Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2018 > 12:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 septembrie 2018, ora 12:17

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 100/2016 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.61/2015 pentru prorogarea termenului de intrare în vigoare a Legii nr.151/2015 privind procedura insolvenței persoanelor fizice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:258 129 54 20 17 11 7 14 6
- voturi pentru (DA):191 128 1 20 17 10 - 11 4
- voturi împotrivă (NU):63 1 53 - - - 7 2 -
- abțineri:4 - - - - 1 - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL NU
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Birchall Ana PSD NU
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Viorica PNL NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
59. Constantin Daniel - Abținere
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Culeafă Mihai PNL NU
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus - DA
71. Dobre Victor Paul PNL NU
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
92. Gheorghe Tinel PNL NU
93. Gheorghiu Bogdan PNL NU
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL NU
97. Goga Octavian PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Hărătău Elena PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela - DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Iftimie Neculai PSD DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ioniță Antoneta PNL NU
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
115. Jivan Luminița-Maria PSD DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Korodi Attila UDMR DA
118. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
119. Lazăr Sorin PSD DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
121. Lovin Dumitru ALDE DA
122. Lungu Tudorița PNL NU
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Marica Petru-Sorin PSD DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Mihalescul Dumitru PNL NU
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Mînzatu Roxana PSD DA
132. Mocanu Adrian ALDE DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mohaci Mihai PSD DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
137. Movilă Petru PMP NU
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neagu Nicolae PNL NU
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL NU
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Mihai ALDE DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Olar Corneliu PNL NU
150. Olteanu Daniel ALDE DA
151. Oprea Dumitru PNL NU
152. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
153. Oros Nechita-Adrian PNL NU
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pașcan Emil-Marius PMP NU
159. Pau Radu - Adrian PSD DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petcu Toma-Florin ALDE DA
162. Petrea Gabriel PSD DA
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
164. Petric Octavian PSD DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
167. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
168. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
169. Ponta Victor-Viorel - DA
170. Pop Andrei PSD DA
171. Pop Georgian PSD DA
172. Popa Florin PSD DA
173. Popa Mihai Valentin PSD DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
176. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
177. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
178. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
179. Presură Alexandra PSD DA
180. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
182. Prună Cristina-Mădălina USR DA
183. Radu Anișoara PSD DA
184. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
185. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
186. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
188. Răduț Violeta PSD DA
189. Roman Florin-Claudiu PNL NU
190. Roman Ioan Sorin PSD DA
191. Roșca Lucreția PSD DA
192. Rotaru Alexandru PSD DA
193. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
194. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
195. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
196. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
199. Simion Lucian-Eduard PSD DA
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
202. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Spânu Ion PSD DA
205. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
206. Stan Viorel PSD DA
207. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
208. Stancu Florinel PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Alexandru PSD DA
211. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
214. Suciu Matei PSD DA
215. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
216. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
217. Szabó Ödön UDMR DA
218. Șarapatin Elvira PSD DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL NU
222. Șotcan Theodora PSD DA
223. Șovăială Constantin PNL NU
224. Ștefan Corneliu PSD DA
225. Ștefan Ion PNL NU
226. Ștefan Viorel PSD DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
228. Tabugan Ion ALDE DA
229. Teiș Alina PSD DA
230. Tîlvăr Angel PSD DA
231. Todor Adrian PSD DA
232. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
233. Toma Ilie PSD DA
234. Trăilă Cristina PNL DA
235. Tripa Florin-Dan PSD DA
236. Tudor Beatrice PSD DA
237. Tudose Mihai PSD DA
238. Turcan Raluca PNL NU
239. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
240. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
241. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
242. Varga Vasile PNL NU
243. Vasile Daniel Minoritati DA
244. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
245. Vasilică Radu Costin PSD DA
246. Vass Levente UDMR DA
247. Velcea Nicolae PSD DA
248. Vexler Silviu Minoritati DA
249. Vișan George-Gabriel PSD DA
250. Vîlceanu Dan PNL NU
251. Vîrză Mihăiță PSD DA
252. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
254. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Zainea Cornel USR DA
257. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
258. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 3:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro