Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2018 > 11:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 septembrie 2018, ora 11:06

Subiect vot: PHCD 50/2018 - Amendament respins 4
PHC 50/2018 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:170 82 36 20 12 4 3 10 3
- voturi pentru (DA):43 - 35 6 - - 2 - -
- voturi împotrivă (NU):123 82 1 13 12 4 - 8 3
- abțineri:3 - - 1 - - 1 1 -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Balan Ioan PNL DA
8. Balint Liviu-Ioan PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benedek Zacharie UDMR NU
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bodea Marius PNL DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
20. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
21. Borza Remus-Adrian - NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bulai Iulian USR NU
27. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chiriac Viorel PSD NU
35. Ciocan Dan PSD NU
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
37. Cîtea Vasile PSD NU
38. Cobuz Maricela PSD NU
39. Cocoș Vasile PSD NU
40. Cosma Lavinia-Corina USR NU
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Cristache Cătălin PMP DA
43. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
44. Csoma Botond UDMR NU
45. Cupă Ion ALDE NU
46. Dehelean Silviu USR DA
47. Dinu Cristina-Elena PSD NU
48. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
50. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
51. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
52. Drulă Cătălin USR DA
53. Dunava Costel Neculai PSD NU
54. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR NU
56. Farago Petru UDMR NU
57. Fădor Angelica PNL DA
58. Florea Oana-Consuela PSD NU
59. Floroiu Ionel PSD NU
60. Furic Iarco Minoritati NU
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
62. Gavrilă Camelia PSD NU
63. Gheorghe Tinel PNL DA
64. Gheorghiu Bogdan PNL DA
65. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
66. Gherman Dumitru PSD NU
67. Ghilea Găvrilă PNL DA
68. Ghinea Cristian USR Abținere
69. Gilia Claudia PSD NU
70. Giugea Nicolae PNL DA
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
72. Gudu Vasile PNL DA
73. Halici Nicușor PSD NU
74. Hărătău Elena PSD NU
75. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
76. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
77. Iancu Marius-Ionel PSD NU
78. Ibram Iusein Minoritati NU
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
80. Ion Stelian-Cristian USR DA
81. Ioniță Antoneta PNL DA
82. Iordache Florin PSD NU
83. Itu Cornel PSD NU
84. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
85. Lazăr Sorin PSD NU
86. Longher Victoria Minoritati NU
87. Lovin Dumitru ALDE NU
88. Lungu Tudorița PNL DA
89. Lupașcu Costel PSD NU
90. Lupescu Dumitru USR NU
91. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
92. Manole Petre-Florin PSD NU
93. Marica Petru-Sorin PSD NU
94. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
95. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
96. Mihalescul Dumitru PNL DA
97. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
98. Mînzatu Roxana PSD NU
99. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
100. Mușoiu Ștefan PSD NU
101. Neagu Nicolae PNL DA
102. Neață Eugen PSD NU
103. Nicoară Romeo Florin PNL DA
104. Nicolae Andrei PSD NU
105. Niță Nicu PSD NU
106. Nosa Iuliu PSD NU
107. Olar Corneliu PNL DA
108. Olteanu Daniel ALDE NU
109. Oprea Dumitru PNL DA
110. Pană Adriana-Doina PSD NU
111. Paraschiv Rodica PSD NU
112. Pau Radu - Adrian PSD NU
113. Păle Dănuț PSD NU
114. Petrea Gabriel PSD NU
115. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
116. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
117. Pop Georgian PSD NU
118. Pop Tudor Rareș USR NU
119. Popa Florin PSD NU
120. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
121. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
122. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
123. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
124. Presură Alexandra PSD NU
125. Prună Cristina-Mădălina USR NU
126. Radu Anișoara PSD NU
127. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
128. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
129. Rădulescu Alexandru PSD NU
130. Răduț Violeta PSD NU
131. Roman Ioan Sorin PSD NU
132. Romanescu Cristinel PNL DA
133. Roșca Lucreția PSD NU
134. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
135. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
136. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
137. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
138. Seres Dénes UDMR NU
139. Simion Lucian-Eduard PSD NU
140. Simionca Ionuț PMP Abținere
141. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
142. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
143. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
144. Stancu Florinel PSD NU
145. Stativă Irinel Ioan PSD NU
146. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
147. Szabó Ödön UDMR NU
148. Șarapatin Elvira PSD NU
149. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
150. Șotcan Theodora PSD NU
151. Șovăială Constantin PNL DA
152. Ștefan Corneliu PSD NU
153. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
154. Teiș Alina PSD NU
155. Tîlvăr Angel PSD NU
156. Todor Adrian PSD NU
157. Toma Ilie PSD NU
158. Trăilă Cristina PNL DA
159. Tudor Beatrice PSD NU
160. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
161. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
162. Vass Levente UDMR NU
163. Velcea Nicolae PSD NU
164. Vîlceanu Dan PNL DA
165. Vîrză Mihăiță PSD NU
166. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
167. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
168. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
169. Zainea Cornel USR NU
170. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 5:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro