Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:18 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:18

Subiect vot: PLx 33/2018 - amr.9
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:228 137 31 21 16 14 6 2 1
- voturi pentru (DA):46 - 27 18 - - - 1 -
- voturi împotrivă (NU):167 136 - 1 14 14 - 1 1
- abțineri:14 1 3 2 2 - 6 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Birchall Ana PSD NU
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Bontea Vlad PSD NU
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
30. Bran Ioana PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
36. Burciu Cristina PSD NU
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Calotă Florică Ică ALDE NU
39. Căciulă Aurel PSD NU
40. Călin Ion PSD NU
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
42. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
43. Cherecheș Viorica PNL -
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chiriac Viorel PSD NU
46. Ciocan Dan PSD NU
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
49. Ciuhodaru Tudor PSD NU
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Cobuz Maricela PSD NU
52. Cocoș Vasile PSD NU
53. Cosma Andreea PSD NU
54. Cosma Lavinia-Corina USR DA
55. Cristache Cătălin PMP Abținere
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
59. Cupă Ion ALDE NU
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dan Nicușor Daniel USR NU
62. Dinu Cristina-Elena PSD NU
63. Dîrzu Ioan PSD NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
70. Dunava Costel Neculai PSD NU
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR NU
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Florea Damian PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
79. Găină Mihăiță PSD NU
80. Georgescu Nicolae PSD NU
81. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
83. Gheorghiu Bogdan PNL DA
84. Gherman Dumitru PSD NU
85. Gilia Claudia PSD NU
86. Giugea Nicolae PNL DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Gudu Vasile PNL DA
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
90. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
91. Huncă Mihaela PSD NU
92. Iancu Iulian PSD NU
93. Iancu Marius-Ionel PSD NU
94. Iftimie Neculai PSD NU
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
96. Intotero Natalia-Elena PSD NU
97. Ion Stelian-Cristian USR DA
98. Iordache Florin PSD NU
99. Itu Cornel PSD NU
100. Jivan Luminița-Maria PSD NU
101. Kelemen Hunor UDMR Abținere
102. Korodi Attila UDMR NU
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
104. Lazăr Sorin PSD NU
105. Lovin Dumitru ALDE NU
106. Lungu Tudorița PNL DA
107. Lupașcu Costel PSD NU
108. Lupescu Dumitru USR DA
109. Macovei Silviu Nicu PSD NU
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
111. Manole Petre-Florin PSD NU
112. Mareș Mara PNL DA
113. Marica Petru-Sorin PSD NU
114. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
118. Mînzatu Roxana PSD NU
119. Mohaci Mihai PSD NU
120. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
122. Mușoiu Ștefan PSD NU
123. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neață Eugen PSD NU
126. Nicoară Romeo Florin PNL DA
127. Nicolae Andrei PSD Abținere
128. Nicolicea Eugen PSD NU
129. Nistor Laurențiu PSD NU
130. Niță Mihai ALDE NU
131. Niță Nicu PSD NU
132. Nosa Iuliu PSD NU
133. Olar Corneliu PNL DA
134. Olteanu Daniel ALDE NU
135. Oteșanu Daniela PSD NU
136. Pană Adriana-Doina PSD NU
137. Paraschiv Rodica PSD NU
138. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
139. Pau Radu - Adrian PSD NU
140. Păle Dănuț PSD NU
141. Petcu Toma-Florin ALDE NU
142. Petrea Gabriel PSD NU
143. Petric Octavian PSD NU
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
145. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
146. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
148. Pop Andrei PSD NU
149. Pop Georgian PSD NU
150. Pop Tudor Rareș USR DA
151. Popa Mihai Valentin PSD NU
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
153. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
154. Popescu Pavel PNL DA
155. Preda Cezar-Florin PNL DA
156. Presură Alexandra PSD NU
157. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
158. Prună Cristina-Mădălina USR DA
159. Radu Anișoara PSD NU
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
161. Rădulescu Alexandru PSD NU
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
164. Răduț Violeta PSD NU
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
166. Roman Florin-Claudiu PNL DA
167. Roman Ioan Sorin PSD NU
168. Roșca Lucreția PSD NU
169. Rotaru Alexandru PSD NU
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
171. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
172. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
173. Sefer Cristian-George PMP Abținere
174. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
175. Seres Dénes UDMR NU
176. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
177. Simion Lucian-Eduard PSD NU
178. Simionca Ionuț PMP Abținere
179. Simonis Alfred - Robert PSD NU
180. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
181. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
182. Solomon Adrian PSD NU
183. Spânu Ion PSD NU
184. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
185. Stan Viorel PSD NU
186. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
187. Stancu Florinel PSD NU
188. Stativă Irinel Ioan PSD NU
189. Stănescu Alexandru PSD NU
190. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
191. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
192. Suciu Matei PSD NU
193. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
194. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
195. Szabó Ödön UDMR NU
196. Șarapatin Elvira PSD NU
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
198. Șimon Gheorghe PSD NU
199. Șișcu George PNL DA
200. Șotcan Theodora PSD NU
201. Șova Lucian PSD NU
202. Ștefan Corneliu PSD NU
203. Ștefan Viorel PSD NU
204. Tabugan Ion ALDE NU
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
206. Teiș Alina PSD NU
207. Terea Ioan PSD NU
208. Tîlvăr Angel PSD NU
209. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
210. Toma Ilie PSD NU
211. Tomac Eugen PMP Abținere
212. Tripa Florin-Dan PSD NU
213. Tudor Beatrice PSD NU
214. Turcan Raluca PNL DA
215. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
216. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
217. Varga Glad-Aurel PNL DA
218. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
219. Vass Levente UDMR NU
220. Velcea Nicolae PSD NU
221. Vișan George-Gabriel PSD NU
222. Vîrză Mihăiță PSD NU
223. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
224. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
225. Vosganian Varujan ALDE NU
226. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
227. Weber Mihai PSD NU
228. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 5:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro