Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2018 > 11:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 septembrie 2018, ora 11:11

Subiect vot: PHCD 50/2018 - Amendament respins 6
PHC 50/2018 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:180 82 41 22 15 4 6 7 3
- voturi pentru (DA):87 - 41 22 15 - 6 1 2
- voturi împotrivă (NU):93 82 - - - 4 - 6 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Balan Ioan PNL DA
8. Balint Liviu-Ioan PSD NU
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bălănescu Alexandru PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Benkő Erika UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
26. Borza Remus-Adrian - NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budăi Marius-Constantin PSD NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR DA
40. Chiriac Viorel PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Cîtea Vasile PSD NU
44. Cobuz Maricela PSD NU
45. Cocoș Vasile PSD NU
46. Cosma Lavinia-Corina USR DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
49. Csoma Botond UDMR DA
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
51. Cupă Ion ALDE NU
52. Dehelean Silviu USR DA
53. Dobre Victor Paul PNL DA
54. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
56. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
57. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
58. Drulă Cătălin USR DA
59. Dunava Costel Neculai PSD NU
60. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Farago Petru UDMR DA
63. Fădor Angelica PNL DA
64. Florea Oana-Consuela PSD NU
65. Floroiu Ionel PSD NU
66. Furic Iarco Minoritati NU
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilă Camelia PSD NU
69. Gheorghe Tinel PNL DA
70. Gheorghiu Bogdan PNL DA
71. Gherman Dumitru PSD NU
72. Ghilea Găvrilă PNL DA
73. Ghinea Cristian USR DA
74. Gilia Claudia PSD NU
75. Giugea Nicolae PNL DA
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
77. Halici Nicușor PSD NU
78. Hărătău Elena PSD NU
79. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
80. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
82. Ion Stelian-Cristian USR DA
83. Ioniță Antoneta PNL DA
84. Iordache Florin PSD NU
85. Itu Cornel PSD NU
86. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
87. Lazăr Sorin PSD NU
88. Lovin Dumitru ALDE NU
89. Lupașcu Costel PSD NU
90. Lupescu Dumitru USR DA
91. Macovei Silviu Nicu PSD NU
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
93. Marica Petru-Sorin PSD NU
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
96. Mihalescul Dumitru PNL DA
97. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
98. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
99. Mușoiu Ștefan PSD NU
100. Neagu Nicolae PNL DA
101. Neață Eugen PSD NU
102. Nicoară Romeo Florin PNL DA
103. Nicolae Andrei PSD NU
104. Niță Nicu PSD NU
105. Nosa Iuliu PSD NU
106. Olar Corneliu PNL DA
107. Oprea Dumitru PNL DA
108. Oros Nechita-Adrian PNL DA
109. Palăr Ionel PNL DA
110. Pană Adriana-Doina PSD NU
111. Paraschiv Rodica PSD NU
112. Pașcan Emil-Marius PMP DA
113. Pau Radu - Adrian PSD NU
114. Păle Dănuț PSD NU
115. Petrea Gabriel PSD NU
116. Petric Octavian PSD NU
117. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
118. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
119. Pop Andrei PSD NU
120. Pop Tudor Rareș USR DA
121. Popa Florin PSD NU
122. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
123. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
124. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
125. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
126. Presură Alexandra PSD NU
127. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
128. Prună Cristina-Mădălina USR DA
129. Radu Anișoara PSD NU
130. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
131. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
132. Rădulescu Alexandru PSD NU
133. Răduț Violeta PSD NU
134. Roman Florin-Claudiu PNL DA
135. Roman Ioan Sorin PSD NU
136. Romanescu Cristinel PNL DA
137. Roșca Lucreția PSD NU
138. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
139. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
140. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
141. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
142. Sefer Cristian-George PMP DA
143. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Simion Lucian-Eduard PSD NU
146. Simionca Ionuț PMP DA
147. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
148. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
149. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
150. Stancu Florinel PSD NU
151. Stativă Irinel Ioan PSD NU
152. Stănescu Alexandru PSD NU
153. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
154. Szabó Ödön UDMR DA
155. Șarapatin Elvira PSD NU
156. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
157. Șișcu George PNL DA
158. Șotcan Theodora PSD NU
159. Șovăială Constantin PNL DA
160. Ștefan Corneliu PSD NU
161. Teiș Alina PSD NU
162. Tîlvăr Angel PSD NU
163. Todor Adrian PSD NU
164. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
165. Toma Ilie PSD NU
166. Trăilă Cristina PNL DA
167. Tudor Beatrice PSD NU
168. Tudose Mihai PSD NU
169. Turcan Raluca PNL DA
170. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
171. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
172. Vass Levente UDMR DA
173. Velcea Nicolae PSD NU
174. Vîlceanu Dan PNL DA
175. Vîrză Mihăiță PSD NU
176. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
177. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
178. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
179. Zainea Cornel USR DA
180. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 5:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro