Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.09.2018 > 12:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 septembrie 2018, ora 12:17

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 270/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.22/2018 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.5/2017 privind stabilirea unor măsuri organizatorice la nivelul administrației publice centrale cu privire la Centenarul României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:246 129 55 20 4 12 7 14 5
- voturi pentru (DA):213 129 53 - 2 12 1 14 2
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:32 - 2 20 1 - 6 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Bulai Iulian USR Abținere
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cherecheș Viorica PNL DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Codreanu Constantin PMP Abținere
54. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
55. Constantin Daniel - Abținere
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
59. Culeafă Mihai PNL DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Dehelean Silviu USR Abținere
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Mircea-Titus - DA
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drulă Cătălin USR Abținere
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghe Tinel PNL Abținere
87. Gheorghiu Bogdan PNL DA
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Gilia Claudia PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Goga Octavian PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
95. Hărătău Elena PSD DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela - DA
99. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Iftimie Neculai PSD DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
106. Ioniță Antoneta PNL DA
107. Iordache Florin PSD DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
110. Jivan Luminița-Maria PSD DA
111. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
114. Lovin Dumitru ALDE DA
115. Lungu Tudorița PNL DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Marica Petru-Sorin PSD DA
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Mihalescul Dumitru PNL DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocanu Adrian ALDE DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mohaci Mihai PSD DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
128. Movilă Petru PMP Abținere
129. Mușoiu Ștefan PSD DA
130. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
132. Neagu Nicolae PNL DA
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nicoară Romeo Florin PNL DA
135. Nicolae Andrei PSD DA
136. Nistor Laurențiu PSD DA
137. Niță Mihai ALDE DA
138. Niță Nicu PSD DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Olar Corneliu PNL DA
141. Olteanu Daniel ALDE DA
142. Oprea Dumitru PNL DA
143. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
144. Oros Nechita-Adrian PNL DA
145. Oteșanu Daniela PSD DA
146. Pambuccian Varujan Minoritati DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
150. Pau Radu - Adrian PSD DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petcu Toma-Florin ALDE DA
153. Petrea Gabriel PSD DA
154. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
155. Petric Octavian PSD DA
156. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
157. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
158. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
159. Ponta Victor-Viorel - Abținere
160. Pop Andrei PSD DA
161. Pop Georgian PSD DA
162. Popa Florin PSD DA
163. Popa Mihai Valentin PSD DA
164. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
165. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
166. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
167. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
168. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
169. Presură Alexandra PSD DA
170. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
171. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
172. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
173. Radu Anișoara PSD DA
174. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
175. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
176. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
177. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
178. Răduț Violeta PSD DA
179. Roman Florin-Claudiu PNL DA
180. Roman Ioan Sorin PSD DA
181. Roșca Lucreția PSD DA
182. Rotaru Alexandru PSD DA
183. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
184. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
185. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
186. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
187. Simion Lucian-Eduard PSD DA
188. Simonis Alfred - Robert PSD DA
189. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
190. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
191. Solomon Adrian PSD DA
192. Spânu Ion PSD DA
193. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
194. Stan Viorel PSD DA
195. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
196. Stancu Florinel PSD DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Alexandru PSD DA
199. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
200. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
201. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
202. Suciu Matei PSD DA
203. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
204. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
205. Șarapatin Elvira PSD DA
206. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șișcu George PNL DA
209. Șotcan Theodora PSD DA
210. Șovăială Constantin PNL DA
211. Ștefan Corneliu PSD DA
212. Ștefan Ion PNL Abținere
213. Ștefan Viorel PSD DA
214. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
215. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
216. Tabugan Ion ALDE DA
217. Teiș Alina PSD DA
218. Tîlvăr Angel PSD DA
219. Todor Adrian PSD DA
220. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
221. Toma Ilie PSD DA
222. Trăilă Cristina PNL DA
223. Tripa Florin-Dan PSD DA
224. Tudor Beatrice PSD DA
225. Tudose Mihai PSD DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
228. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
229. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
230. Varga Vasile PNL DA
231. Vasile Daniel Minoritati DA
232. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
233. Vasilică Radu Costin PSD DA
234. Vass Levente UDMR DA
235. Velcea Nicolae PSD DA
236. Vexler Silviu Minoritati DA
237. Vișan George-Gabriel PSD DA
238. Vîlceanu Dan PNL DA
239. Vîrză Mihăiță PSD DA
240. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
241. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
242. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
243. Weber Mihai PSD DA
244. Zainea Cornel USR Abținere
245. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 octombrie 2018, 11:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro