Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.07.2018 > 11:30 Versiunea pentru printare
Marți, 10 iulie 2018, ora 11:30

Subiect vot: Retrimitere la comisie PLx 55/2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:135 71 16 16 14 8 3 5 2
- voturi pentru (DA):48 5 5 16 14 1 2 5 -
- voturi împotrivă (NU):82 62 11 - - 6 1 - 2
- abțineri:5 4 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Barna Ilie Dan USR DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Bichineț Corneliu PMP NU
14. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Borza Remus-Adrian - NU
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Calista Mara-Daniela PNL NU
24. Căciulă Aurel PSD NU
25. Căruceru Aida-Cristina PSD Abținere
26. Cherecheș Florica PNL NU
27. Cherecheș Viorica PNL NU
28. Chiriac Viorel PSD NU
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cobuz Maricela PSD NU
35. Csép Éva-Andrea UDMR DA
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
37. Cupă Ion ALDE NU
38. Cupșa Ioan PNL NU
39. Dehelean Silviu USR DA
40. Dinu Cristina-Elena PSD NU
41. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
43. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
44. Drulă Cătălin USR DA
45. Dunava Costel Neculai PSD NU
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL DA
49. Floroiu Ionel PSD NU
50. Furic Iarco Minoritati DA
51. Furtună Mirela PSD NU
52. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
53. Georgescu Nicolae PSD NU
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gheorghe Tinel PNL NU
56. Gherman Dumitru PSD NU
57. Ghilea Găvrilă PNL NU
58. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
59. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
60. Huncă Mihaela PSD NU
61. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
62. Intotero Natalia-Elena PSD NU
63. Ion Stelian-Cristian USR DA
64. Jivan Luminița-Maria PSD Abținere
65. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
66. Lazăr Sorin PSD NU
67. Lupașcu Costel PSD NU
68. Lupescu Dumitru USR DA
69. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
70. Mareș Mara PNL NU
71. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
72. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
73. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
74. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
75. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
76. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
77. Neață Eugen PSD NU
78. Nicolae Andrei PSD Abținere
79. Nistor Laurențiu PSD DA
80. Niță Mihai ALDE NU
81. Niță Nicu PSD NU
82. Olar Corneliu PNL NU
83. Olteanu Daniel ALDE NU
84. Oprea Dumitru PNL NU
85. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
86. Pambuccian Varujan Minoritati DA
87. Pană Adriana-Doina PSD NU
88. Paraschiv Rodica PSD NU
89. Păle Dănuț PSD NU
90. Petrea Gabriel PSD NU
91. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
92. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
93. Pop Georgian PSD NU
94. Pop Tudor Rareș USR DA
95. Presură Alexandra PSD NU
96. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
97. Radu Anișoara PSD NU
98. Rădulescu Alexandru PSD Abținere
99. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
100. Răduț Violeta PSD NU
101. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
102. Roman Florin-Claudiu PNL NU
103. Roman Ioan Sorin PSD NU
104. Roșca Lucreția PSD NU
105. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
106. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
107. Sefer Cristian-George PMP DA
108. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
109. Seres Dénes UDMR DA
110. Simionca Ionuț PMP DA
111. Simonis Alfred - Robert PSD NU
112. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
113. Spânu Ion PSD DA
114. Stan Viorel PSD NU
115. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
116. Stănescu Alexandru PSD NU
117. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
118. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
119. Szabó Ödön UDMR DA
120. Șarapatin Elvira PSD NU
121. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
122. Șotcan Theodora PSD NU
123. Ștefan Ion PNL DA
124. Tabugan Ion ALDE NU
125. Teiș Alina PSD NU
126. Terea Ioan PSD NU
127. Todor Adrian PSD NU
128. Tudor Beatrice PSD NU
129. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
130. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
131. Vasile Daniel Minoritati DA
132. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
133. Vass Levente UDMR DA
134. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 20:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro