Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.07.2018 > 11:43 Versiunea pentru printare
Marți, 10 iulie 2018, ora 11:43

Subiect vot: PLx 55/2018 - art.59/1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:154 89 16 16 14 8 5 4 2
- voturi pentru (DA):108 89 1 - 14 - - 4 -
- voturi împotrivă (NU):42 - 14 15 - 6 5 - 2
- abțineri:4 - 1 1 - 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bodea Marius PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Borza Remus-Adrian - NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calista Mara-Daniela PNL NU
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Ciuhodaru Tudor PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Csép Éva-Andrea UDMR DA
40. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
41. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
42. Cupă Ion ALDE NU
43. Cupșa Ioan PNL NU
44. Dan Nicușor Daniel USR NU
45. Dehelean Silviu USR NU
46. Dinu Cristina-Elena PSD DA
47. Dîrzu Ioan PSD DA
48. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
50. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
51. Drulă Cătălin USR NU
52. Dunava Costel Neculai PSD DA
53. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Florea Damian PSD DA
56. Floroiu Ionel PSD DA
57. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
58. Furtună Mirela PSD DA
59. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
60. Georgescu Nicolae PSD DA
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
62. Gheorghe Tinel PNL NU
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Ghilea Găvrilă PNL NU
65. Giugea Nicolae PNL NU
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
67. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
68. Iancu Marius-Ionel PSD DA
69. Iftimie Neculai PSD DA
70. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
71. Intotero Natalia-Elena PSD DA
72. Ion Stelian-Cristian USR NU
73. Itu Cornel PSD DA
74. Jivan Luminița-Maria PSD DA
75. Lazăr Sorin PSD DA
76. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
77. Lupașcu Costel PSD DA
78. Macovei Silviu Nicu PSD DA
79. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
80. Manole Petre-Florin PSD DA
81. Mareș Mara PNL NU
82. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
83. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
84. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
85. Mocioalcă Ion PSD DA
86. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
87. Mușoiu Ștefan PSD DA
88. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
89. Neață Eugen PSD DA
90. Nicolae Andrei PSD DA
91. Nistor Laurențiu PSD DA
92. Niță Mihai ALDE NU
93. Niță Nicu PSD DA
94. Olteanu Daniel ALDE NU
95. Oprea Dumitru PNL NU
96. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
97. Oteșanu Daniela PSD DA
98. Pambuccian Varujan Minoritati DA
99. Pană Adriana-Doina PSD DA
100. Paraschiv Rodica PSD DA
101. Pașcan Emil-Marius PMP NU
102. Păle Dănuț PSD DA
103. Petrea Gabriel PSD DA
104. Petric Octavian PSD DA
105. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
106. Pop Georgian PSD DA
107. Pop Tudor Rareș USR NU
108. Presură Alexandra PSD DA
109. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
110. Radu Anișoara PSD DA
111. Rădulescu Alexandru PSD DA
112. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
113. Răduț Violeta PSD DA
114. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
115. Roman Florin-Claudiu PNL DA
116. Roman Ioan Sorin PSD DA
117. Roșca Lucreția PSD DA
118. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
119. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
120. Sefer Cristian-George PMP NU
121. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
122. Seres Dénes UDMR DA
123. Simionca Ionuț PMP NU
124. Simonis Alfred - Robert PSD DA
125. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
126. Spânu Ion PSD DA
127. Stan Viorel PSD DA
128. Stancu Florinel PSD DA
129. Stănescu Alexandru PSD DA
130. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
131. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
132. Szabó Ödön UDMR DA
133. Șarapatin Elvira PSD DA
134. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
135. Șișcu George PNL NU
136. Șotcan Theodora PSD DA
137. Șovăială Constantin PNL NU
138. Ștefan Ion PNL NU
139. Tabugan Ion ALDE NU
140. Teiș Alina PSD DA
141. Terea Ioan PSD DA
142. Todor Adrian PSD DA
143. Toma Ilie PSD DA
144. Tomac Eugen PMP NU
145. Tripa Florin-Dan PSD DA
146. Tudor Beatrice PSD DA
147. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
148. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
149. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
150. Vass Levente UDMR DA
151. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
152. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
153. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
154. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 7:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro