Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2018 > 12:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 septembrie 2018, ora 12:15

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de Recomandare a Consiliului privind sisteme de inalta calitate de educatie si ingrijire a copiilor prescolari COM(2018)271(PHCD 59/2018)
PHC 59/2018 privind adoptarea opiniei referitoare la Propunerea de Recomandare a Consiliului privind sisteme de înaltă calitate de educație și îngrijire a copiilor preșcolari COM(2018)271
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:250 127 53 19 16 11 7 11 6
- voturi pentru (DA):247 126 52 18 16 11 7 11 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 1 - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD -
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP DA
56. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
57. Constantin Daniel - DA
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Culeafă Mihai PNL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Dehelean Silviu USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus - DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
88. Gheorghe Tinel PNL DA
89. Gheorghiu Bogdan PNL DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Goga Octavian PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
97. Hărătău Elena PSD DA
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Huncă Mihaela - DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Iftimie Neculai PSD DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ioniță Antoneta PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Korodi Attila UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Lovin Dumitru ALDE DA
118. Lungu Tudorița PNL DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Marica Petru-Sorin PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Mihalescul Dumitru PNL DA
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Mocanu Adrian ALDE DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohaci Mihai PSD DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Movilă Petru PMP DA
133. Mușoiu Ștefan PSD DA
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
136. Neagu Nicolae PNL DA
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nicoară Romeo Florin PNL DA
139. Nicolae Andrei PSD DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Mihai ALDE DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Olar Corneliu PNL DA
145. Olteanu Daniel ALDE DA
146. Oprea Dumitru PNL DA
147. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
148. Oros Nechita-Adrian PNL DA
149. Oteșanu Daniela PSD DA
150. Pambuccian Varujan Minoritati DA
151. Pană Adriana-Doina PSD DA
152. Paraschiv Rodica PSD DA
153. Pașcan Emil-Marius PMP DA
154. Pau Radu - Adrian PSD DA
155. Păle Dănuț PSD DA
156. Petcu Toma-Florin ALDE DA
157. Petrea Gabriel PSD DA
158. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
159. Petric Octavian PSD DA
160. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
161. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
162. Podașcă Gabriela-Maria - DA
163. Ponta Victor-Viorel - DA
164. Pop Andrei PSD DA
165. Pop Georgian PSD DA
166. Popa Florin PSD DA
167. Popa Mihai Valentin PSD DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
170. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
171. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
172. Presură Alexandra PSD DA
173. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
174. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR DA
176. Radu Anișoara PSD DA
177. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
179. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
180. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
181. Răduț Violeta PSD DA
182. Roman Florin-Claudiu PNL DA
183. Roman Ioan Sorin PSD DA
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Rotaru Alexandru PSD DA
186. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
187. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
188. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
189. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
192. Simion Lucian-Eduard PSD DA
193. Simonis Alfred - Robert PSD DA
194. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
195. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Spânu Ion PSD DA
198. Stan Viorel PSD DA
199. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
200. Stancu Florinel PSD DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănescu Alexandru PSD DA
203. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
206. Suciu Matei PSD DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
208. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
209. Szabó Ödön UDMR DA
210. Șarapatin Elvira PSD DA
211. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șișcu George PNL DA
214. Șotcan Theodora PSD DA
215. Șovăială Constantin PNL DA
216. Ștefan Corneliu PSD DA
217. Ștefan Ion PNL DA
218. Ștefan Viorel PSD DA
219. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
221. Tabugan Ion ALDE DA
222. Teiș Alina PSD DA
223. Tîlvăr Angel PSD DA
224. Todor Adrian PSD DA
225. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
226. Toma Ilie PSD DA
227. Trăilă Cristina PNL DA
228. Tripa Florin-Dan PSD DA
229. Tudor Beatrice PSD DA
230. Tudose Mihai PSD DA
231. Turcan Raluca PNL DA
232. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
233. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
234. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
235. Varga Vasile PNL DA
236. Vasile Daniel Minoritati DA
237. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
238. Vasilică Radu Costin PSD DA
239. Vass Levente UDMR DA
240. Velcea Nicolae PSD DA
241. Vexler Silviu Minoritati DA
242. Vișan George-Gabriel PSD DA
243. Vîlceanu Dan PNL DA
244. Vîrză Mihăiță PSD DA
245. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
246. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
247. Weber Mihai PSD DA
248. Zainea Cornel USR DA
249. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
250. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 19:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro