Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:20 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:20

Subiect vot: PLx 33/2018 - amr.9- eliminarea art.23
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:225 138 30 20 15 14 5 2 1
- voturi pentru (DA):31 - 26 4 1 - - - -
- voturi împotrivă (NU):170 138 2 - 13 14 - 2 1
- abțineri:23 - 2 15 1 - 5 - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR Abținere
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Birchall Ana PSD NU
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
28. Bontea Vlad PSD NU
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
30. Bran Ioana PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
36. Burciu Cristina PSD NU
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Calotă Florică Ică ALDE NU
39. Căciulă Aurel PSD NU
40. Călin Ion PSD NU
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
42. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
43. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
44. Chiriac Viorel PSD NU
45. Ciocan Dan PSD NU
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
48. Ciuhodaru Tudor PSD NU
49. Cîtea Vasile PSD NU
50. Cobuz Maricela PSD NU
51. Cocoș Vasile PSD NU
52. Cosma Andreea PSD NU
53. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
54. Cristache Cătălin PMP Abținere
55. Csép Éva-Andrea UDMR NU
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
58. Cupă Ion ALDE NU
59. Cupșa Ioan PNL NU
60. Dan Nicușor Daniel USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD NU
62. Dîrzu Ioan PSD NU
63. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
65. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
67. Drulă Cătălin USR Abținere
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dunava Costel Neculai PSD NU
70. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
71. Erdei Dolóczki István UDMR NU
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Florea Damian PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
76. Furtună Mirela PSD NU
77. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
78. Găină Mihăiță PSD NU
79. Georgescu Nicolae PSD NU
80. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
82. Gheorghiu Bogdan PNL DA
83. Gherman Dumitru PSD NU
84. Gilia Claudia PSD NU
85. Giugea Nicolae PNL DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
87. Gudu Vasile PNL DA
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
89. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
90. Huncă Mihaela PSD NU
91. Iancu Iulian PSD NU
92. Iancu Marius-Ionel PSD NU
93. Iftimie Neculai PSD NU
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
95. Intotero Natalia-Elena PSD NU
96. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
97. Iordache Florin PSD NU
98. Itu Cornel PSD NU
99. Jivan Luminița-Maria PSD NU
100. Kelemen Hunor UDMR NU
101. Korodi Attila UDMR NU
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
103. Lazăr Sorin PSD NU
104. Lovin Dumitru ALDE NU
105. Lungu Tudorița PNL DA
106. Lupașcu Costel PSD NU
107. Macovei Silviu Nicu PSD NU
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
109. Manole Petre-Florin PSD NU
110. Mareș Mara PNL DA
111. Marica Petru-Sorin PSD NU
112. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
114. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
115. Mînzatu Roxana PSD NU
116. Mohaci Mihai PSD NU
117. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
119. Mușoiu Ștefan PSD NU
120. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
122. Neață Eugen PSD NU
123. Nicoară Romeo Florin PNL DA
124. Nicolae Andrei PSD NU
125. Nicolicea Eugen PSD NU
126. Nistor Laurențiu PSD NU
127. Niță Mihai ALDE NU
128. Niță Nicu PSD NU
129. Nosa Iuliu PSD NU
130. Olar Corneliu PNL DA
131. Olteanu Daniel ALDE NU
132. Oteșanu Daniela PSD NU
133. Pană Adriana-Doina PSD NU
134. Paraschiv Rodica PSD NU
135. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
136. Pau Radu - Adrian PSD NU
137. Păle Dănuț PSD NU
138. Petcu Toma-Florin ALDE NU
139. Petrea Gabriel PSD NU
140. Petric Octavian PSD NU
141. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
142. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
143. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
144. Pop Andrei PSD NU
145. Pop Georgian PSD NU
146. Pop Tudor Rareș USR Abținere
147. Popa Mihai Valentin PSD NU
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
149. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
150. Popescu Pavel PNL DA
151. Preda Cezar-Florin PNL DA
152. Presură Alexandra PSD NU
153. Prisnel Adrian-Claudiu USR -
154. Prună Cristina-Mădălina USR DA
155. Radu Anișoara PSD NU
156. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
157. Rădulescu Alexandru PSD NU
158. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
159. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
160. Răduț Violeta PSD NU
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
162. Roman Florin-Claudiu PNL DA
163. Roman Ioan Sorin PSD NU
164. Roșca Lucreția PSD NU
165. Rotaru Alexandru PSD NU
166. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
167. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
168. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
169. Sefer Cristian-George PMP Abținere
170. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
171. Seres Dénes UDMR NU
172. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
173. Simion Lucian-Eduard PSD NU
174. Simionca Ionuț PMP Abținere
175. Simonis Alfred - Robert PSD NU
176. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
178. Solomon Adrian PSD NU
179. Spânu Ion PSD NU
180. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
181. Stan Viorel PSD NU
182. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
183. Stancu Florinel PSD NU
184. Stativă Irinel Ioan PSD NU
185. Stănescu Alexandru PSD NU
186. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
187. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
188. Suciu Matei PSD NU
189. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
190. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
191. Szabó Ödön UDMR NU
192. Șarapatin Elvira PSD NU
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
194. Șimon Gheorghe PSD NU
195. Șișcu George PNL DA
196. Șotcan Theodora PSD NU
197. Șova Lucian PSD NU
198. Ștefan Corneliu PSD NU
199. Ștefan Viorel PSD NU
200. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
201. Tabugan Ion ALDE NU
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
203. Teiș Alina PSD NU
204. Terea Ioan PSD NU
205. Tîlvăr Angel PSD NU
206. Todor Adrian PSD NU
207. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
208. Toma Ilie PSD NU
209. Tripa Florin-Dan PSD NU
210. Tudor Beatrice PSD NU
211. Turcan Raluca PNL DA
212. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
213. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
214. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
215. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
216. Vass Levente UDMR NU
217. Velcea Nicolae PSD NU
218. Vișan George-Gabriel PSD NU
219. Vîrză Mihăiță PSD NU
220. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
222. Vosganian Varujan ALDE NU
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
224. Weber Mihai PSD NU
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 13:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro