Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2018 > 12:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 septembrie 2018, ora 12:08

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei catre Parlamentul European, Consiliu si Comitetul Economic si Social European si Comitetul Regiunilor Comunicarea din 2018 privind politica de extindere a UE COM(2018) 450 (PHCD 46/2018)
PHC 46/2018 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu și Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor Comunicarea din 2018 privind politica de extindere a UE COM(2018) 450
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:247 125 52 20 16 10 6 14 4
- voturi pentru (DA):245 125 51 19 16 10 6 14 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
61. Culeafă Mihai PNL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Dehelean Silviu USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus - DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Gheorghiu Bogdan PNL DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Goga Octavian PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Hărătău Elena PSD DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela - DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Iftimie Neculai PSD DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR DA
106. Ioniță Antoneta PNL DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
109. Jivan Luminița-Maria PSD DA
110. Kelemen Hunor UDMR DA
111. Korodi Attila UDMR DA
112. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
113. Lazăr Sorin PSD DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
115. Lovin Dumitru ALDE DA
116. Lungu Tudorița PNL DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mihalescul Dumitru PNL DA
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mînzatu Roxana PSD DA
126. Mocanu Adrian ALDE DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohaci Mihai PSD DA
129. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
130. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
131. Movilă Petru PMP DA
132. Mușoiu Ștefan PSD DA
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
135. Neagu Nicolae PNL DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL DA
138. Nicolae Andrei PSD DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Mihai ALDE DA
141. Niță Nicu PSD DA
142. Nosa Iuliu PSD DA
143. Olar Corneliu PNL DA
144. Olteanu Daniel ALDE DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Pambuccian Varujan Minoritati DA
150. Pană Adriana-Doina PSD DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pașcan Emil-Marius PMP DA
153. Pau Radu - Adrian PSD DA
154. Păle Dănuț PSD DA
155. Petrea Gabriel PSD DA
156. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
157. Petric Octavian PSD DA
158. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
159. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
160. Podașcă Gabriela-Maria - DA
161. Pop Andrei PSD DA
162. Pop Georgian PSD DA
163. Popa Florin PSD DA
164. Popa Mihai Valentin PSD DA
165. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
166. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
167. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
168. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
169. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
170. Presură Alexandra PSD DA
171. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
172. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
173. Prună Cristina-Mădălina USR DA
174. Radu Anișoara PSD DA
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
176. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
177. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
178. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
179. Răduț Violeta PSD DA
180. Roman Florin-Claudiu PNL DA
181. Roman Ioan Sorin PSD DA
182. Roșca Lucreția PSD DA
183. Rotaru Alexandru PSD DA
184. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
185. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
186. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
190. Simion Lucian-Eduard PSD DA
191. Simonis Alfred - Robert PSD DA
192. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
193. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Spânu Ion PSD DA
196. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
197. Stan Viorel PSD DA
198. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
199. Stancu Florinel PSD DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Alexandru PSD DA
202. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
203. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
204. Suciu Matei PSD DA
205. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
206. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
207. Szabó Ödön UDMR DA
208. Șarapatin Elvira PSD DA
209. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
210. Șimon Gheorghe PSD DA
211. Șișcu George PNL DA
212. Șotcan Theodora PSD DA
213. Șovăială Constantin PNL DA
214. Ștefan Corneliu PSD DA
215. Ștefan Viorel PSD DA
216. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
217. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
218. Tabugan Ion ALDE DA
219. Teiș Alina PSD DA
220. Tîlvăr Angel PSD DA
221. Todor Adrian PSD DA
222. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
223. Toma Ilie PSD DA
224. Trăilă Cristina PNL DA
225. Tripa Florin-Dan PSD DA
226. Tudor Beatrice PSD DA
227. Tudose Mihai PSD DA
228. Turcan Raluca PNL DA
229. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
231. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
232. Varga Vasile PNL DA
233. Vasile Daniel Minoritati DA
234. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
235. Vass Levente UDMR DA
236. Velcea Nicolae PSD DA
237. Vexler Silviu Minoritati DA
238. Vișan George-Gabriel PSD DA
239. Vîlceanu Dan PNL DA
240. Vîrză Mihăiță PSD DA
241. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
242. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
243. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
244. Weber Mihai PSD DA
245. Zainea Cornel USR DA
246. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
247. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 octombrie 2018, 20:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro