Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2018 > 11:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 septembrie 2018, ora 11:13

Subiect vot: PHCD 50/2018 - Amendament admis 11
PHC 50/2018 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:178 86 39 20 10 5 6 9 3
- voturi pentru (DA):110 86 - - 10 5 - 8 1
- voturi împotrivă (NU):68 - 39 20 - - 6 1 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Balint Liviu-Ioan PSD DA
9. Barna Ilie Dan USR NU
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR NU
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bodea Marius PNL NU
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
25. Borza Remus-Adrian - DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR NU
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cherecheș Florica PNL NU
38. Chichirău Cosette-Paula USR NU
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Cosma Lavinia-Corina USR NU
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
47. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Dehelean Silviu USR NU
51. Dinu Cristina-Elena PSD DA
52. Dobre Victor Paul PNL NU
53. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
54. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
55. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
56. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
57. Drulă Cătălin USR NU
58. Dunava Costel Neculai PSD DA
59. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Farago Petru UDMR DA
62. Fădor Angelica PNL NU
63. Florea Oana-Consuela PSD DA
64. Floroiu Ionel PSD DA
65. Furic Iarco Minoritati DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
67. Gavrilă Camelia PSD DA
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gheorghe Tinel PNL NU
70. Gheorghiu Bogdan PNL NU
71. Gherman Dumitru PSD DA
72. Ghilea Găvrilă PNL NU
73. Ghinea Cristian USR NU
74. Gilia Claudia PSD DA
75. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
76. Halici Nicușor PSD DA
77. Hărătău Elena PSD DA
78. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
79. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
81. Ion Stelian-Cristian USR NU
82. Ioniță Antoneta PNL NU
83. Iordache Florin PSD DA
84. Itu Cornel PSD DA
85. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
86. Lazăr Sorin PSD DA
87. Longher Victoria Minoritati DA
88. Lovin Dumitru ALDE DA
89. Lungu Tudorița PNL NU
90. Lupașcu Costel PSD DA
91. Lupescu Dumitru USR NU
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
93. Marica Petru-Sorin PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
96. Mihalescul Dumitru PNL NU
97. Mînzatu Roxana PSD DA
98. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
99. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
100. Mușoiu Ștefan PSD DA
101. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
102. Neagu Nicolae PNL NU
103. Neață Eugen PSD DA
104. Nicoară Romeo Florin PNL NU
105. Nicolae Andrei PSD DA
106. Niță Nicu PSD DA
107. Nosa Iuliu PSD DA
108. Olar Corneliu PNL NU
109. Olteanu Daniel ALDE DA
110. Oprea Dumitru PNL NU
111. Oros Nechita-Adrian PNL NU
112. Pambuccian Varujan Minoritati DA
113. Pană Adriana-Doina PSD DA
114. Paraschiv Rodica PSD DA
115. Pașcan Emil-Marius PMP NU
116. Pau Radu - Adrian PSD DA
117. Păle Dănuț PSD DA
118. Petrea Gabriel PSD DA
119. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
120. Pop Andrei PSD DA
121. Popa Florin PSD DA
122. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
123. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
124. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
125. Presură Alexandra PSD DA
126. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
127. Prună Cristina-Mădălina USR NU
128. Radu Anișoara PSD DA
129. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
130. Rădulescu Alexandru PSD DA
131. Răduț Violeta PSD DA
132. Roman Florin-Claudiu PNL NU
133. Roman Ioan Sorin PSD DA
134. Romanescu Cristinel PNL NU
135. Roșca Lucreția PSD DA
136. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
137. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
138. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
139. Sefer Cristian-George PMP NU
140. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
141. Seres Dénes UDMR DA
142. Simion Lucian-Eduard PSD DA
143. Simionca Ionuț PMP NU
144. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
145. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
146. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
147. Stancu Florinel PSD DA
148. Stativă Irinel Ioan PSD DA
149. Stănescu Alexandru PSD DA
150. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
151. Suciu Matei PSD DA
152. Șarapatin Elvira PSD DA
153. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
154. Șișcu George PNL NU
155. Șotcan Theodora PSD DA
156. Șovăială Constantin PNL NU
157. Ștefan Corneliu PSD DA
158. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
159. Teiș Alina PSD DA
160. Tîlvăr Angel PSD DA
161. Todor Adrian PSD DA
162. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
163. Toma Ilie PSD DA
164. Trăilă Cristina PNL NU
165. Tudor Beatrice PSD DA
166. Tudose Mihai PSD DA
167. Turcan Raluca PNL NU
168. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
169. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
170. Vass Levente UDMR DA
171. Vișan George-Gabriel PSD DA
172. Vîlceanu Dan PNL NU
173. Vîrză Mihăiță PSD DA
174. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
175. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
176. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
177. Zainea Cornel USR NU
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 20:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro