Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.07.2018 > 10:37 Versiunea pentru printare
Marți, 10 iulie 2018, ora 10:37

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:130 71 19 14 8 8 5 3 2
- voturi pentru (DA):105 71 16 - 6 7 - 3 2
- voturi împotrivă (NU):21 - 2 14 - - 5 - -
- abțineri:4 - 1 - 2 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Bejinariu Eugen PSD DA
7. Bende Sándor UDMR DA
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP NU
10. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bodea Marius PNL DA
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Borza Remus-Adrian - DA
16. Bran Ioana PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
19. Burciu Cristina PSD DA
20. Calista Mara-Daniela PNL DA
21. Calotă Florică Ică ALDE DA
22. Căciulă Aurel PSD DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
25. Cherecheș Florica PNL DA
26. Cherecheș Viorica PNL DA
27. Chichirău Cosette-Paula USR NU
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Ciocan Dan PSD DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
32. Ciuhodaru Tudor PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Cosma Lavinia-Corina USR NU
36. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
37. Cristache Cătălin PMP NU
38. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Cupșa Ioan PNL DA
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
44. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
45. Drulă Cătălin USR NU
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
51. Gherman Dumitru PSD DA
52. Gilia Claudia PSD DA
53. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
54. Huncă Mihaela PSD DA
55. Iancu Marius-Ionel PSD DA
56. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
57. Itu Cornel PSD DA
58. Lazăr Sorin PSD DA
59. Lovin Dumitru ALDE DA
60. Lupașcu Costel PSD DA
61. Lupescu Dumitru USR NU
62. Macovei Silviu Nicu PSD DA
63. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
64. Manole Petre-Florin PSD DA
65. Marica Petru-Sorin PSD DA
66. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
67. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
68. Mînzatu Roxana PSD DA
69. Mohaci Mihai PSD DA
70. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
71. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
72. Neață Eugen PSD DA
73. Nicolae Andrei PSD DA
74. Nistor Laurențiu PSD DA
75. Niță Mihai ALDE DA
76. Niță Nicu PSD DA
77. Nosa Iuliu PSD DA
78. Olar Corneliu PNL DA
79. Oprea Dumitru PNL NU
80. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
81. Oteșanu Daniela PSD DA
82. Pană Adriana-Doina PSD DA
83. Paraschiv Rodica PSD DA
84. Pau Radu - Adrian PSD DA
85. Păle Dănuț PSD DA
86. Petric Octavian PSD DA
87. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
88. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
89. Pop Andrei PSD DA
90. Pop Georgian PSD DA
91. Pop Tudor Rareș USR NU
92. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
93. Preda Cezar-Florin PNL DA
94. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
95. Prună Cristina-Mădălina USR NU
96. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
97. Rădulescu Alexandru PSD DA
98. Răduț Violeta PSD DA
99. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
100. Roman Florin-Claudiu PNL DA
101. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
102. Sefer Cristian-George PMP NU
103. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
104. Simonis Alfred - Robert PSD DA
105. Spânu Ion PSD DA
106. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
107. Stan Viorel PSD DA
108. Stancu Florinel PSD DA
109. Stativă Irinel Ioan PSD DA
110. Stănescu Alexandru PSD DA
111. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
112. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
113. Szabó Ödön UDMR DA
114. Șarapatin Elvira PSD DA
115. Șișcu George PNL Abținere
116. Șotcan Theodora PSD DA
117. Șovăială Constantin PNL DA
118. Tabugan Ion ALDE DA
119. Teiș Alina PSD DA
120. Terea Ioan PSD DA
121. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
122. Toma Ilie PSD DA
123. Tomac Eugen PMP NU
124. Tudor Beatrice PSD DA
125. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
126. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
127. Vass Levente UDMR DA
128. Vișan George-Gabriel PSD DA
129. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 19:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro