Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2018 > 10:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 septembrie 2018, ora 10:48

Subiect vot: Sistarea dezbaterilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:179 83 38 23 11 4 7 10 3
- voturi pentru (DA):97 83 - - - 4 - 10 -
- voturi împotrivă (NU):69 - 38 23 - - 7 - 1
- abțineri:13 - - - 11 - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Apjok Norbert UDMR Abținere
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Banias Mircea Marius - Abținere
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benedek Zacharie UDMR Abținere
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Benkő Erika UDMR Abținere
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP NU
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bodea Marius PNL NU
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buican Cristian PNL NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR NU
28. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
29. Calista Mara-Daniela PNL NU
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Cherecheș Florica PNL NU
33. Chichirău Cosette-Paula USR NU
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Lavinia-Corina USR NU
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
42. Cristache Cătălin PMP NU
43. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
44. Csoma Botond UDMR Abținere
45. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
46. Cupă Ion ALDE DA
47. Dehelean Silviu USR NU
48. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
50. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
51. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
52. Drulă Cătălin USR NU
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
56. Fădor Angelica PNL NU
57. Florea Oana-Consuela PSD DA
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
60. Furic Iarco Minoritati DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavrilă Camelia PSD DA
63. Georgescu Nicolae PSD DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
65. Gheorghiu Bogdan PNL NU
66. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
67. Gherman Dumitru PSD DA
68. Ghilea Găvrilă PNL NU
69. Ghinea Cristian USR NU
70. Gilia Claudia PSD DA
71. Giugea Nicolae PNL NU
72. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
73. Gudu Vasile PNL NU
74. Halici Nicușor PSD DA
75. Hărătău Elena PSD DA
76. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
77. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
78. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
79. Iancu Marius-Ionel PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Ion Stelian-Cristian USR NU
83. Ioniță Antoneta PNL NU
84. Iordache Florin PSD DA
85. Itu Cornel PSD DA
86. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
87. Lazăr Sorin PSD DA
88. Longher Victoria Minoritati DA
89. Lovin Dumitru ALDE DA
90. Lungu Tudorița PNL NU
91. Lupașcu Costel PSD DA
92. Lupescu Dumitru USR NU
93. Macovei Silviu Nicu PSD DA
94. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
95. Manole Petre-Florin PSD DA
96. Marica Petru-Sorin PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
99. Mihalescul Dumitru PNL NU
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
101. Mînzatu Roxana PSD DA
102. Mohaci Mihai PSD DA
103. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
104. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
105. Movilă Petru PMP NU
106. Mușoiu Ștefan PSD DA
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
108. Neagu Nicolae PNL NU
109. Neață Eugen PSD DA
110. Nicoară Romeo Florin PNL NU
111. Nicolae Andrei PSD DA
112. Niță Nicu PSD DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Olar Corneliu PNL NU
115. Olteanu Daniel ALDE DA
116. Oprea Dumitru PNL NU
117. Oros Nechita-Adrian PNL NU
118. Palăr Ionel PNL NU
119. Pană Adriana-Doina PSD DA
120. Paraschiv Rodica PSD DA
121. Pașcan Emil-Marius PMP NU
122. Pau Radu - Adrian PSD DA
123. Păle Dănuț PSD DA
124. Petrea Gabriel PSD DA
125. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
126. Pop Andrei PSD DA
127. Pop Georgian PSD DA
128. Pop Tudor Rareș USR NU
129. Popa Florin PSD DA
130. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
131. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
132. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
133. Presură Alexandra PSD DA
134. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
135. Prună Cristina-Mădălina USR NU
136. Radu Anișoara PSD DA
137. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
138. Rădulescu Alexandru PSD DA
139. Răduț Violeta PSD DA
140. Roman Florin-Claudiu PNL NU
141. Roman Ioan Sorin PSD DA
142. Romanescu Cristinel PNL NU
143. Roșca Lucreția PSD DA
144. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
145. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
146. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
147. Sefer Cristian-George PMP NU
148. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
149. Seres Dénes UDMR Abținere
150. Simion Lucian-Eduard PSD DA
151. Simionca Ionuț PMP NU
152. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
153. Spânu Ion PSD DA
154. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
155. Stancu Florinel PSD DA
156. Stativă Irinel Ioan PSD DA
157. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
158. Suciu Matei PSD DA
159. Șarapatin Elvira PSD DA
160. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
161. Șotcan Theodora PSD DA
162. Șovăială Constantin PNL NU
163. Ștefan Ion PNL NU
164. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
165. Teiș Alina PSD DA
166. Tîlvăr Angel PSD DA
167. Toma Ilie PSD DA
168. Tudor Beatrice PSD DA
169. Turcan Raluca PNL NU
170. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
171. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
172. Varga Vasile PNL NU
173. Vass Levente UDMR Abținere
174. Vîlceanu Dan PNL NU
175. Vîrză Mihăiță PSD DA
176. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
177. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
178. Zainea Cornel USR NU
179. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 septembrie 2018, 11:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro