Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2018 > 11:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 septembrie 2018, ora 11:12

Subiect vot: PHCD 50/2018 - Amendament respins 7
PHC 50/2018 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:184 87 39 22 14 5 6 8 3
- voturi pentru (DA):65 - 39 22 - - 2 1 1
- voturi împotrivă (NU):117 87 - - 14 5 3 7 1
- abțineri:2 - - - - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Bende Sándor UDMR NU
14. Benedek Zacharie UDMR NU
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Benkő Erika UDMR NU
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
26. Borza Remus-Adrian - NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budăi Marius-Constantin PSD NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR DA
40. Chiriac Viorel PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Cîtea Vasile PSD NU
44. Cobuz Maricela PSD NU
45. Cocoș Vasile PSD NU
46. Cosma Lavinia-Corina USR DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
49. Csoma Botond UDMR NU
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
51. Cupă Ion ALDE NU
52. Dehelean Silviu USR DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD NU
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
57. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
58. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
59. Drulă Cătălin USR DA
60. Dunava Costel Neculai PSD NU
61. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR NU
63. Farago Petru UDMR NU
64. Fădor Angelica PNL DA
65. Florea Oana-Consuela PSD NU
66. Floroiu Ionel PSD NU
67. Furic Iarco Minoritati NU
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilă Camelia PSD NU
70. Gheorghe Tinel PNL DA
71. Gheorghiu Bogdan PNL DA
72. Gherman Dumitru PSD NU
73. Ghilea Găvrilă PNL DA
74. Ghinea Cristian USR DA
75. Gilia Claudia PSD NU
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
77. Halici Nicușor PSD NU
78. Hărătău Elena PSD NU
79. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
80. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
82. Ion Stelian-Cristian USR DA
83. Ioniță Antoneta PNL DA
84. Iordache Florin PSD NU
85. Itu Cornel PSD NU
86. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
87. Lazăr Sorin PSD NU
88. Longher Victoria Minoritati NU
89. Lovin Dumitru ALDE NU
90. Lungu Tudorița PNL DA
91. Lupașcu Costel PSD NU
92. Lupescu Dumitru USR DA
93. Macovei Silviu Nicu PSD NU
94. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
95. Marica Petru-Sorin PSD NU
96. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
98. Mihalescul Dumitru PNL DA
99. Mînzatu Roxana PSD NU
100. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
101. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
102. Mușoiu Ștefan PSD NU
103. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
104. Neagu Nicolae PNL DA
105. Neață Eugen PSD NU
106. Nicoară Romeo Florin PNL DA
107. Nicolae Andrei PSD NU
108. Niță Nicu PSD NU
109. Nosa Iuliu PSD NU
110. Olar Corneliu PNL DA
111. Olteanu Daniel ALDE NU
112. Oprea Dumitru PNL DA
113. Oros Nechita-Adrian PNL DA
114. Pană Adriana-Doina PSD NU
115. Paraschiv Rodica PSD NU
116. Pașcan Emil-Marius PMP NU
117. Pau Radu - Adrian PSD NU
118. Păle Dănuț PSD NU
119. Petrea Gabriel PSD NU
120. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
121. Pop Andrei PSD NU
122. Pop Tudor Rareș USR DA
123. Popa Florin PSD NU
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
125. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
126. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
127. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
128. Presură Alexandra PSD NU
129. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
130. Prună Cristina-Mădălina USR DA
131. Radu Anișoara PSD NU
132. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
133. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
134. Rădulescu Alexandru PSD NU
135. Răduț Violeta PSD NU
136. Roman Florin-Claudiu PNL DA
137. Roman Ioan Sorin PSD NU
138. Romanescu Cristinel PNL DA
139. Roșca Lucreția PSD NU
140. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
141. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
142. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
143. Sefer Cristian-George PMP NU
144. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
145. Seres Dénes UDMR NU
146. Simion Lucian-Eduard PSD NU
147. Simionca Ionuț PMP Abținere
148. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
149. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
150. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
151. Stancu Florinel PSD NU
152. Stativă Irinel Ioan PSD NU
153. Stănescu Alexandru PSD NU
154. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
155. Suciu Matei PSD NU
156. Szabó Ödön UDMR NU
157. Șarapatin Elvira PSD NU
158. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
159. Șișcu George PNL DA
160. Șotcan Theodora PSD NU
161. Șovăială Constantin PNL DA
162. Ștefan Corneliu PSD NU
163. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
164. Teiș Alina PSD NU
165. Tîlvăr Angel PSD NU
166. Todor Adrian PSD NU
167. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
168. Toma Ilie PSD NU
169. Trăilă Cristina PNL DA
170. Tudor Beatrice PSD NU
171. Tudose Mihai PSD NU
172. Turcan Raluca PNL DA
173. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
174. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
175. Vass Levente UDMR NU
176. Velcea Nicolae PSD NU
177. Vișan George-Gabriel PSD NU
178. Vîlceanu Dan PNL DA
179. Vîrză Mihăiță PSD NU
180. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
181. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
182. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
183. Zainea Cornel USR DA
184. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 6:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro