Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:15 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:15

Subiect vot: PLx 33/2018 - amr.8
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:222 135 28 19 16 14 7 2 1
- voturi pentru (DA):54 1 26 19 - - 7 - 1
- voturi împotrivă (NU):165 134 - - 15 14 - 2 -
- abțineri:2 - 1 - 1 - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Anton Anton ALDE NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Bende Sándor UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Birchall Ana PSD NU
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Bontea Vlad PSD NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
32. Bran Ioana PSD NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
38. Burciu Cristina PSD NU
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică ALDE NU
41. Căciulă Aurel PSD NU
42. Călin Ion PSD NU
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
44. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chiriac Viorel PSD NU
47. Ciocan Dan PSD NU
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
50. Ciuhodaru Tudor PSD NU
51. Cîtea Vasile PSD NU
52. Cobuz Maricela PSD NU
53. Cocoș Vasile PSD NU
54. Cosma Andreea PSD NU
55. Cosma Lavinia-Corina USR DA
56. Cristache Cătălin PMP DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR NU
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
60. Cupă Ion ALDE NU
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dan Nicușor Daniel USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD NU
64. Dîrzu Ioan PSD NU
65. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dunava Costel Neculai PSD NU
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR NU
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Florea Damian PSD NU
76. Floroiu Ionel PSD NU
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
78. Furtună Mirela PSD NU
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
80. Găină Mihăiță PSD NU
81. Georgescu Nicolae PSD NU
82. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
84. Gheorghiu Bogdan PNL DA
85. Gherman Dumitru PSD NU
86. Gilia Claudia PSD NU
87. Giugea Nicolae PNL DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
90. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
91. Huncă Mihaela PSD NU
92. Iancu Iulian PSD NU
93. Iancu Marius-Ionel PSD NU
94. Iftimie Neculai PSD NU
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
96. Intotero Natalia-Elena PSD DA
97. Ion Stelian-Cristian USR DA
98. Iordache Florin PSD NU
99. Itu Cornel PSD NU
100. Jivan Luminița-Maria PSD NU
101. Kelemen Hunor UDMR NU
102. Korodi Attila UDMR NU
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
104. Lazăr Sorin PSD NU
105. Lovin Dumitru ALDE NU
106. Lungu Tudorița PNL DA
107. Lupașcu Costel PSD NU
108. Lupescu Dumitru USR DA
109. Macovei Silviu Nicu PSD NU
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
111. Manole Petre-Florin PSD NU
112. Mareș Mara PNL DA
113. Marica Petru-Sorin PSD NU
114. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
118. Mînzatu Roxana PSD NU
119. Mohaci Mihai PSD NU
120. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
121. Mușoiu Ștefan PSD NU
122. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
124. Neață Eugen PSD NU
125. Nicoară Romeo Florin PNL DA
126. Nicolae Andrei PSD NU
127. Nicolicea Eugen PSD NU
128. Nistor Laurențiu PSD NU
129. Niță Mihai ALDE NU
130. Niță Nicu PSD NU
131. Nosa Iuliu PSD NU
132. Olar Corneliu PNL DA
133. Olteanu Daniel ALDE NU
134. Oteșanu Daniela PSD NU
135. Pană Adriana-Doina PSD NU
136. Paraschiv Rodica PSD NU
137. Pașcan Emil-Marius PMP DA
138. Pau Radu - Adrian PSD NU
139. Păle Dănuț PSD NU
140. Petcu Toma-Florin ALDE NU
141. Petrea Gabriel PSD NU
142. Petric Octavian PSD NU
143. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
144. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
145. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
146. Pop Andrei PSD NU
147. Pop Georgian PSD NU
148. Pop Tudor Rareș USR DA
149. Popa Mihai Valentin PSD NU
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
151. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
152. Preda Cezar-Florin PNL DA
153. Presură Alexandra PSD NU
154. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
155. Prună Cristina-Mădălina USR DA
156. Radu Anișoara PSD NU
157. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
158. Rădulescu Alexandru PSD NU
159. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
160. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
161. Răduț Violeta PSD NU
162. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
163. Roman Florin-Claudiu PNL DA
164. Roman Ioan Sorin PSD NU
165. Roșca Lucreția PSD NU
166. Rotaru Alexandru PSD NU
167. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
168. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
169. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
170. Sefer Cristian-George PMP DA
171. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
172. Seres Dénes UDMR NU
173. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
174. Simion Lucian-Eduard PSD NU
175. Simionca Ionuț PMP DA
176. Simonis Alfred - Robert PSD NU
177. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
178. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
179. Solomon Adrian PSD NU
180. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
181. Stan Viorel PSD NU
182. Stancu Florinel PSD NU
183. Stativă Irinel Ioan PSD NU
184. Stănescu Alexandru PSD NU
185. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
186. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
187. Suciu Matei PSD NU
188. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
189. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
190. Szabó Ödön UDMR NU
191. Șarapatin Elvira PSD NU
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
193. Șimon Gheorghe PSD NU
194. Șișcu George PNL DA
195. Șotcan Theodora PSD NU
196. Șova Lucian PSD NU
197. Ștefan Corneliu PSD NU
198. Ștefan Viorel PSD NU
199. Tabugan Ion ALDE NU
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
201. Teiș Alina PSD NU
202. Terea Ioan PSD NU
203. Tîlvăr Angel PSD NU
204. Todor Adrian PSD NU
205. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
206. Toma Ilie PSD NU
207. Tomac Eugen PMP DA
208. Tripa Florin-Dan PSD NU
209. Tudor Beatrice PSD NU
210. Turcan Raluca PNL DA
211. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
212. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
213. Varga Glad-Aurel PNL DA
214. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
215. Vișan George-Gabriel PSD NU
216. Vîrză Mihăiță PSD NU
217. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
218. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
219. Vosganian Varujan ALDE NU
220. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
221. Weber Mihai PSD NU
222. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 14:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro