Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.07.2018 > 21:51 Versiunea pentru printare
Luni, 9 iulie 2018, ora 21:51

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 369/2018 privind Codul administrativ al României
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:223 136 24 21 18 12 7 4 1
- voturi pentru (DA):175 136 7 - 18 12 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):33 - 3 21 - - 7 1 1
- abțineri:15 - 14 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Benkő Erika UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL Abținere
18. Birchall Ana PSD DA
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cherecheș Viorica PNL Abținere
43. Chichirău Cosette-Paula USR NU
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Cobuz Maricela PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cosma Lavinia-Corina USR NU
54. Cristache Cătălin PMP NU
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL Abținere
61. Dan Nicușor Daniel USR NU
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
67. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drulă Cătălin USR NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Florea Damian PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Gilia Claudia PSD DA
84. Giugea Nicolae PNL NU
85. Goga Octavian PSD DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
87. Gudu Vasile PNL Abținere
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Huncă Mihaela PSD DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Iancu Marius-Ionel PSD DA
93. Iftimie Neculai PSD DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Intotero Natalia-Elena PSD DA
96. Ion Stelian-Cristian USR NU
97. Iordache Florin PSD DA
98. Itu Cornel PSD DA
99. Jivan Luminița-Maria PSD DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Korodi Attila UDMR DA
102. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
103. Lazăr Sorin PSD DA
104. Lungu Tudorița PNL Abținere
105. Lupașcu Costel PSD DA
106. Lupescu Dumitru USR NU
107. Macovei Silviu Nicu PSD DA
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
109. Manole Petre-Florin PSD DA
110. Marica Petru-Sorin PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
114. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
115. Mînzatu Roxana PSD DA
116. Mocioalcă Ion PSD DA
117. Mohaci Mihai PSD DA
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
119. Mușoiu Ștefan PSD DA
120. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
122. Neață Eugen PSD DA
123. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
124. Nicolicea Eugen PSD DA
125. Nistor Laurențiu PSD DA
126. Niță Mihai ALDE DA
127. Niță Nicu PSD DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Pambuccian Varujan Minoritati DA
130. Pană Adriana-Doina PSD DA
131. Paraschiv Rodica PSD DA
132. Pașcan Emil-Marius PMP NU
133. Pau Radu - Adrian PSD DA
134. Păle Dănuț PSD DA
135. Petcu Toma-Florin ALDE DA
136. Petrea Gabriel PSD DA
137. Petric Octavian PSD DA
138. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
139. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
140. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
141. Pop Andrei PSD DA
142. Pop Georgian PSD DA
143. Pop Tudor Rareș USR NU
144. Popa Mihai Valentin PSD DA
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
146. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
147. Popescu Pavel PNL NU
148. Preda Cezar-Florin PNL DA
149. Presură Alexandra PSD DA
150. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
151. Prună Cristina-Mădălina USR NU
152. Radu Anișoara PSD DA
153. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
154. Rădulescu Alexandru PSD DA
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
156. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
157. Răduț Violeta PSD DA
158. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
159. Roman Florin-Claudiu PNL DA
160. Roman Ioan Sorin PSD DA
161. Roșca Lucreția PSD DA
162. Rotaru Alexandru PSD DA
163. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
164. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
165. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
166. Sefer Cristian-George PMP NU
167. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
168. Seres Dénes UDMR DA
169. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
170. Simion Lucian-Eduard PSD DA
171. Simionca Ionuț PMP NU
172. Simonis Alfred - Robert PSD DA
173. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
174. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
175. Solomon Adrian PSD DA
176. Spânu Ion PSD DA
177. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
178. Stan Viorel PSD DA
179. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
180. Stancu Florinel PSD DA
181. Stativă Irinel Ioan PSD DA
182. Stănescu Alexandru PSD DA
183. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
184. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
185. Suciu Matei PSD DA
186. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
187. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
188. Szabó Ödön UDMR DA
189. Șarapatin Elvira PSD DA
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
191. Șimon Gheorghe PSD DA
192. Șișcu George PNL Abținere
193. Șotcan Theodora PSD DA
194. Șova Lucian PSD DA
195. Ștefan Corneliu PSD DA
196. Ștefan Viorel PSD DA
197. Tabugan Ion ALDE DA
198. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
199. Teiș Alina PSD DA
200. Terea Ioan PSD DA
201. Tîlvăr Angel PSD DA
202. Todor Adrian PSD DA
203. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
204. Toma Ilie PSD DA
205. Tomac Eugen PMP NU
206. Tripa Florin-Dan PSD DA
207. Tudor Beatrice PSD DA
208. Turcan Raluca PNL Abținere
209. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
210. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
211. Varga Glad-Aurel PNL DA
212. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
213. Vass Levente UDMR DA
214. Velcea Nicolae PSD DA
215. Vișan George-Gabriel PSD DA
216. Vîlceanu Dan PNL Abținere
217. Vîrză Mihăiță PSD DA
218. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
219. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
220. Vosganian Varujan ALDE DA
221. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
222. Weber Mihai PSD DA
223. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 10:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro