Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2018 > 12:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 septembrie 2018, ora 12:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 269/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.21/2018 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.23/2016 privind înființarea Institutului Național de Administrație
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:258 128 55 20 17 11 7 14 6
- voturi pentru (DA):237 128 54 1 17 11 7 14 5
- voturi împotrivă (NU):2 - - 2 - - - - -
- abțineri:18 - - 17 - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR Abținere
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Viorica PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
59. Constantin Daniel - DA
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Culeafă Mihai PNL DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Dehelean Silviu USR Abținere
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus - DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR Abținere
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furic Iarco Minoritati DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Goga Octavian PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Hărătău Elena PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela - DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Korodi Attila UDMR DA
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Lovin Dumitru ALDE DA
123. Lungu Tudorița PNL DA
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Marica Petru-Sorin PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Mihalescul Dumitru PNL DA
131. Mînzatu Roxana PSD DA
132. Mocanu Adrian ALDE DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohaci Mihai PSD DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
137. Movilă Petru PMP DA
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
141. Neagu Nicolae PNL DA
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Mihai ALDE DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Olar Corneliu PNL DA
150. Olteanu Daniel ALDE DA
151. Oprea Dumitru PNL DA
152. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
153. Oros Nechita-Adrian PNL DA
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pașcan Emil-Marius PMP DA
159. Pau Radu - Adrian PSD DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petcu Toma-Florin ALDE DA
162. Petrea Gabriel PSD DA
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
164. Petric Octavian PSD DA
165. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
166. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
167. Podașcă Gabriela-Maria - DA
168. Ponta Victor-Viorel - DA
169. Pop Andrei PSD DA
170. Pop Georgian PSD DA
171. Popa Florin PSD DA
172. Popa Mihai Valentin PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
175. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
176. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
177. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
180. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
181. Prună Cristina-Mădălina USR NU
182. Radu Anișoara PSD DA
183. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
184. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
185. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
186. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
187. Răduț Violeta PSD DA
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Ioan Sorin PSD DA
190. Roșca Lucreția PSD DA
191. Rotaru Alexandru PSD DA
192. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
193. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
194. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
198. Simion Lucian-Eduard PSD DA
199. Simonis Alfred - Robert PSD DA
200. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
201. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Spânu Ion PSD DA
204. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
205. Stan Viorel PSD DA
206. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
207. Stancu Florinel PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănescu Alexandru PSD DA
210. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
213. Suciu Matei PSD DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Șarapatin Elvira PSD DA
218. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șișcu George PNL DA
221. Șotcan Theodora PSD DA
222. Șovăială Constantin PNL DA
223. Ștefan Corneliu PSD DA
224. Ștefan Ion PNL DA
225. Ștefan Viorel PSD DA
226. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
228. Tabugan Ion ALDE DA
229. Teiș Alina PSD DA
230. Tîlvăr Angel PSD DA
231. Todor Adrian PSD DA
232. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Trăilă Cristina PNL DA
235. Tripa Florin-Dan PSD DA
236. Tudor Beatrice PSD DA
237. Tudose Mihai PSD DA
238. Turcan Raluca PNL DA
239. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
240. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
241. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
242. Varga Vasile PNL DA
243. Vasile Daniel Minoritati DA
244. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
245. Vasilică Radu Costin PSD DA
246. Vass Levente UDMR DA
247. Velcea Nicolae PSD DA
248. Vexler Silviu Minoritati DA
249. Vișan George-Gabriel PSD DA
250. Vîlceanu Dan PNL DA
251. Vîrză Mihăiță PSD DA
252. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
253. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
254. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Zainea Cornel USR Abținere
257. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
258. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 15:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro