Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.09.2018 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 5 septembrie 2018, ora 12:42

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea si completarea Regulamentului Camerei Deputatilor (PH CD 50/2018).
PHC 50/2018 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:267 128 57 25 16 13 9 10 9
- voturi pentru (DA):166 128 - - 16 13 - 8 1
- voturi împotrivă (NU):100 - 57 25 - - 9 1 8
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - NU
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Bichineț Corneliu PMP NU
27. Birchall Ana PSD DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL NU
32. Bodea Marius PNL NU
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
37. Borza Remus-Adrian - DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL NU
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR NU
46. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
47. Calista Mara-Daniela PNL NU
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL NU
53. Chichirău Cosette-Paula USR NU
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Constantin Daniel - NU
62. Cosma Andreea PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR NU
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
65. Cristache Cătălin PMP NU
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL NU
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Dan Nicușor Daniel USR NU
72. Dehelean Silviu USR NU
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL NU
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
79. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR NU
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL NU
88. Florea Damian PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
100. Gheorghe Tinel PNL NU
101. Gheorghiu Bogdan PNL NU
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL NU
105. Ghinea Cristian USR NU
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL NU
108. Goga Octavian PSD DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Gudu Vasile PNL NU
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Hărătău Elena PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huncă Mihaela - NU
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Iftimie Neculai PSD DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR NU
124. Ionescu George PNL NU
125. Ioniță Antoneta PNL NU
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lungu Tudorița PNL NU
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Lupescu Dumitru USR NU
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
142. Mihalescul Dumitru PNL NU
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Mînzatu Roxana PSD DA
145. Mocanu Adrian ALDE DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Mohaci Mihai PSD DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
153. Neagu Nicolae PNL NU
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL NU
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Niță Mihai ALDE DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olteanu Daniel ALDE DA
163. Oprea Dumitru PNL NU
164. Oros Nechita-Adrian PNL NU
165. Palăr Ionel PNL NU
166. Pambuccian Varujan Minoritati -
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pașcan Emil-Marius PMP NU
170. Pau Radu - Adrian PSD DA
171. Păle Dănuț PSD DA
172. Petrea Gabriel PSD DA
173. Petric Octavian PSD DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
176. Podașcă Gabriela-Maria - NU
177. Pop Andrei PSD DA
178. Pop Georgian PSD DA
179. Pop Tudor Rareș USR NU
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Mihai Valentin PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
184. Popescu Pavel PNL NU
185. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
186. Preda Cezar-Florin PNL NU
187. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
191. Prună Cristina-Mădălina USR NU
192. Radu Anișoara PSD DA
193. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
194. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
195. Rădulescu Alexandru PSD DA
196. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
197. Răduț Violeta PSD DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL NU
199. Roman Ioan Sorin PSD DA
200. Romanescu Cristinel PNL NU
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
204. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PMP NU
207. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
210. Simion Lucian-Eduard PSD DA
211. Simionca Ionuț PMP NU
212. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
213. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Spânu Ion PSD DA
216. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
217. Stan Viorel PSD DA
218. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
219. Stancu Florinel PSD DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stănescu Alexandru PSD DA
222. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
223. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
224. Suciu Matei PSD DA
225. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șișcu George PNL NU
231. Șotcan Theodora PSD DA
232. Șovăială Constantin PNL NU
233. Ștefan Corneliu PSD DA
234. Ștefan Ion PNL NU
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Teiș Alina PSD DA
239. Tîlvăr Angel PSD DA
240. Todor Adrian PSD DA
241. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
242. Toma Ilie PSD DA
243. Tomac Eugen PMP NU
244. Trăilă Cristina PNL NU
245. Tudor Beatrice PSD DA
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Turcan Raluca PNL NU
248. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
249. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
250. Varga Vasile PNL NU
251. Vasile Daniel Minoritati DA
252. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
253. Vass Levente UDMR DA
254. Văcaru Alin Vasile - NU
255. Velcea Nicolae PSD DA
256. Vexler Silviu Minoritati DA
257. Vișan George-Gabriel PSD DA
258. Vîlceanu Dan PNL NU
259. Vîrză Mihăiță PSD DA
260. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
261. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
262. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
263. Vosganian Varujan ALDE DA
264. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
265. Zainea Cornel USR NU
266. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 noiembrie 2018, 19:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro