Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:38 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:38

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 33/2018 privind unele măsuri necesare pentru implementarea operațiunilor petroliere de către titularii de acorduri petroliere referitoare la perimetre petroliere offshore
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:235 141 31 21 17 14 6 4 1
- voturi pentru (DA):175 141 - - 17 14 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):30 - 14 9 - - 6 - 1
- abțineri:30 - 17 12 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL Abținere
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR Abținere
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL Abținere
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Viorica PNL Abținere
46. Chichirău Cosette-Paula USR NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Cristache Cătălin PMP NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
70. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drulă Cătălin USR Abținere
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Florea Damian PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
87. Gheorghiu Bogdan PNL NU
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Gilia Claudia PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL NU
91. Goga Octavian PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Gudu Vasile PNL NU
94. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PSD DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Iftimie Neculai PSD DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ion Stelian-Cristian USR NU
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Jivan Luminița-Maria PSD DA
106. Kelemen Hunor UDMR DA
107. Korodi Attila UDMR DA
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Lovin Dumitru ALDE DA
111. Lungu Tudorița PNL Abținere
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lupescu Dumitru USR NU
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Mareș Mara PNL Abținere
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
120. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohaci Mihai PSD DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
127. Mușoiu Ștefan PSD DA
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
130. Neață Eugen PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nicolicea Eugen PSD DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Mihai ALDE DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL NU
139. Olteanu Daniel ALDE DA
140. Oteșanu Daniela PSD DA
141. Pambuccian Varujan Minoritati DA
142. Pană Adriana-Doina PSD DA
143. Paraschiv Rodica PSD DA
144. Pau Radu - Adrian PSD DA
145. Păle Dănuț PSD DA
146. Petcu Toma-Florin ALDE DA
147. Petrea Gabriel PSD DA
148. Petric Octavian PSD DA
149. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
150. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
151. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
152. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
153. Pop Andrei PSD DA
154. Pop Georgian PSD DA
155. Pop Tudor Rareș USR Abținere
156. Popa Mihai Valentin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
159. Popescu Pavel PNL NU
160. Preda Cezar-Florin PNL NU
161. Presură Alexandra PSD DA
162. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
163. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
164. Radu Anișoara PSD DA
165. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
166. Rădulescu Alexandru PSD DA
167. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
168. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
169. Răduț Violeta PSD DA
170. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
171. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
172. Roman Ioan Sorin PSD DA
173. Roșca Lucreția PSD DA
174. Rotaru Alexandru PSD DA
175. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
176. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
177. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
178. Sefer Cristian-George PMP NU
179. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
182. Simion Lucian-Eduard PSD DA
183. Simionca Ionuț PMP NU
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Spânu Ion PSD DA
189. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
190. Stan Viorel PSD DA
191. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
192. Stancu Florinel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
196. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
197. Suciu Matei PSD DA
198. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
199. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
200. Szabó Ödön UDMR DA
201. Șarapatin Elvira PSD DA
202. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șișcu George PNL NU
205. Șotcan Theodora PSD DA
206. Șova Lucian PSD DA
207. Ștefan Corneliu PSD DA
208. Ștefan Viorel PSD DA
209. Tabugan Ion ALDE DA
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Teiș Alina PSD DA
212. Terea Ioan PSD DA
213. Tîlvăr Angel PSD DA
214. Todor Adrian PSD DA
215. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
216. Toma Ilie PSD DA
217. Tomac Eugen PMP NU
218. Tripa Florin-Dan PSD DA
219. Tudor Beatrice PSD DA
220. Turcan Raluca PNL Abținere
221. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
222. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
223. Varga Glad-Aurel PNL NU
224. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
225. Vass Levente UDMR DA
226. Velcea Nicolae PSD DA
227. Vișan George-Gabriel PSD DA
228. Vîlceanu Dan PNL Abținere
229. Vîrză Mihăiță PSD DA
230. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
231. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
232. Vosganian Varujan ALDE DA
233. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 23:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro