Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2018 > 11:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 septembrie 2018, ora 11:14

Subiect vot: PHCD 50/2018 - Amendament admis 12
PHC 50/2018 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:178 86 40 21 13 4 4 7 3
- voturi pentru (DA):109 86 - - 13 4 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):69 - 40 21 - - 4 1 3
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Benkő Erika UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
26. Borza Remus-Adrian - NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR NU
33. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
34. Calista Mara-Daniela PNL NU
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL NU
38. Chichirău Cosette-Paula USR NU
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Cosma Lavinia-Corina USR NU
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
47. Csoma Botond UDMR DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Dehelean Silviu USR NU
51. Dinu Cristina-Elena PSD DA
52. Dobre Victor Paul PNL NU
53. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
54. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
55. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
56. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
57. Drulă Cătălin USR NU
58. Dunava Costel Neculai PSD DA
59. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Farago Petru UDMR DA
62. Fădor Angelica PNL NU
63. Florea Oana-Consuela PSD DA
64. Floroiu Ionel PSD DA
65. Furic Iarco Minoritati DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
67. Gavrilă Camelia PSD DA
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gheorghe Tinel PNL NU
70. Gheorghiu Bogdan PNL NU
71. Gherman Dumitru PSD DA
72. Ghilea Găvrilă PNL NU
73. Ghinea Cristian USR NU
74. Gilia Claudia PSD DA
75. Giugea Nicolae PNL NU
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
77. Halici Nicușor PSD DA
78. Hărătău Elena PSD DA
79. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
80. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Ion Stelian-Cristian USR NU
83. Ioniță Antoneta PNL NU
84. Iordache Florin PSD DA
85. Itu Cornel PSD DA
86. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
87. Lazăr Sorin PSD DA
88. Lovin Dumitru ALDE DA
89. Lungu Tudorița PNL NU
90. Lupașcu Costel PSD DA
91. Lupescu Dumitru USR NU
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
93. Marica Petru-Sorin PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
96. Mihalescul Dumitru PNL NU
97. Mînzatu Roxana PSD DA
98. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
99. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
100. Mușoiu Ștefan PSD DA
101. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
102. Neagu Nicolae PNL NU
103. Neață Eugen PSD DA
104. Nicoară Romeo Florin PNL NU
105. Nicolae Andrei PSD DA
106. Niță Nicu PSD DA
107. Nosa Iuliu PSD DA
108. Olteanu Daniel ALDE DA
109. Oprea Dumitru PNL NU
110. Oros Nechita-Adrian PNL NU
111. Pambuccian Varujan Minoritati DA
112. Pană Adriana-Doina PSD DA
113. Paraschiv Rodica PSD DA
114. Pașcan Emil-Marius PMP NU
115. Pau Radu - Adrian PSD DA
116. Păle Dănuț PSD DA
117. Petrea Gabriel PSD DA
118. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
119. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
120. Pop Andrei PSD DA
121. Pop Georgian PSD DA
122. Pop Tudor Rareș USR NU
123. Popa Florin PSD DA
124. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
125. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
126. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
127. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
128. Presură Alexandra PSD DA
129. Prună Cristina-Mădălina USR NU
130. Radu Anișoara PSD DA
131. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
132. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
133. Rădulescu Alexandru PSD DA
134. Răduț Violeta PSD DA
135. Roman Florin-Claudiu PNL NU
136. Roman Ioan Sorin PSD DA
137. Romanescu Cristinel PNL NU
138. Roșca Lucreția PSD DA
139. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
140. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
141. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
142. Sefer Cristian-George PMP NU
143. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Simion Lucian-Eduard PSD DA
146. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
147. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
148. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
149. Stancu Florinel PSD DA
150. Stativă Irinel Ioan PSD DA
151. Stănescu Alexandru PSD DA
152. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
153. Suciu Matei PSD DA
154. Szabó Ödön UDMR DA
155. Șarapatin Elvira PSD DA
156. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
157. Șișcu George PNL NU
158. Șotcan Theodora PSD DA
159. Șovăială Constantin PNL NU
160. Ștefan Corneliu PSD DA
161. Teiș Alina PSD DA
162. Tîlvăr Angel PSD DA
163. Todor Adrian PSD DA
164. Toma Ilie PSD DA
165. Trăilă Cristina PNL NU
166. Tudor Beatrice PSD DA
167. Tudose Mihai PSD DA
168. Turcan Raluca PNL NU
169. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
170. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
171. Vass Levente UDMR DA
172. Vîlceanu Dan PNL NU
173. Vîrză Mihăiță PSD DA
174. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
175. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
176. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
177. Zainea Cornel USR NU
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 noiembrie 2018, 11:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro