Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.07.2018 > 11:26 Versiunea pentru printare
Marți, 10 iulie 2018, ora 11:26

Subiect vot: Prelungire program de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:131 70 17 14 13 7 4 5 1
- voturi pentru (DA):99 70 1 8 8 6 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):23 - 16 - 3 - 4 - -
- abțineri:8 - - 5 2 1 - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Apjok Norbert UDMR NU
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Barna Ilie Dan USR DA
7. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Bende Sándor UDMR DA
10. Bica Dănuț PNL NU
11. Bichineț Corneliu PMP NU
12. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Burciu Cristina PSD DA
22. Calista Mara-Daniela PNL NU
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
26. Cherecheș Florica PNL NU
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
31. Ciuhodaru Tudor PSD DA
32. Cîtea Vasile PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Csép Éva-Andrea UDMR DA
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
36. Cupă Ion ALDE DA
37. Cupșa Ioan PNL NU
38. Dehelean Silviu USR Abținere
39. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
41. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
42. Drulă Cătălin USR DA
43. Duruș Vlad-Emanuel USR -
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Fădor Angelica PNL NU
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Furic Iarco Minoritati DA
48. Furtună Mirela PSD DA
49. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
50. Georgescu Nicolae PSD DA
51. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
52. Gheorghe Tinel PNL NU
53. Gherman Dumitru PSD DA
54. Ghilea Găvrilă PNL NU
55. Gilia Claudia PSD DA
56. Giugea Nicolae PNL NU
57. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
58. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
59. Huncă Mihaela PSD DA
60. Intotero Natalia-Elena PSD DA
61. Ion Stelian-Cristian USR DA
62. Itu Cornel PSD DA
63. Jivan Luminița-Maria PSD DA
64. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
65. Lazăr Sorin PSD DA
66. Lungu Tudorița PNL NU
67. Lupașcu Costel PSD DA
68. Lupescu Dumitru USR DA
69. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
70. Mareș Mara PNL NU
71. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
72. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
73. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
74. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
75. Neață Eugen PSD DA
76. Nicoară Romeo Florin PNL NU
77. Nicolae Andrei PSD DA
78. Niță Mihai ALDE DA
79. Niță Nicu PSD DA
80. Olar Corneliu PNL NU
81. Olteanu Daniel ALDE DA
82. Oprea Dumitru PNL NU
83. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
84. Pambuccian Varujan Minoritati DA
85. Pană Adriana-Doina PSD DA
86. Păle Dănuț PSD DA
87. Petrea Gabriel PSD DA
88. Petric Octavian PSD DA
89. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
90. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
91. Pop Georgian PSD DA
92. Pop Tudor Rareș USR Abținere
93. Presură Alexandra PSD DA
94. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
95. Radu Anișoara PSD DA
96. Rădulescu Alexandru PSD DA
97. Răduț Violeta PSD DA
98. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
99. Roman Florin-Claudiu PNL DA
100. Roman Ioan Sorin PSD DA
101. Roșca Lucreția PSD DA
102. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
103. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
104. Sefer Cristian-George PMP NU
105. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
106. Seres Dénes UDMR DA
107. Simionca Ionuț PMP NU
108. Simonis Alfred - Robert PSD DA
109. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
110. Spânu Ion PSD DA
111. Stan Viorel PSD DA
112. Stancu Florinel PSD DA
113. Stănescu Alexandru PSD DA
114. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
115. Szabó Ödön UDMR DA
116. Șarapatin Elvira PSD DA
117. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
118. Ștefan Corneliu PSD DA
119. Ștefan Ion PNL NU
120. Tabugan Ion ALDE DA
121. Teiș Alina PSD DA
122. Terea Ioan PSD DA
123. Todor Adrian PSD DA
124. Tomac Eugen PMP NU
125. Tudor Beatrice PSD DA
126. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
127. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
128. Vasile Daniel Minoritati DA
129. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
130. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
131. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 15:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro