Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2018 > 12:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 septembrie 2018, ora 12:28

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind vacantarea unui loc de deputat (PH CD 53/2018).
PHC 53/2018 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:268 127 55 24 17 13 8 15 9
- voturi pentru (DA):267 127 55 24 17 13 8 14 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
37. Borza Remus-Adrian - DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Constantin Daniel - DA
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
78. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Damian PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Ghinea Cristian USR DA
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
112. Hărătău Elena PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huncă Mihaela - DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Iftimie Neculai PSD DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Longher Victoria Minoritati DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lungu Tudorița PNL DA
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Lupescu Dumitru USR DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
144. Mihalescul Dumitru PNL DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mînzatu Roxana PSD DA
147. Mocanu Adrian ALDE DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mohaci Mihai PSD DA
150. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
155. Neagu Nicolae PNL DA
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL DA
159. Nicolae Andrei PSD DA
160. Nicolicea Eugen PSD DA
161. Nistor Laurențiu PSD DA
162. Niță Mihai ALDE DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Olteanu Daniel ALDE DA
166. Oros Nechita-Adrian PNL DA
167. Palăr Ionel PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pană Adriana-Doina PSD DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pau Radu - Adrian PSD DA
172. Păle Dănuț PSD DA
173. Petrea Gabriel PSD DA
174. Petric Octavian PSD DA
175. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
176. Podașcă Gabriela-Maria - DA
177. Pop Andrei PSD DA
178. Pop Georgian PSD DA
179. Pop Tudor Rareș USR DA
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Mihai Valentin PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
184. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
185. Popescu Pavel PNL DA
186. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
187. Preda Cezar-Florin PNL DA
188. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR DA
193. Radu Anișoara PSD DA
194. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
195. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
196. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
197. Rădulescu Alexandru PSD DA
198. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
199. Răduț Violeta PSD DA
200. Roman Florin-Claudiu PNL DA
201. Roman Ioan Sorin PSD DA
202. Romanescu Cristinel PNL DA
203. Roșca Lucreția PSD DA
204. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
205. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
206. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
207. Sefer Cristian-George PMP DA
208. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
211. Simion Lucian-Eduard PSD DA
212. Simionca Ionuț PMP DA
213. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
214. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
215. Solomon Adrian PSD DA
216. Spânu Ion PSD DA
217. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
218. Stan Viorel PSD DA
219. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
220. Stancu Florinel PSD DA
221. Stativă Irinel Ioan PSD DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
224. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
225. Suciu Matei PSD DA
226. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șarapatin Elvira PSD DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șișcu George PNL DA
232. Șotcan Theodora PSD DA
233. Șovăială Constantin PNL DA
234. Ștefan Corneliu PSD DA
235. Ștefan Ion PNL DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
240. Teiș Alina PSD DA
241. Tîlvăr Angel PSD DA
242. Todor Adrian PSD DA
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
244. Toma Ilie PSD DA
245. Tomac Eugen PMP DA
246. Trăilă Cristina PNL DA
247. Tudor Beatrice PSD DA
248. Tudose Mihai PSD DA
249. Turcan Raluca PNL DA
250. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
251. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
252. Varga Vasile PNL DA
253. Vasile Daniel Minoritati DA
254. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
255. Vass Levente UDMR DA
256. Velcea Nicolae PSD DA
257. Vexler Silviu Minoritati DA
258. Vișan George-Gabriel PSD DA
259. Vîlceanu Dan PNL DA
260. Vîrză Mihăiță PSD DA
261. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
262. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
263. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
264. Vosganian Varujan ALDE DA
265. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
266. Zainea Cornel USR DA
267. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 16:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro