Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:33 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:33

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind validarea unui mandat de deputat (PH CD 49/2018).
PHC 49/2018 privind validarea unui mandat de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:234 139 31 21 18 13 7 4 1
- voturi pentru (DA):233 139 31 20 18 13 7 4 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR DA
56. Cristache Cătălin PMP DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dan Nicușor Daniel USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Florea Damian PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
81. Găină Mihăiță PSD DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL DA
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL DA
89. Goga Octavian PSD DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
91. Gudu Vasile PNL DA
92. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Huncă Mihaela PSD DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Iordache Florin PSD DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Jivan Luminița-Maria PSD DA
104. Kelemen Hunor UDMR DA
105. Korodi Attila UDMR DA
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
107. Lazăr Sorin PSD DA
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL DA
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Lupescu Dumitru USR DA
112. Macovei Silviu Nicu PSD DA
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
114. Manole Petre-Florin PSD DA
115. Mareș Mara PNL DA
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
121. Mînzatu Roxana PSD DA
122. Mohaci Mihai PSD DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
125. Mușoiu Ștefan PSD DA
126. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
128. Neață Eugen PSD DA
129. Nicoară Romeo Florin PNL DA
130. Nicolae Andrei PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nistor Laurențiu PSD DA
133. Niță Mihai ALDE DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Nosa Iuliu PSD DA
136. Olar Corneliu PNL DA
137. Olteanu Daniel ALDE DA
138. Oteșanu Daniela PSD DA
139. Pambuccian Varujan Minoritati DA
140. Pană Adriana-Doina PSD DA
141. Paraschiv Rodica PSD DA
142. Pașcan Emil-Marius PMP DA
143. Pau Radu - Adrian PSD DA
144. Păle Dănuț PSD DA
145. Petcu Toma-Florin ALDE DA
146. Petrea Gabriel PSD DA
147. Petric Octavian PSD DA
148. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
149. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
150. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
151. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
152. Pop Andrei PSD DA
153. Pop Georgian PSD DA
154. Pop Tudor Rareș USR Abținere
155. Popa Mihai Valentin PSD DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
158. Popescu Pavel PNL DA
159. Preda Cezar-Florin PNL DA
160. Presură Alexandra PSD DA
161. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
162. Prună Cristina-Mădălina USR DA
163. Radu Anișoara PSD DA
164. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
165. Rădulescu Alexandru PSD DA
166. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
167. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
168. Răduț Violeta PSD DA
169. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
170. Roman Florin-Claudiu PNL DA
171. Roman Ioan Sorin PSD DA
172. Roșca Lucreția PSD DA
173. Rotaru Alexandru PSD DA
174. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
175. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
176. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
177. Sefer Cristian-George PMP DA
178. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
181. Simion Lucian-Eduard PSD DA
182. Simionca Ionuț PMP DA
183. Simonis Alfred - Robert PSD DA
184. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
185. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
186. Solomon Adrian PSD DA
187. Spânu Ion PSD DA
188. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
189. Stan Viorel PSD DA
190. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
191. Stancu Florinel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
195. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
196. Suciu Matei PSD DA
197. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
198. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
199. Szabó Ödön UDMR DA
200. Șarapatin Elvira PSD DA
201. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șișcu George PNL DA
204. Șotcan Theodora PSD DA
205. Șova Lucian PSD DA
206. Ștefan Corneliu PSD DA
207. Ștefan Viorel PSD DA
208. Tabugan Ion ALDE DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Teiș Alina PSD DA
211. Terea Ioan PSD DA
212. Tîlvăr Angel PSD DA
213. Todor Adrian PSD DA
214. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
215. Toma Ilie PSD DA
216. Tomac Eugen PMP DA
217. Tripa Florin-Dan PSD DA
218. Tudor Beatrice PSD DA
219. Turcan Raluca PNL DA
220. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
221. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
222. Varga Glad-Aurel PNL DA
223. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
224. Vass Levente UDMR DA
225. Velcea Nicolae PSD DA
226. Vișan George-Gabriel PSD DA
227. Vîlceanu Dan PNL DA
228. Vîrză Mihăiță PSD DA
229. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
230. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
231. Vosganian Varujan ALDE DA
232. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 15:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro