Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2018 > 12:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 septembrie 2018, ora 12:29

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind infiintarea unei Comisii parlamentare de ancheta a Camerei Deputatilor privind verificarea modului prin care autoritatile statului roman au pus in aplicare prevederile Programului national de supraveghere, prevenire si control al pestei porcine africane (PH CD 51/2018).
PHC 51/2018 privind înființarea unei Comisii parlamentare de anchetă a Camerei Deputaților privind verificarea modului prin care autoritățile statului român au pus în aplicare prevederile Programului național de supraveghere, prevenire și control al pestei porcine africane
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:272 126 58 24 18 13 9 14 10
- voturi pentru (DA):123 4 58 24 17 - 9 1 10
- voturi împotrivă (NU):137 120 - - 1 13 - 3 -
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:10 - - - - - - 10 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati -
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE NU
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD NU
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
19. Bălănescu Alexandru PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR NU
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Birchall Ana PSD NU
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
31. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
36. Bontea Vlad PSD NU
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Borza Remus-Adrian - DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
43. Budăi Marius-Constantin PSD NU
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Căciulă Aurel PSD NU
50. Călin Ion PSD NU
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD NU
56. Ciocan Dan PSD NU
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
59. Cîtea Vasile PSD NU
60. Cobuz Maricela PSD NU
61. Cocoș Vasile PSD NU
62. Constantin Daniel - DA
63. Cosma Andreea PSD NU
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati -
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
71. Cupă Ion ALDE NU
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD NU
74. Dîrzu Ioan PSD NU
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
78. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD NU
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Florea Damian PSD NU
89. Florea Oana-Consuela PSD NU
90. Floroiu Ionel PSD NU
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
92. Furic Iarco Minoritati NU
93. Furtună Mirela PSD NU
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD NU
96. Găină Mihăiță PSD NU
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
103. Gherman Dumitru PSD NU
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Ghinea Cristian USR DA
106. Gilia Claudia PSD NU
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
112. Hărătău Elena PSD NU
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
115. Huncă Mihaela - DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Iulian PSD NU
118. Iancu Marius-Ionel PSD NU
119. Ibram Iusein Minoritati NU
120. Iftimie Neculai PSD NU
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
122. Intotero Natalia-Elena PSD NU
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD NU
127. Itu Cornel PSD NU
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD NU
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
133. Longher Victoria Minoritati -
134. Lovin Dumitru ALDE NU
135. Lungu Tudorița PNL DA
136. Lupescu Dumitru USR DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD NU
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manole Petre-Florin PSD NU
140. Marica Petru-Sorin PSD NU
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
143. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
144. Mihalescul Dumitru PNL DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
146. Mînzatu Roxana PSD NU
147. Mocanu Adrian ALDE NU
148. Mocioalcă Ion PSD NU
149. Mohaci Mihai PSD NU
150. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
152. Mușoiu Ștefan PSD NU
153. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
155. Neagu Nicolae PNL DA
156. Neață Eugen PSD NU
157. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL DA
159. Nicolae Andrei PSD NU
160. Nicolicea Eugen PSD NU
161. Nistor Laurențiu PSD NU
162. Niță Mihai ALDE NU
163. Niță Nicu PSD NU
164. Nosa Iuliu PSD NU
165. Olar Corneliu PNL DA
166. Olteanu Daniel ALDE NU
167. Oros Nechita-Adrian PNL DA
168. Palăr Ionel PNL DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati -
170. Pană Adriana-Doina PSD NU
171. Paraschiv Rodica PSD NU
172. Pașcan Emil-Marius PMP DA
173. Pau Radu - Adrian PSD NU
174. Păle Dănuț PSD NU
175. Petrea Gabriel PSD NU
176. Petric Octavian PSD NU
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
178. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
179. Podașcă Gabriela-Maria - DA
180. Pop Andrei PSD NU
181. Pop Georgian PSD NU
182. Pop Tudor Rareș USR DA
183. Popa Florin PSD NU
184. Popa Mihai Valentin PSD NU
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
186. Popescu Mariana-Venera Minoritati -
187. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
188. Popescu Pavel PNL DA
189. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
190. Preda Cezar-Florin PNL DA
191. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
192. Presură Alexandra PSD NU
193. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
195. Prună Cristina-Mădălina USR DA
196. Radu Anișoara PSD NU
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
198. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
199. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
200. Rădulescu Alexandru PSD NU
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
202. Răduț Violeta PSD NU
203. Roman Florin-Claudiu PNL DA
204. Roman Ioan Sorin PSD NU
205. Romanescu Cristinel PNL DA
206. Roșca Lucreția PSD NU
207. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
208. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
209. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
210. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
211. Sefer Cristian-George PMP DA
212. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
215. Simion Lucian-Eduard PSD NU
216. Simionca Ionuț PMP DA
217. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
218. Socotar Gheorghe-Dinu PSD Abținere
219. Solomon Adrian PSD NU
220. Spânu Ion PSD NU
221. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
222. Stan Viorel PSD NU
223. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
224. Stancu Florinel PSD NU
225. Stativă Irinel Ioan PSD NU
226. Stănescu Alexandru PSD NU
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati -
229. Suciu Matei PSD NU
230. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șarapatin Elvira PSD NU
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
234. Șimon Gheorghe PSD NU
235. Șișcu George PNL DA
236. Șotcan Theodora PSD NU
237. Șovăială Constantin PNL DA
238. Ștefan Corneliu PSD NU
239. Ștefan Ion PNL DA
240. Ștefan Viorel PSD NU
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
243. Teiș Alina PSD NU
244. Tîlvăr Angel PSD NU
245. Todor Adrian PSD NU
246. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
247. Toma Ilie PSD NU
248. Tomac Eugen PMP DA
249. Trăilă Cristina PNL DA
250. Tudor Beatrice PSD NU
251. Tudose Mihai PSD NU
252. Turcan Raluca PNL DA
253. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
254. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
255. Varga Vasile PNL DA
256. Vasile Daniel Minoritati -
257. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
258. Vass Levente UDMR DA
259. Văcaru Alin Vasile - DA
260. Velcea Nicolae PSD DA
261. Vexler Silviu Minoritati -
262. Vișan George-Gabriel PSD Abținere
263. Vîlceanu Dan PNL DA
264. Vîrză Mihăiță PSD NU
265. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
266. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
267. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
268. Vosganian Varujan ALDE NU
269. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
270. Zainea Cornel USR DA
271. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 noiembrie 2018, 19:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro