Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2018 > 11:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 septembrie 2018, ora 11:02

Subiect vot: PHCD 50/2018 - Amendament respins 2
PHC 50/2018 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:171 83 36 20 11 4 6 8 3
- voturi pentru (DA):65 - 36 20 - - 6 1 2
- voturi împotrivă (NU):106 83 - - 11 4 - 7 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Apjok Norbert UDMR NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balan Ioan PNL DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Benedek Zacharie UDMR NU
11. Benga Tudor - Vlad USR DA
12. Benkő Erika UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bodea Marius PNL DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Bontea Vlad PSD NU
21. Borza Remus-Adrian - NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD NU
25. Buican Cristian PNL DA
26. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
27. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chiriac Viorel PSD NU
35. Ciocan Dan PSD NU
36. Cîtea Vasile PSD NU
37. Cobuz Maricela PSD NU
38. Cocoș Vasile PSD NU
39. Cosma Lavinia-Corina USR DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
41. Cristache Cătălin PMP DA
42. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
43. Csoma Botond UDMR NU
44. Cupă Ion ALDE NU
45. Dinu Cristina-Elena PSD NU
46. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
48. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
49. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
50. Drulă Cătălin USR DA
51. Dunava Costel Neculai PSD NU
52. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR NU
54. Fădor Angelica PNL DA
55. Florea Oana-Consuela PSD NU
56. Floroiu Ionel PSD NU
57. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
58. Furic Iarco Minoritati NU
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
60. Gavrilă Camelia PSD NU
61. Georgescu Nicolae PSD NU
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
63. Gheorghe Tinel PNL DA
64. Gheorghiu Bogdan PNL DA
65. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
66. Gherman Dumitru PSD NU
67. Ghilea Găvrilă PNL DA
68. Ghinea Cristian USR DA
69. Gilia Claudia PSD NU
70. Giugea Nicolae PNL DA
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
72. Gudu Vasile PNL DA
73. Halici Nicușor PSD NU
74. Hărătău Elena PSD NU
75. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
76. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
77. Iancu Marius-Ionel PSD NU
78. Ibram Iusein Minoritati NU
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
80. Ion Stelian-Cristian USR DA
81. Ioniță Antoneta PNL DA
82. Iordache Florin PSD NU
83. Itu Cornel PSD NU
84. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
85. Lazăr Sorin PSD NU
86. Lovin Dumitru ALDE NU
87. Lupașcu Costel PSD NU
88. Lupescu Dumitru USR DA
89. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
90. Manole Petre-Florin PSD NU
91. Marica Petru-Sorin PSD NU
92. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
93. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
94. Mihalescul Dumitru PNL DA
95. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
96. Mînzatu Roxana PSD NU
97. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
98. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
99. Mușoiu Ștefan PSD NU
100. Neagu Nicolae PNL DA
101. Neață Eugen PSD NU
102. Nicoară Romeo Florin PNL DA
103. Nicolae Andrei PSD NU
104. Niță Nicu PSD NU
105. Nosa Iuliu PSD NU
106. Olar Corneliu PNL DA
107. Olteanu Daniel ALDE NU
108. Oprea Dumitru PNL DA
109. Oros Nechita-Adrian PNL DA
110. Pană Adriana-Doina PSD NU
111. Paraschiv Rodica PSD NU
112. Pașcan Emil-Marius PMP DA
113. Pau Radu - Adrian PSD NU
114. Petrea Gabriel PSD NU
115. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
116. Pop Andrei PSD NU
117. Pop Georgian PSD NU
118. Pop Tudor Rareș USR DA
119. Popa Florin PSD NU
120. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
121. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
122. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
123. Presură Alexandra PSD NU
124. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
125. Prună Cristina-Mădălina USR DA
126. Radu Anișoara PSD NU
127. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
128. Rădulescu Alexandru PSD NU
129. Răduț Violeta PSD NU
130. Roman Florin-Claudiu PNL DA
131. Roman Ioan Sorin PSD NU
132. Romanescu Cristinel PNL DA
133. Roșca Lucreția PSD NU
134. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
135. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
136. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
137. Sefer Cristian-George PMP DA
138. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
139. Seres Dénes UDMR NU
140. Simion Lucian-Eduard PSD NU
141. Simionca Ionuț PMP DA
142. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
143. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
144. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
145. Stancu Florinel PSD NU
146. Stativă Irinel Ioan PSD NU
147. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
148. Suciu Matei PSD NU
149. Șarapatin Elvira PSD NU
150. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
151. Șotcan Theodora PSD NU
152. Șovăială Constantin PNL DA
153. Ștefan Corneliu PSD NU
154. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
155. Teiș Alina PSD NU
156. Tîlvăr Angel PSD NU
157. Todor Adrian PSD NU
158. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
159. Toma Ilie PSD NU
160. Tudor Beatrice PSD NU
161. Turcan Raluca PNL DA
162. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
163. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
164. Vass Levente UDMR NU
165. Vîlceanu Dan PNL DA
166. Vîrză Mihăiță PSD NU
167. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
168. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
169. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
170. Zainea Cornel USR DA
171. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 13:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro