Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.07.2018 > 12:23 Versiunea pentru printare
Marți, 10 iulie 2018, ora 12:23

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 567/2008 pentru modificarea și completarea Legii serviciului public de alimentare cu energie termică nr. 325/2006, pentru modificarea alin. (5) al art. 10 din Legea nr. 121/2014 privind eficiența energetică și pentru completarea alin. (3) al art. 291 din Legea nr. 227/2015 privind Codul fiscal
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:236 130 37 19 16 16 5 8 5
- voturi pentru (DA):216 130 34 19 - 16 5 8 4
- voturi împotrivă (NU):16 - - - 16 - - - -
- abțineri:4 - 3 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR NU
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR NU
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristache Cătălin PMP DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR NU
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL Abținere
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Mircea-Titus - DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR NU
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Florea Damian PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Gheorghe Tinel PNL DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL DA
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huncă Mihaela PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Iftimie Neculai PSD DA
101. Ignat Miron Minoritati DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Jivan Luminița-Maria PSD DA
107. Korodi Attila UDMR NU
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lupescu Dumitru USR DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Mareș Mara PNL DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Mocanu Adrian ALDE DA
125. Mocioalcă Ion PSD DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
129. Mușoiu Ștefan PSD DA
130. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
134. Nicoară Romeo Florin PNL DA
135. Nicolae Andrei PSD DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Mihai ALDE DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Olar Corneliu PNL DA
142. Olteanu Daniel ALDE DA
143. Oprea Dumitru PNL DA
144. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
145. Oteșanu Daniela PSD DA
146. Palăr Ionel PNL DA
147. Pambuccian Varujan Minoritati DA
148. Pană Adriana-Doina PSD DA
149. Paraschiv Rodica PSD DA
150. Pau Radu - Adrian PSD DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petcu Toma-Florin ALDE DA
153. Petrea Gabriel PSD DA
154. Petric Octavian PSD DA
155. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
156. Podașcă Gabriela-Maria - DA
157. Pop Andrei PSD DA
158. Pop Tudor Rareș USR DA
159. Popa Mihai Valentin PSD DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Pavel PNL DA
162. Preda Cezar-Florin PNL DA
163. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
164. Presură Alexandra PSD DA
165. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
166. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR DA
168. Radu Anișoara PSD DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Rădulescu Alexandru PSD DA
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
172. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
173. Răduț Violeta PSD DA
174. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
175. Roman Florin-Claudiu PNL DA
176. Roman Ioan Sorin PSD DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
179. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
180. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
181. Sefer Cristian-George PMP DA
182. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
183. Seres Dénes UDMR NU
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
186. Solomon Adrian PSD DA
187. Spânu Ion PSD DA
188. Stan Viorel PSD DA
189. Stancu Florinel PSD DA
190. Stativă Irinel Ioan PSD DA
191. Stănescu Alexandru PSD DA
192. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
194. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
195. Suciu Matei PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
198. Szabó Ödön UDMR NU
199. Șarapatin Elvira PSD DA
200. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șișcu George PNL DA
203. Șova Lucian PSD DA
204. Șovăială Constantin PNL DA
205. Ștefan Corneliu PSD DA
206. Ștefan Ion PNL DA
207. Ștefan Viorel PSD DA
208. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
209. Tabugan Ion ALDE DA
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Teiș Alina PSD DA
212. Terea Ioan PSD DA
213. Tîlvăr Angel PSD DA
214. Todor Adrian PSD DA
215. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
216. Toma Ilie PSD DA
217. Trăilă Cristina PNL DA
218. Tripa Florin-Dan PSD DA
219. Tudor Beatrice PSD DA
220. Turcan Raluca PNL DA
221. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
222. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
223. Vasile Daniel Minoritati DA
224. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
225. Vass Levente UDMR NU
226. Velcea Nicolae PSD DA
227. Vișan George-Gabriel PSD DA
228. Vîlceanu Dan PNL DA
229. Vîrză Mihăiță PSD DA
230. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
231. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
232. Vosganian Varujan ALDE DA
233. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 19:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro