Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.09.2018 > 16:13 Versiunea pentru printare
Luni, 3 septembrie 2018, ora 16:13

Subiect vot: Aprobarea repartizarii locurilor pentru funcțiile din Biroul permanent
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:221 108 40 22 18 10 7 11 5
- voturi pentru (DA):187 107 37 1 18 10 1 11 2
- voturi împotrivă (NU):30 - - 21 - - 6 - 3
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:3 1 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - NU
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD -
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR NU
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR NU
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Constantin Daniel - NU
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR NU
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
54. Csoma Botond UDMR DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dehelean Silviu USR NU
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
63. Drulă Cătălin USR NU
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Farago Petru UDMR DA
68. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
69. Florea Damian PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
72. Furic Iarco Minoritati DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Găină Mihăiță PSD DA
77. Georgescu Nicolae PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
80. Gheorghe Tinel PNL DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
84. Giugea Nicolae PNL DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
86. Gudu Vasile PNL DA
87. Halici Nicușor PSD DA
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
89. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huncă Mihaela PSD DA
92. Iancu Marius-Ionel PSD DA
93. Iftimie Neculai PSD DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Intotero Natalia-Elena PSD DA
96. Ion Stelian-Cristian USR NU
97. Ionescu George PNL DA
98. Ioniță Antoneta PNL DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Itu Cornel PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
102. Kelemen Hunor UDMR DA
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Longher Victoria Minoritati DA
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR NU
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Manole Petre-Florin PSD DA
113. Mareș Mara PNL DA
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mocioalcă Ion PSD DA
120. Mohaci Mihai PSD DA
121. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
127. Nicoară Romeo Florin PNL DA
128. Nicolae Andrei PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Niță Mihai ALDE DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL DA
134. Oprea Dumitru PNL DA
135. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
136. Oros Nechita-Adrian PNL -
137. Palăr Ionel PNL DA
138. Pambuccian Varujan Minoritati DA
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Pașcan Emil-Marius PMP NU
142. Păle Dănuț PSD DA
143. Petrea Gabriel PSD DA
144. Petric Octavian PSD DA
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Pop Andrei PSD DA
147. Pop Georgian PSD DA
148. Popa Florin PSD DA
149. Popa Mihai Valentin PSD DA
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
151. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
152. Popescu Pavel PNL DA
153. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
154. Presură Alexandra PSD DA
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
156. Prună Cristina-Mădălina USR NU
157. Radu Anișoara PSD DA
158. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
159. Rădulescu Alexandru PSD DA
160. Răduț Violeta PSD DA
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
162. Roman Florin-Claudiu PNL DA
163. Roman Ioan Sorin PSD DA
164. Romanescu Cristinel PNL DA
165. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
166. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
167. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
168. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
169. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
172. Simion Lucian-Eduard PSD DA
173. Simionca Ionuț PMP NU
174. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
175. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
176. Solomon Adrian PSD DA
177. Spânu Ion PSD DA
178. Stan Viorel PSD DA
179. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
180. Stancu Florinel PSD DA
181. Stativă Irinel Ioan PSD DA
182. Stănescu Alexandru PSD DA
183. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
184. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
185. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
186. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
187. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
188. Szabó Ödön UDMR DA
189. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
190. Șimon Gheorghe PSD DA
191. Șișcu George PNL DA
192. Șotcan Theodora PSD DA
193. Șovăială Constantin PNL DA
194. Ștefan Corneliu PSD DA
195. Ștefan Viorel PSD DA
196. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
198. Teiș Alina PSD DA
199. Tîlvăr Angel PSD DA
200. Todor Adrian PSD DA
201. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
202. Toma Ilie PSD DA
203. Tomac Eugen PMP NU
204. Trăilă Cristina PNL DA
205. Tudor Beatrice PSD DA
206. Tudose Mihai PSD DA
207. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
208. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
209. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
210. Vasile Daniel Minoritati DA
211. Vass Levente UDMR DA
212. Velcea Nicolae PSD DA
213. Vișan George-Gabriel PSD DA
214. Vîrză Mihăiță PSD DA
215. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
216. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
217. Vosganian Varujan ALDE DA
218. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
219. Zainea Cornel USR NU
220. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
221. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 7:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro