Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:35 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:35

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 407/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.267/2008 privind unele măsuri speciale pentru reglementarea avansului rest de justificat și pentru efectuarea recepției în fază unică a lucrărilor de construcții și a instalațiilor aferente acestora la obiectivul de investiții Palatul Parlamentului, precum și pentru reglementarea unor măsuri cu privire la administrarea imobilului „Palatul Parlamentului"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:238 140 31 21 18 14 7 6 1
- voturi pentru (DA):178 140 1 1 16 14 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):8 - 1 - - - 7 - -
- abțineri:52 - 29 20 2 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL Abținere
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR Abținere
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL Abținere
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
58. Cristache Cătălin PMP NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL Abținere
65. Dan Nicușor Daniel USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
71. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR Abținere
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL Abținere
79. Florea Damian PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
88. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL Abținere
92. Goga Octavian PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL Abținere
95. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huncă Mihaela PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Iftimie Neculai PSD DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
104. Iordache Florin PSD DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Jivan Luminița-Maria PSD DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lungu Tudorița PNL Abținere
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR Abținere
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Mareș Mara PNL Abținere
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mohaci Mihai PSD DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
133. Nicolae Andrei PSD DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Nistor Laurențiu PSD DA
136. Niță Mihai ALDE DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Olar Corneliu PNL Abținere
140. Olteanu Daniel ALDE DA
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Pambuccian Varujan Minoritati DA
143. Pană Adriana-Doina PSD DA
144. Paraschiv Rodica PSD DA
145. Pașcan Emil-Marius PMP NU
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petcu Toma-Florin ALDE DA
149. Petrea Gabriel PSD DA
150. Petric Octavian PSD DA
151. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
152. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
153. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
154. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
155. Pop Andrei PSD DA
156. Pop Georgian PSD DA
157. Pop Tudor Rareș USR Abținere
158. Popa Mihai Valentin PSD DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
161. Popescu Pavel PNL DA
162. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
163. Presură Alexandra PSD DA
164. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
165. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
166. Radu Anișoara PSD DA
167. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
168. Rădulescu Alexandru PSD DA
169. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
170. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
171. Răduț Violeta PSD DA
172. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
173. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
174. Roman Ioan Sorin PSD DA
175. Roșca Lucreția PSD DA
176. Rotaru Alexandru PSD DA
177. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
178. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
179. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
180. Sefer Cristian-George PMP NU
181. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
184. Simion Lucian-Eduard PSD DA
185. Simionca Ionuț PMP NU
186. Simonis Alfred - Robert PSD DA
187. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
188. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
189. Solomon Adrian PSD DA
190. Spânu Ion PSD DA
191. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
192. Stan Viorel PSD DA
193. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
194. Stancu Florinel PSD DA
195. Stativă Irinel Ioan PSD DA
196. Stănescu Alexandru PSD DA
197. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
198. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
199. Suciu Matei PSD DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
202. Szabó Ödön UDMR DA
203. Șarapatin Elvira PSD DA
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șișcu George PNL Abținere
207. Șotcan Theodora PSD DA
208. Șova Lucian PSD DA
209. Ștefan Corneliu PSD DA
210. Ștefan Viorel PSD DA
211. Tabugan Ion ALDE DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Teiș Alina PSD DA
214. Terea Ioan PSD DA
215. Tîlvăr Angel PSD DA
216. Todor Adrian PSD DA
217. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
218. Toma Ilie PSD DA
219. Tomac Eugen PMP NU
220. Tripa Florin-Dan PSD DA
221. Tudor Beatrice PSD DA
222. Turcan Raluca PNL Abținere
223. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
224. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
225. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
226. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
227. Vass Levente UDMR DA
228. Velcea Nicolae PSD DA
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Vișan George-Gabriel PSD DA
231. Vîlceanu Dan PNL Abținere
232. Vîrză Mihăiță PSD DA
233. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
234. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
235. Vosganian Varujan ALDE DA
236. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 22:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro