Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2018 > 10:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 septembrie 2018, ora 10:50

Subiect vot: PHCD 50/2018 - Amendament admis 5
PHC 50/2018 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:177 85 34 22 11 4 8 10 3
- voturi pentru (DA):111 85 - 1 11 4 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):66 - 34 21 - - 8 1 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Benkő Erika UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP NU
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bodea Marius PNL NU
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bontea Vlad PSD DA
22. Borza Remus-Adrian - DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buican Cristian PNL NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR NU
28. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
29. Calista Mara-Daniela PNL NU
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Cherecheș Florica PNL NU
33. Chichirău Cosette-Paula USR NU
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Lavinia-Corina USR NU
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
42. Cristache Cătălin PMP NU
43. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
44. Csoma Botond UDMR DA
45. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
46. Cupă Ion ALDE DA
47. Dehelean Silviu USR DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD DA
49. Dobre Victor Paul PNL NU
50. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
53. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
54. Drulă Cătălin USR NU
55. Dunava Costel Neculai PSD DA
56. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Fădor Angelica PNL NU
59. Florea Oana-Consuela PSD DA
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
61. Furic Iarco Minoritati DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
63. Gavrilă Camelia PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gheorghiu Bogdan PNL NU
66. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
67. Gherman Dumitru PSD DA
68. Ghilea Găvrilă PNL NU
69. Ghinea Cristian USR NU
70. Gilia Claudia PSD DA
71. Giugea Nicolae PNL NU
72. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
73. Gudu Vasile PNL NU
74. Halici Nicușor PSD DA
75. Hărătău Elena PSD DA
76. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
77. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
78. Iancu Marius-Ionel PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
81. Ion Stelian-Cristian USR NU
82. Ioniță Antoneta PNL NU
83. Iordache Florin PSD DA
84. Itu Cornel PSD DA
85. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
86. Lazăr Sorin PSD DA
87. Longher Victoria Minoritati DA
88. Lovin Dumitru ALDE DA
89. Lungu Tudorița PNL NU
90. Lupașcu Costel PSD DA
91. Lupescu Dumitru USR NU
92. Macovei Silviu Nicu PSD DA
93. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
94. Manole Petre-Florin PSD DA
95. Marica Petru-Sorin PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
98. Mihalescul Dumitru PNL NU
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
100. Mînzatu Roxana PSD DA
101. Mohaci Mihai PSD DA
102. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
104. Movilă Petru PMP NU
105. Mușoiu Ștefan PSD DA
106. Neagu Nicolae PNL NU
107. Neață Eugen PSD DA
108. Nicoară Romeo Florin PNL NU
109. Nicolae Andrei PSD DA
110. Niță Nicu PSD DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Olar Corneliu PNL NU
113. Olteanu Daniel ALDE DA
114. Oprea Dumitru PNL NU
115. Oros Nechita-Adrian PNL NU
116. Palăr Ionel PNL NU
117. Pană Adriana-Doina PSD DA
118. Paraschiv Rodica PSD DA
119. Pașcan Emil-Marius PMP NU
120. Pau Radu - Adrian PSD DA
121. Păle Dănuț PSD DA
122. Petrea Gabriel PSD DA
123. Pop Andrei PSD DA
124. Pop Georgian PSD DA
125. Pop Tudor Rareș USR NU
126. Popa Florin PSD DA
127. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
128. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
129. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
130. Presură Alexandra PSD DA
131. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
132. Prună Cristina-Mădălina USR NU
133. Radu Anișoara PSD DA
134. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
135. Rădulescu Alexandru PSD DA
136. Răduț Violeta PSD DA
137. Roman Florin-Claudiu PNL NU
138. Roman Ioan Sorin PSD DA
139. Romanescu Cristinel PNL NU
140. Roșca Lucreția PSD DA
141. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
142. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
143. Sefer Cristian-George PMP NU
144. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
145. Seres Dénes UDMR DA
146. Simion Lucian-Eduard PSD DA
147. Simionca Ionuț PMP NU
148. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
149. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
150. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
151. Stancu Florinel PSD DA
152. Stativă Irinel Ioan PSD DA
153. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
154. Suciu Matei PSD DA
155. Șarapatin Elvira PSD DA
156. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
157. Șotcan Theodora PSD DA
158. Șovăială Constantin PNL NU
159. Ștefan Corneliu PSD DA
160. Ștefan Ion PNL NU
161. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
163. Teiș Alina PSD DA
164. Tîlvăr Angel PSD DA
165. Todor Adrian PSD DA
166. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
167. Toma Ilie PSD DA
168. Tudor Beatrice PSD DA
169. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
170. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
171. Vass Levente UDMR DA
172. Vîlceanu Dan PNL NU
173. Vîrză Mihăiță PSD DA
174. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
175. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
176. Zainea Cornel USR NU
177. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 septembrie 2018, 13:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro