Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.07.2018 > 12:19 Versiunea pentru printare
Marți, 10 iulie 2018, ora 12:19

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 55/2018 pentru modificarea Legii nr.46/2008 - Codul silvic
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:233 126 36 20 16 15 6 9 5
- voturi pentru (DA):136 118 4 - - 14 - - -
- voturi împotrivă (NU):84 6 27 19 16 - 6 8 2
- abțineri:11 2 3 1 - 1 - 1 3
- nu au votat:2 - 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benga Tudor - Vlad USR NU
18. Benkő Erika UDMR NU
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL -
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - NU
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL NU
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cherecheș Viorica PNL NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
56. Cristache Cătălin PMP NU
57. Csép Éva-Andrea UDMR NU
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Dehelean Silviu USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus - Abținere
66. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
68. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drulă Cătălin USR NU
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
73. Erdei Dolóczki István UDMR NU
74. Fădor Angelica PNL -
75. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
76. Florea Damian PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati NU
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
85. Gheorghe Tinel PNL NU
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Ghilea Găvrilă PNL NU
88. Gilia Claudia PSD DA
89. Giugea Nicolae PNL NU
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
91. Gudu Vasile PNL NU
92. Hărătău Elena PSD DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Huncă Mihaela PSD DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ignat Miron Minoritati Abținere
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR NU
102. Itu Cornel PSD DA
103. Jivan Luminița-Maria PSD DA
104. Korodi Attila UDMR NU
105. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL NU
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Lupescu Dumitru USR NU
112. Macovei Silviu Nicu PSD DA
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
114. Manole Petre-Florin PSD DA
115. Mareș Mara PNL NU
116. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
119. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
120. Mînzatu Roxana PSD NU
121. Mocanu Adrian ALDE DA
122. Mocioalcă Ion PSD DA
123. Mohaci Mihai PSD NU
124. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
126. Mușoiu Ștefan PSD DA
127. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
128. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
129. Neață Eugen PSD DA
130. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
131. Nicoară Romeo Florin PNL NU
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nicolicea Eugen PSD DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Mihai ALDE DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL DA
139. Olteanu Daniel ALDE DA
140. Oprea Dumitru PNL Abținere
141. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
142. Palăr Ionel PNL NU
143. Pambuccian Varujan Minoritati NU
144. Pană Adriana-Doina PSD NU
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Pașcan Emil-Marius PMP NU
147. Pau Radu - Adrian PSD DA
148. Păle Dănuț PSD DA
149. Petcu Toma-Florin ALDE DA
150. Petrea Gabriel PSD DA
151. Petric Octavian PSD DA
152. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
153. Pop Andrei PSD DA
154. Pop Georgian PSD DA
155. Pop Tudor Rareș USR NU
156. Popa Mihai Valentin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Pavel PNL NU
159. Preda Cezar-Florin PNL DA
160. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
161. Presură Alexandra PSD DA
162. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
163. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
164. Prună Cristina-Mădălina USR NU
165. Radu Anișoara PSD DA
166. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
167. Rădulescu Alexandru PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
169. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
170. Răduț Violeta PSD DA
171. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
172. Roman Florin-Claudiu PNL DA
173. Roman Ioan Sorin PSD DA
174. Roșca Lucreția PSD Abținere
175. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
176. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
177. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
178. Sefer Cristian-George PMP NU
179. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
180. Seres Dénes UDMR NU
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
183. Solomon Adrian PSD DA
184. Spânu Ion PSD DA
185. Stan Viorel PSD DA
186. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
187. Stancu Florinel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
191. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
192. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
193. Suciu Matei PSD DA
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
196. Szabó Ödön UDMR NU
197. Șarapatin Elvira PSD DA
198. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șișcu George PNL NU
201. Șotcan Theodora PSD DA
202. Șova Lucian PSD DA
203. Șovăială Constantin PNL NU
204. Ștefan Corneliu PSD DA
205. Ștefan Ion PNL NU
206. Ștefan Viorel PSD DA
207. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
208. Tabugan Ion ALDE DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Teiș Alina PSD DA
211. Terea Ioan PSD DA
212. Tîlvăr Angel PSD DA
213. Todor Adrian PSD DA
214. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
215. Toma Ilie PSD DA
216. Tripa Florin-Dan PSD DA
217. Tudor Beatrice PSD NU
218. Turcan Raluca PNL NU
219. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
220. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
221. Vasile Daniel Minoritati NU
222. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
223. Vass Levente UDMR NU
224. Velcea Nicolae PSD DA
225. Vișan George-Gabriel PSD DA
226. Vîlceanu Dan PNL NU
227. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
228. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
229. Vosganian Varujan ALDE DA
230. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 20:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro