Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:21 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:21

Subiect vot: elimnarea art.23
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:214 136 19 21 16 14 5 2 1
- voturi pentru (DA):22 - 19 3 - - - - -
- voturi împotrivă (NU):167 136 - 1 14 14 - 2 -
- abțineri:24 - - 17 1 - 5 - 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andrușcă Dănuț PSD NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Anton Anton ALDE NU
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Babuș Radu PSD NU
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD NU
11. Barna Ilie Dan USR Abținere
12. Bălănescu Alexandru PSD NU
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bende Sándor UDMR NU
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
28. Bran Ioana PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budăi Marius-Constantin PSD NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Burciu Cristina PSD NU
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
38. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
39. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
40. Chiriac Viorel PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
44. Ciuhodaru Tudor PSD NU
45. Cîtea Vasile PSD NU
46. Cobuz Maricela PSD NU
47. Cocoș Vasile PSD NU
48. Cosma Andreea PSD NU
49. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
50. Cristache Cătălin PMP Abținere
51. Csép Éva-Andrea UDMR NU
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
54. Cupă Ion ALDE NU
55. Dan Nicușor Daniel USR DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD NU
57. Dîrzu Ioan PSD NU
58. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
60. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
62. Drulă Cătălin USR Abținere
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
64. Dunava Costel Neculai PSD NU
65. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
66. Erdei Dolóczki István UDMR NU
67. Fădor Angelica PNL DA
68. Florea Damian PSD NU
69. Floroiu Ionel PSD NU
70. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
71. Furtună Mirela PSD NU
72. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
73. Găină Mihăiță PSD NU
74. Georgescu Nicolae PSD NU
75. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
76. Gheorghiu Bogdan PNL DA
77. Gherman Dumitru PSD NU
78. Gilia Claudia PSD NU
79. Giugea Nicolae PNL DA
80. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
81. Gudu Vasile PNL DA
82. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
83. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
84. Huncă Mihaela PSD NU
85. Iancu Iulian PSD NU
86. Iancu Marius-Ionel PSD NU
87. Iftimie Neculai PSD NU
88. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
89. Intotero Natalia-Elena PSD NU
90. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
91. Iordache Florin PSD NU
92. Itu Cornel PSD NU
93. Jivan Luminița-Maria PSD NU
94. Kelemen Hunor UDMR NU
95. Korodi Attila UDMR NU
96. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
97. Lazăr Sorin PSD NU
98. Lovin Dumitru ALDE NU
99. Lupașcu Costel PSD NU
100. Lupescu Dumitru USR NU
101. Macovei Silviu Nicu PSD NU
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
103. Manole Petre-Florin PSD NU
104. Mareș Mara PNL DA
105. Marica Petru-Sorin PSD NU
106. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
107. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
110. Mînzatu Roxana PSD NU
111. Mohaci Mihai PSD NU
112. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
113. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
114. Mușoiu Ștefan PSD NU
115. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
116. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
117. Neață Eugen PSD NU
118. Nicoară Romeo Florin PNL DA
119. Nicolae Andrei PSD NU
120. Nicolicea Eugen PSD NU
121. Nistor Laurențiu PSD NU
122. Niță Mihai ALDE NU
123. Niță Nicu PSD NU
124. Nosa Iuliu PSD NU
125. Olar Corneliu PNL DA
126. Olteanu Daniel ALDE NU
127. Oteșanu Daniela PSD NU
128. Pană Adriana-Doina PSD NU
129. Paraschiv Rodica PSD NU
130. Pau Radu - Adrian PSD NU
131. Păle Dănuț PSD NU
132. Petcu Toma-Florin ALDE NU
133. Petrea Gabriel PSD NU
134. Petric Octavian PSD NU
135. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
136. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
137. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
138. Pop Andrei PSD NU
139. Pop Georgian PSD NU
140. Pop Tudor Rareș USR Abținere
141. Popa Mihai Valentin PSD NU
142. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
143. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
144. Preda Cezar-Florin PNL DA
145. Presură Alexandra PSD NU
146. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
147. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
148. Radu Anișoara PSD NU
149. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
150. Rădulescu Alexandru PSD NU
151. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
152. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
153. Răduț Violeta PSD NU
154. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
155. Roman Florin-Claudiu PNL DA
156. Roman Ioan Sorin PSD NU
157. Roșca Lucreția PSD NU
158. Rotaru Alexandru PSD NU
159. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
160. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
161. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
162. Sefer Cristian-George PMP Abținere
163. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
164. Seres Dénes UDMR NU
165. Simion Lucian-Eduard PSD NU
166. Simionca Ionuț PMP Abținere
167. Simonis Alfred - Robert PSD NU
168. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
170. Solomon Adrian PSD NU
171. Spânu Ion PSD NU
172. Stan Viorel PSD NU
173. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
174. Stancu Florinel PSD NU
175. Stativă Irinel Ioan PSD NU
176. Stănescu Alexandru PSD NU
177. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
178. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
179. Suciu Matei PSD NU
180. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
181. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
182. Szabó Ödön UDMR NU
183. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
184. Șimon Gheorghe PSD NU
185. Șișcu George PNL DA
186. Șotcan Theodora PSD NU
187. Șova Lucian PSD NU
188. Ștefan Corneliu PSD NU
189. Ștefan Viorel PSD NU
190. Tabugan Ion ALDE NU
191. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
192. Teiș Alina PSD NU
193. Terea Ioan PSD NU
194. Tîlvăr Angel PSD NU
195. Todor Adrian PSD NU
196. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
197. Toma Ilie PSD NU
198. Tomac Eugen PMP Abținere
199. Tripa Florin-Dan PSD NU
200. Tudor Beatrice PSD NU
201. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
202. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
203. Varga Glad-Aurel PNL DA
204. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
205. Vass Levente UDMR Abținere
206. Velcea Nicolae PSD NU
207. Vișan George-Gabriel PSD NU
208. Vîrză Mihăiță PSD NU
209. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
210. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
211. Vosganian Varujan ALDE NU
212. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
213. Weber Mihai PSD NU
214. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 9:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro