Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2018 > 11:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 septembrie 2018, ora 11:04

Subiect vot: PHCD 50/2018 - Amendament admis 6
PHC 50/2018 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:176 85 37 22 12 4 5 8 3
- voturi pentru (DA):108 85 - - 11 4 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):68 - 37 22 1 - 5 1 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL NU
7. Balint Liviu-Ioan PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Benkő Erika UDMR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
21. Borza Remus-Adrian - DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buican Cristian PNL NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR NU
28. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
29. Calista Mara-Daniela PNL NU
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
33. Cherecheș Florica PNL NU
34. Chichirău Cosette-Paula USR NU
35. Chiriac Viorel PSD DA
36. Ciocan Dan PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Lavinia-Corina USR NU
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
42. Cristache Cătălin PMP NU
43. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
44. Csoma Botond UDMR DA
45. Cupă Ion ALDE DA
46. Dehelean Silviu USR NU
47. Dinu Cristina-Elena PSD DA
48. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
50. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
51. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
52. Drulă Cătălin USR NU
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Farago Petru UDMR DA
57. Fădor Angelica PNL NU
58. Florea Oana-Consuela PSD DA
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
61. Furic Iarco Minoritati DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
63. Gavrilă Camelia PSD DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
65. Gheorghe Tinel PNL NU
66. Gheorghiu Bogdan PNL NU
67. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
68. Gherman Dumitru PSD DA
69. Ghilea Găvrilă PNL NU
70. Ghinea Cristian USR NU
71. Gilia Claudia PSD DA
72. Giugea Nicolae PNL NU
73. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
74. Gudu Vasile PNL NU
75. Halici Nicușor PSD DA
76. Hărătău Elena PSD DA
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
78. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
79. Iancu Marius-Ionel PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Ion Stelian-Cristian USR NU
83. Ioniță Antoneta PNL NU
84. Iordache Florin PSD DA
85. Itu Cornel PSD DA
86. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
87. Lazăr Sorin PSD DA
88. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
89. Lovin Dumitru ALDE DA
90. Lungu Tudorița PNL NU
91. Lupașcu Costel PSD DA
92. Lupescu Dumitru USR NU
93. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
94. Manole Petre-Florin PSD DA
95. Marica Petru-Sorin PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
98. Mihalescul Dumitru PNL NU
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
100. Mînzatu Roxana PSD DA
101. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
102. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
103. Mușoiu Ștefan PSD DA
104. Neagu Nicolae PNL NU
105. Neață Eugen PSD DA
106. Nicoară Romeo Florin PNL NU
107. Nicolae Andrei PSD DA
108. Niță Nicu PSD DA
109. Nosa Iuliu PSD DA
110. Olar Corneliu PNL NU
111. Olteanu Daniel ALDE DA
112. Oprea Dumitru PNL NU
113. Oros Nechita-Adrian PNL NU
114. Pană Adriana-Doina PSD DA
115. Paraschiv Rodica PSD DA
116. Pașcan Emil-Marius PMP NU
117. Pau Radu - Adrian PSD DA
118. Păle Dănuț PSD DA
119. Petrea Gabriel PSD DA
120. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
121. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
122. Pop Andrei PSD DA
123. Pop Georgian PSD DA
124. Pop Tudor Rareș USR NU
125. Popa Florin PSD DA
126. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
127. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
128. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
129. Presură Alexandra PSD DA
130. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
131. Prună Cristina-Mădălina USR NU
132. Radu Anișoara PSD DA
133. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
134. Rădulescu Alexandru PSD DA
135. Răduț Violeta PSD DA
136. Roman Florin-Claudiu PNL NU
137. Roman Ioan Sorin PSD DA
138. Romanescu Cristinel PNL NU
139. Roșca Lucreția PSD DA
140. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
141. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
142. Sefer Cristian-George PMP NU
143. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Simion Lucian-Eduard PSD DA
146. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
147. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
148. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
149. Stancu Florinel PSD DA
150. Stativă Irinel Ioan PSD DA
151. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
152. Suciu Matei PSD DA
153. Șarapatin Elvira PSD DA
154. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
155. Șotcan Theodora PSD DA
156. Ștefan Corneliu PSD DA
157. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
158. Teiș Alina PSD DA
159. Tîlvăr Angel PSD DA
160. Todor Adrian PSD DA
161. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
162. Toma Ilie PSD DA
163. Tudor Beatrice PSD DA
164. Tudose Mihai PSD DA
165. Turcan Raluca PNL NU
166. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
167. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
168. Vass Levente UDMR DA
169. Velcea Nicolae PSD DA
170. Vîlceanu Dan PNL NU
171. Vîrză Mihăiță PSD DA
172. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
173. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
174. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
175. Zainea Cornel USR NU
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 noiembrie 2018, 7:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro