Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.07.2018 > 11:40 Versiunea pentru printare
Marți, 10 iulie 2018, ora 11:40

Subiect vot: PLx 55/2018 - ama.3
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:146 81 17 17 13 7 5 4 2
- voturi pentru (DA):87 81 - - - 6 - - -
- voturi împotrivă (NU):40 - 16 17 - - 5 - 2
- abțineri:19 - 1 - 13 1 - 4 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Apjok Norbert UDMR Abținere
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR Abținere
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Benkő Erika UDMR Abținere
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bodea Marius PNL NU
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Borza Remus-Adrian - NU
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Burciu Cristina PSD DA
28. Calista Mara-Daniela PNL NU
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL NU
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciuhodaru Tudor PSD DA
36. Cobuz Maricela PSD DA
37. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
38. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Cupșa Ioan PNL NU
42. Dehelean Silviu USR NU
43. Dinu Cristina-Elena PSD DA
44. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
45. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
46. Drulă Cătălin USR NU
47. Dunava Costel Neculai PSD DA
48. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
49. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
50. Fădor Angelica PNL NU
51. Floroiu Ionel PSD DA
52. Furtună Mirela PSD DA
53. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
54. Georgescu Nicolae PSD DA
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
56. Gheorghe Tinel PNL NU
57. Gherman Dumitru PSD DA
58. Ghilea Găvrilă PNL NU
59. Giugea Nicolae PNL NU
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
61. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
62. Huncă Mihaela PSD DA
63. Iancu Marius-Ionel PSD DA
64. Iftimie Neculai PSD DA
65. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
66. Intotero Natalia-Elena PSD DA
67. Ion Stelian-Cristian USR NU
68. Itu Cornel PSD DA
69. Jivan Luminița-Maria PSD DA
70. Lazăr Sorin PSD DA
71. Lungu Tudorița PNL NU
72. Lupașcu Costel PSD DA
73. Lupescu Dumitru USR NU
74. Macovei Silviu Nicu PSD DA
75. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
76. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
77. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
78. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
79. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
80. Mocioalcă Ion PSD DA
81. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
82. Mușoiu Ștefan PSD DA
83. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
84. Neață Eugen PSD DA
85. Nicolae Andrei PSD DA
86. Nistor Laurențiu PSD DA
87. Niță Mihai ALDE DA
88. Niță Nicu PSD DA
89. Olar Corneliu PNL NU
90. Olteanu Daniel ALDE DA
91. Oprea Dumitru PNL NU
92. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
93. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
94. Pană Adriana-Doina PSD DA
95. Paraschiv Rodica PSD DA
96. Pașcan Emil-Marius PMP NU
97. Păle Dănuț PSD DA
98. Petrea Gabriel PSD DA
99. Petric Octavian PSD DA
100. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
101. Pop Georgian PSD DA
102. Pop Tudor Rareș USR NU
103. Presură Alexandra PSD DA
104. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
105. Radu Anișoara PSD DA
106. Rădulescu Alexandru PSD DA
107. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
108. Răduț Violeta PSD DA
109. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
110. Roman Florin-Claudiu PNL NU
111. Roman Ioan Sorin PSD DA
112. Roșca Lucreția PSD DA
113. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
114. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
115. Sefer Cristian-George PMP NU
116. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
117. Seres Dénes UDMR Abținere
118. Simionca Ionuț PMP NU
119. Simonis Alfred - Robert PSD DA
120. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
121. Stan Viorel PSD DA
122. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
123. Stancu Florinel PSD DA
124. Stănescu Alexandru PSD DA
125. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
126. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
127. Szabó Ödön UDMR Abținere
128. Șarapatin Elvira PSD DA
129. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
130. Șișcu George PNL NU
131. Șotcan Theodora PSD DA
132. Ștefan Ion PNL NU
133. Tabugan Ion ALDE DA
134. Teiș Alina PSD DA
135. Terea Ioan PSD DA
136. Todor Adrian PSD DA
137. Tomac Eugen PMP NU
138. Tripa Florin-Dan PSD DA
139. Tudor Beatrice PSD DA
140. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
141. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
142. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
143. Vass Levente UDMR Abținere
144. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
145. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
146. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 22:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro