Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2018 > 10:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 septembrie 2018, ora 10:47

Subiect vot: PHCD 50/2018 - Retrimitere la comisie
PHC 50/2018 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:176 86 36 23 11 4 4 9 3
- voturi pentru (DA):77 - 36 23 9 - 4 2 3
- voturi împotrivă (NU):99 86 - - 2 4 - 7 -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balan Ioan PNL DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD NU
8. Banias Mircea Marius - DA
9. Barna Ilie Dan USR DA
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Benkő Erika UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bulai Iulian USR DA
27. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Chichirău Cosette-Paula USR DA
33. Chiriac Viorel PSD NU
34. Ciocan Dan PSD NU
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
36. Cîtea Vasile PSD NU
37. Cobuz Maricela PSD NU
38. Cocoș Vasile PSD NU
39. Cosma Lavinia-Corina USR DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
41. Cristache Cătălin PMP DA
42. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
43. Csoma Botond UDMR DA
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
45. Cupă Ion ALDE NU
46. Dehelean Silviu USR DA
47. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
49. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
50. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
51. Drulă Cătălin USR DA
52. Dunava Costel Neculai PSD NU
53. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR NU
55. Fădor Angelica PNL DA
56. Florea Oana-Consuela PSD NU
57. Floroiu Ionel PSD NU
58. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
59. Furic Iarco Minoritati NU
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Gavrilă Camelia PSD NU
62. Georgescu Nicolae PSD NU
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
64. Gheorghiu Bogdan PNL DA
65. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
66. Gherman Dumitru PSD NU
67. Ghilea Găvrilă PNL DA
68. Ghinea Cristian USR DA
69. Gilia Claudia PSD NU
70. Giugea Nicolae PNL DA
71. Goga Octavian PSD NU
72. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
73. Gudu Vasile PNL DA
74. Halici Nicușor PSD NU
75. Hărătău Elena PSD NU
76. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
77. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
78. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
79. Iancu Marius-Ionel PSD NU
80. Ibram Iusein Minoritati NU
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
82. Ion Stelian-Cristian USR DA
83. Ioniță Antoneta PNL DA
84. Iordache Florin PSD NU
85. Itu Cornel PSD NU
86. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
87. Lazăr Sorin PSD NU
88. Longher Victoria Minoritati NU
89. Lovin Dumitru ALDE NU
90. Lungu Tudorița PNL DA
91. Lupașcu Costel PSD NU
92. Lupescu Dumitru USR DA
93. Macovei Silviu Nicu PSD NU
94. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
95. Manole Petre-Florin PSD NU
96. Marica Petru-Sorin PSD NU
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
100. Mînzatu Roxana PSD NU
101. Mohaci Mihai PSD NU
102. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
104. Movilă Petru PMP DA
105. Mușoiu Ștefan PSD NU
106. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
107. Neagu Nicolae PNL DA
108. Neață Eugen PSD NU
109. Nicoară Romeo Florin PNL DA
110. Nicolae Andrei PSD NU
111. Niță Nicu PSD NU
112. Nosa Iuliu PSD NU
113. Olar Corneliu PNL DA
114. Olteanu Daniel ALDE NU
115. Oprea Dumitru PNL DA
116. Oros Nechita-Adrian PNL DA
117. Palăr Ionel PNL DA
118. Pană Adriana-Doina PSD NU
119. Paraschiv Rodica PSD NU
120. Pau Radu - Adrian PSD NU
121. Păle Dănuț PSD NU
122. Petrea Gabriel PSD NU
123. Petric Octavian PSD NU
124. Pop Andrei PSD NU
125. Pop Georgian PSD NU
126. Pop Tudor Rareș USR DA
127. Popa Florin PSD NU
128. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
129. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
130. Presură Alexandra PSD NU
131. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
132. Prună Cristina-Mădălina USR DA
133. Radu Anișoara PSD NU
134. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
135. Rădulescu Alexandru PSD NU
136. Răduț Violeta PSD NU
137. Roman Florin-Claudiu PNL DA
138. Roman Ioan Sorin PSD NU
139. Romanescu Cristinel PNL DA
140. Roșca Lucreția PSD NU
141. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
142. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
143. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
144. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
145. Seres Dénes UDMR NU
146. Simion Lucian-Eduard PSD NU
147. Simionca Ionuț PMP DA
148. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
149. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
150. Spânu Ion PSD NU
151. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
152. Stancu Florinel PSD NU
153. Stativă Irinel Ioan PSD NU
154. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
155. Suciu Matei PSD NU
156. Șarapatin Elvira PSD NU
157. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
158. Șotcan Theodora PSD NU
159. Șovăială Constantin PNL DA
160. Ștefan Ion PNL DA
161. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
162. Teiș Alina PSD NU
163. Tîlvăr Angel PSD NU
164. Toma Ilie PSD NU
165. Tudor Beatrice PSD NU
166. Turcan Raluca PNL DA
167. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
168. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
169. Varga Vasile PNL DA
170. Vass Levente UDMR DA
171. Vîlceanu Dan PNL DA
172. Vîrză Mihăiță PSD NU
173. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
174. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
175. Zainea Cornel USR DA
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 15:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro