Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2018 > 12:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 septembrie 2018, ora 12:35

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind infiintarea unei Comisii de ancheta privind reprimarea protestului pasnic antiguvernamental desfasurat in Bucuresti, Piata Victoriei, in data de 10 august 2018 (PH CD 52/2018).
PHC 52/2018 privind înființarea unei Comisii de anchetă privind reprimarea protestului pașnic antiguvernamental desfășurat în București, Piața Victoriei, în data de 10 august a.c.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:265 123 58 24 18 13 8 11 10
- voturi pentru (DA):119 - 58 24 18 - 8 1 10
- voturi împotrivă (NU):137 122 - - - 13 - 2 -
- abțineri:2 1 - - - - - 1 -
- nu au votat:7 - - - - - - 7 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD NU
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
18. Bălănescu Alexandru PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD NU
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
30. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
35. Bontea Vlad PSD NU
36. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
37. Borza Remus-Adrian - DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
42. Budăi Marius-Constantin PSD NU
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Căciulă Aurel PSD NU
49. Călin Ion PSD NU
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD NU
55. Ciocan Dan PSD NU
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
58. Cobuz Maricela PSD NU
59. Cocoș Vasile PSD NU
60. Constantin Daniel - DA
61. Cosma Andreea PSD NU
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati -
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion ALDE NU
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD NU
74. Dîrzu Ioan PSD NU
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
78. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
83. Dunava Costel Neculai PSD NU
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Florea Damian PSD NU
89. Florea Oana-Consuela PSD NU
90. Floroiu Ionel PSD NU
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
92. Furic Iarco Minoritati Abținere
93. Furtună Mirela PSD NU
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD NU
96. Găină Mihăiță PSD NU
97. Georgescu Nicolae PSD NU
98. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
103. Gherman Dumitru PSD NU
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Ghinea Cristian USR DA
106. Gilia Claudia PSD NU
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Goga Octavian PSD NU
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Halici Nicușor PSD NU
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
113. Hărătău Elena PSD NU
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
116. Huncă Mihaela - DA
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
118. Iancu Iulian PSD NU
119. Iancu Marius-Ionel PSD NU
120. Ibram Iusein Minoritati NU
121. Iftimie Neculai PSD NU
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
123. Intotero Natalia-Elena PSD NU
124. Ion Stelian-Cristian USR DA
125. Ionescu George PNL DA
126. Ioniță Antoneta PNL DA
127. Iordache Florin PSD NU
128. Itu Cornel PSD NU
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD NU
133. Lovin Dumitru ALDE NU
134. Lungu Tudorița PNL DA
135. Lupașcu Costel PSD NU
136. Macovei Silviu Nicu PSD NU
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manole Petre-Florin PSD Abținere
139. Marica Petru-Sorin PSD NU
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
142. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
143. Mihalescul Dumitru PNL DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
145. Mînzatu Roxana PSD NU
146. Mocanu Adrian ALDE NU
147. Mocioalcă Ion PSD NU
148. Mohaci Mihai PSD NU
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Mușoiu Ștefan PSD NU
152. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neagu Nicolae PNL DA
155. Neață Eugen PSD NU
156. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL DA
158. Nicolae Andrei PSD NU
159. Nicolicea Eugen PSD NU
160. Niță Mihai ALDE NU
161. Niță Nicu PSD NU
162. Nosa Iuliu PSD NU
163. Olar Corneliu PNL DA
164. Olteanu Daniel ALDE NU
165. Oprea Dumitru PNL DA
166. Oros Nechita-Adrian PNL DA
167. Palăr Ionel PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati -
169. Pană Adriana-Doina PSD NU
170. Paraschiv Rodica PSD NU
171. Pașcan Emil-Marius PMP DA
172. Păle Dănuț PSD NU
173. Petrea Gabriel PSD NU
174. Petric Octavian PSD NU
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
176. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
177. Podașcă Gabriela-Maria - DA
178. Pop Andrei PSD NU
179. Pop Georgian PSD NU
180. Pop Tudor Rareș USR DA
181. Popa Florin PSD NU
182. Popa Mihai Valentin PSD NU
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
184. Popescu Mariana-Venera Minoritati -
185. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
186. Popescu Pavel PNL DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Preda Cezar-Florin PNL DA
189. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
190. Presură Alexandra PSD NU
191. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Radu Anișoara PSD NU
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
197. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
198. Rădulescu Alexandru PSD NU
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
200. Răduț Violeta PSD NU
201. Roman Florin-Claudiu PNL DA
202. Roman Ioan Sorin PSD NU
203. Romanescu Cristinel PNL DA
204. Roșca Lucreția PSD NU
205. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
206. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
207. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
208. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
209. Sefer Cristian-George PMP DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
213. Simion Lucian-Eduard PSD NU
214. Simionca Ionuț PMP DA
215. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
216. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
217. Solomon Adrian PSD NU
218. Spânu Ion PSD NU
219. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
220. Stan Viorel PSD NU
221. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
222. Stancu Florinel PSD NU
223. Stativă Irinel Ioan PSD NU
224. Stănescu Alexandru PSD NU
225. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
226. Stoica Bogdan-Alin Minoritati -
227. Suciu Matei PSD NU
228. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șarapatin Elvira PSD NU
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
232. Șimon Gheorghe PSD NU
233. Șișcu George PNL DA
234. Șovăială Constantin PNL DA
235. Ștefan Corneliu PSD NU
236. Ștefan Ion PNL DA
237. Ștefan Viorel PSD NU
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
240. Teiș Alina PSD NU
241. Tîlvăr Angel PSD NU
242. Todor Adrian PSD NU
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
244. Toma Ilie PSD NU
245. Tomac Eugen PMP DA
246. Trăilă Cristina PNL DA
247. Tudor Beatrice PSD NU
248. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
249. Varga Vasile PNL DA
250. Vasile Daniel Minoritati -
251. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
252. Vass Levente UDMR DA
253. Văcaru Alin Vasile - DA
254. Velcea Nicolae PSD NU
255. Vișan George-Gabriel PSD NU
256. Vîlceanu Dan PNL DA
257. Vîrză Mihăiță PSD NU
258. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
259. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
260. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
261. Vosganian Varujan ALDE NU
262. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
263. Zainea Cornel USR DA
264. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 noiembrie 2018, 6:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro