. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
174. Seres Dénes UDMR NU
175. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
176. Simion Lucian-Eduard PSD NU
177. Simionca Ionuț PMP Abținere
178. Simonis Alfred - Robert PSD NU
179. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
180. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
181. Solomon Adrian PSD NU
182. Spânu Ion PSD NU
183. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
184. Stan Viorel PSD NU
185. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
186. Stancu Florinel PSD NU
187. Stativă Irinel Ioan PSD NU
188. Stănescu Alexandru PSD NU
189. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
190. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
191. Suciu Matei PSD NU
192. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
193. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
194. Szabó Ödön UDMR NU
195. Șarapatin Elvira PSD NU
196. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
197. Șimon Gheorghe PSD NU
198. Șișcu George PNL Abținere
199. Șotcan Theodora PSD NU
200. Șova Lucian PSD NU
201. Ștefan Corneliu PSD NU
202. Ștefan Viorel PSD NU
203. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
204. Tabugan Ion ALDE NU
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
206. Teiș Alina PSD NU
207. Terea Ioan PSD NU
208. Tîlvăr Angel PSD NU
209. Todor Adrian PSD NU
210. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
211. Toma Ilie PSD NU
212. Tomac Eugen PMP Abținere
213. Tripa Florin-Dan PSD NU
214. Tudor Beatrice PSD NU
215. Turcan Raluca PNL Abținere
216. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
217. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
218. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
219. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
220. Vass Levente UDMR NU
221. Velcea Nicolae PSD NU
222. Vișan George-Gabriel PSD NU
223. Vîrză Mihăiță PSD NU
224. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
225. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
226. Vosganian Varujan ALDE NU
227. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
228. Weber Mihai PSD NU
229. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 17 august 2018, 13:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro