Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:16 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:16

Subiect vot: PLx 33/2018 - art.22 - forma comisie
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:222 134 28 21 17 12 7 2 1
- voturi pentru (DA):163 134 - - 16 12 - 1 -
- voturi împotrivă (NU):54 - 25 21 - - 7 - 1
- abțineri:5 - 3 - 1 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR NU
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR NU
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Cosma Andreea PSD DA
54. Cosma Lavinia-Corina USR NU
55. Cristache Cătălin PMP NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL NU
61. Dan Nicușor Daniel USR NU
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Fădor Angelica PNL NU
74. Florea Damian PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gheorghiu Bogdan PNL NU
83. Gherman Dumitru PSD DA
84. Gilia Claudia PSD DA
85. Giugea Nicolae PNL NU
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
87. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Huncă Mihaela PSD DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Iancu Marius-Ionel PSD DA
92. Iftimie Neculai PSD DA
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
94. Intotero Natalia-Elena PSD DA
95. Ion Stelian-Cristian USR NU
96. Iordache Florin PSD DA
97. Itu Cornel PSD DA
98. Jivan Luminița-Maria PSD DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Korodi Attila UDMR DA
101. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
102. Lazăr Sorin PSD DA
103. Lovin Dumitru ALDE DA
104. Lungu Tudorița PNL NU
105. Lupașcu Costel PSD DA
106. Lupescu Dumitru USR NU
107. Macovei Silviu Nicu PSD DA
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
109. Manole Petre-Florin PSD DA
110. Mareș Mara PNL Abținere
111. Marica Petru-Sorin PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
115. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
116. Mînzatu Roxana PSD DA
117. Mohaci Mihai PSD DA
118. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
120. Mușoiu Ștefan PSD DA
121. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
123. Neață Eugen PSD DA
124. Nicoară Romeo Florin PNL NU
125. Nicolae Andrei PSD DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nistor Laurențiu PSD DA
128. Niță Mihai ALDE DA
129. Niță Nicu PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Olar Corneliu PNL NU
132. Oteșanu Daniela PSD DA
133. Pană Adriana-Doina PSD DA
134. Paraschiv Rodica PSD DA
135. Pașcan Emil-Marius PMP NU
136. Pau Radu - Adrian PSD DA
137. Păle Dănuț PSD DA
138. Petcu Toma-Florin ALDE DA
139. Petrea Gabriel PSD DA
140. Petric Octavian PSD DA
141. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
142. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
143. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
144. Pop Andrei PSD DA
145. Pop Georgian PSD DA
146. Pop Tudor Rareș USR NU
147. Popa Mihai Valentin PSD DA
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
150. Popescu Pavel PNL NU
151. Preda Cezar-Florin PNL NU
152. Presură Alexandra PSD DA
153. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
154. Prună Cristina-Mădălina USR NU
155. Radu Anișoara PSD DA
156. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
157. Rădulescu Alexandru PSD DA
158. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
159. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
160. Răduț Violeta PSD DA
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
162. Roman Florin-Claudiu PNL NU
163. Roman Ioan Sorin PSD DA
164. Roșca Lucreția PSD DA
165. Rotaru Alexandru PSD DA
166. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
167. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
168. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
169. Sefer Cristian-George PMP NU
170. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
173. Simion Lucian-Eduard PSD DA
174. Simionca Ionuț PMP NU
175. Simonis Alfred - Robert PSD DA
176. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
178. Spânu Ion PSD DA
179. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
180. Stan Viorel PSD DA
181. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
182. Stancu Florinel PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD DA
184. Stănescu Alexandru PSD DA
185. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
186. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
187. Suciu Matei PSD DA
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
190. Szabó Ödön UDMR DA
191. Șarapatin Elvira PSD DA
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
193. Șimon Gheorghe PSD DA
194. Șișcu George PNL NU
195. Șotcan Theodora PSD DA
196. Ștefan Corneliu PSD DA
197. Tabugan Ion ALDE DA
198. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
199. Teiș Alina PSD DA
200. Terea Ioan PSD DA
201. Tîlvăr Angel PSD DA
202. Todor Adrian PSD DA
203. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
204. Toma Ilie PSD DA
205. Tomac Eugen PMP NU
206. Tripa Florin-Dan PSD DA
207. Tudor Beatrice PSD DA
208. Turcan Raluca PNL NU
209. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
210. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
211. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
212. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
213. Vass Levente UDMR DA
214. Velcea Nicolae PSD DA
215. Vișan George-Gabriel PSD DA
216. Vîrză Mihăiță PSD DA
217. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
218. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
219. Vosganian Varujan ALDE DA
220. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
221. Weber Mihai PSD DA
222. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 2:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro