Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.09.2018 > 12:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 septembrie 2018, ora 12:08

Subiect vot: Vot final
PHC 55/2018 pentru înființarea unei Comisii de anchetă ֦ PSDragnea face poliție politică prin interceptări ilegale֞
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:251 131 61 22 - 13 11 8 5
- voturi pentru (DA):94 - 59 22 - - 10 1 2
- voturi împotrivă (NU):146 131 - - - 12 - 2 1
- abțineri:6 - 2 - - 1 1 - 2
- nu au votat:5 - - - - - - 5 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Banias Mircea Marius - Abținere
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Birchall Ana PSD NU
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
28. Borza Remus-Adrian - NU
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran Ioana PSD NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD NU
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD NU
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Căciulă Aurel PSD NU
40. Călin Ion PSD NU
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Cherecheș Viorica PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chiriac Viorel PSD NU
47. Ciocan Dan PSD NU
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
50. Ciuhodaru Tudor PSD NU
51. Cîtea Vasile PSD NU
52. Cobuz Maricela PSD NU
53. Cocoș Vasile PSD NU
54. Codreanu Constantin PMP DA
55. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
56. Cosma Andreea PSD NU
57. Cristache Cătălin PMP DA
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
60. Culeafă Mihai PNL DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dîrzu Ioan PSD NU
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dunava Costel Neculai PSD NU
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Florea Damian PSD NU
74. Florea Oana-Consuela PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
80. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
81. Găină Mihăiță PSD NU
82. Georgescu Nicolae PSD NU
83. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
84. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
85. Gheorghe Tinel PNL DA
86. Gheorghiu Bogdan PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
88. Gherman Dumitru PSD NU
89. Ghilea Găvrilă PNL DA
90. Gilia Claudia PSD NU
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
93. Gudu Vasile PNL DA
94. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
95. Hărătău Elena PSD NU
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
98. Iancu Iulian PSD NU
99. Iancu Marius-Ionel PSD NU
100. Ibram Iusein Minoritati NU
101. Iftimie Neculai PSD NU
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
103. Intotero Natalia-Elena PSD NU
104. Ion Stelian-Cristian USR DA
105. Ionescu George PNL DA
106. Iordache Florin PSD NU
107. Itu Cornel PSD NU
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
109. Jivan Luminița-Maria PSD NU
110. Lazăr Sorin PSD NU
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
112. Lovin Dumitru ALDE NU
113. Lungu Tudorița PNL DA
114. Lupașcu Costel PSD NU
115. Lupescu Dumitru USR DA
116. Macovei Silviu Nicu PSD NU
117. Manole Petre-Florin PSD NU
118. Mareș Mara PNL DA
119. Marica Petru-Sorin PSD NU
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
122. Mihalescul Dumitru PNL DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
124. Mocioalcă Ion PSD NU
125. Mohaci Mihai PSD NU
126. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Movilă Petru PMP DA
129. Mușoiu Ștefan PSD NU
130. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
132. Neagu Nicolae PNL DA
133. Neață Eugen PSD NU
134. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
135. Nicoară Romeo Florin PNL DA
136. Nicolae Andrei PSD NU
137. Nicolicea Eugen PSD NU
138. Niță Mihai ALDE NU
139. Niță Nicu PSD NU
140. Nosa Iuliu PSD NU
141. Olar Corneliu PNL DA
142. Olteanu Daniel ALDE NU
143. Oprea Dumitru PNL DA
144. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
145. Oros Nechita-Adrian PNL DA
146. Oteșanu Daniela PSD NU
147. Palăr Ionel PNL DA
148. Pană Adriana-Doina PSD NU
149. Paraschiv Rodica PSD NU
150. Pașcan Emil-Marius PMP DA
151. Pau Radu - Adrian PSD NU
152. Păle Dănuț PSD NU
153. Petcu Toma-Florin ALDE NU
154. Petrea Gabriel PSD NU
155. Petric Octavian PSD NU
156. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
157. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
158. Plumb Rovana PSD NU
159. Pop Andrei PSD NU
160. Pop Georgian PSD NU
161. Pop Tudor Rareș USR DA
162. Popa Florin PSD NU
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
164. Popescu Mariana-Venera Minoritati -
165. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
166. Popescu Pavel PNL DA
167. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
168. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
169. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
170. Presură Alexandra PSD NU
171. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
172. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
173. Prună Cristina-Mădălina USR DA
174. Radu Anișoara PSD NU
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
176. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
177. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
178. Rădulescu Alexandru PSD NU
179. Răduț Violeta PSD NU
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
181. Roman Florin-Claudiu PNL DA
182. Roman Ioan Sorin PSD NU
183. Romanescu Cristinel PNL DA
184. Roșca Lucreția PSD NU
185. Rotaru Alexandru PSD NU
186. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
187. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
188. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
189. Sefer Cristian-George PMP DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
192. Simion Lucian-Eduard PSD NU
193. Simionca Ionuț PMP DA
194. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
195. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
196. Solomon Adrian PSD NU
197. Spânu Ion PSD NU
198. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
199. Stan Viorel PSD NU
200. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
201. Stancu Florinel PSD NU
202. Stativă Irinel Ioan PSD NU
203. Stănescu Alexandru PSD NU
204. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
205. Stoica Bogdan-Alin Minoritati -
206. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
208. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
209. Șarapatin Elvira PSD NU
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
211. Șimon Gheorghe PSD NU
212. Șișcu George PNL DA
213. Șotcan Theodora PSD NU
214. Șova Lucian PSD NU
215. Șovăială Constantin PNL DA
216. Ștefan Corneliu PSD NU
217. Ștefan Ion PNL DA
218. Ștefan Viorel PSD NU
219. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
220. Tabugan Ion ALDE NU
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
222. Teiș Alina PSD NU
223. Terea Ioan PSD NU
224. Tîlvăr Angel PSD NU
225. Todor Adrian PSD NU
226. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
227. Toma Ilie PSD NU
228. Tomac Eugen PMP DA
229. Trăilă Cristina PNL DA
230. Tripa Florin-Dan PSD NU
231. Tudor Beatrice PSD NU
232. Tudose Mihai PSD NU
233. Turcan Raluca PNL DA
234. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
235. Tușa Adriana Diana PSD NU
236. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
237. Varga Glad-Aurel PNL DA
238. Varga Vasile PNL DA
239. Vasile Daniel Minoritati -
240. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
241. Velcea Nicolae PSD NU
242. Vișan George-Gabriel PSD NU
243. Vîlceanu Dan PNL DA
244. Vîrză Mihăiță PSD NU
245. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
246. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
247. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
248. Weber Mihai PSD NU
249. Zainea Cornel USR DA
250. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
251. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 10:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro