Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.09.2018 > 16:34 Versiunea pentru printare
Luni, 24 septembrie 2018, ora 16:34

Subiect vot: Retrimitere la comisie Pl 480/2017
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:174 89 33 20 - 12 5 10 5
- voturi pentru (DA):60 - 33 20 - - 5 2 -
- voturi împotrivă (NU):107 89 - - - 12 - 5 1
- abțineri:5 - - - - - - 1 4
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Avram Constantin ALDE NU
4. Axinte Vasile PSD NU
5. Balan Ioan PNL DA
6. Balint Liviu-Ioan PSD NU
7. Banias Mircea Marius - Abținere
8. Bejinariu Eugen PSD NU
9. Benga Tudor - Vlad USR DA
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
12. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
14. Bontea Vlad PSD NU
15. Borza Remus-Adrian - NU
16. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
17. Botez Mihai-Cătălin USR DA
18. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
19. Budăi Marius-Constantin PSD NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
22. Burciu Cristina PSD NU
23. Calista Mara-Daniela PNL DA
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chichirău Cosette-Paula USR DA
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
33. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
34. Cîtea Vasile PSD NU
35. Cobuz Maricela PSD NU
36. Cocoș Vasile PSD NU
37. Cosma Andreea PSD NU
38. Cosma Lavinia-Corina USR DA
39. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
40. Cupă Ion ALDE NU
41. Cupșa Ioan PNL DA
42. Dehelean Silviu USR DA
43. Dinu Cristina-Elena PSD NU
44. Dîrzu Ioan PSD NU
45. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
47. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
48. Drulă Cătălin USR DA
49. Dunava Costel Neculai PSD NU
50. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
51. Floroiu Ionel PSD NU
52. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
53. Furtună Mirela PSD NU
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gavrilă Camelia PSD NU
56. Găină Mihăiță PSD NU
57. Georgescu Nicolae PSD NU
58. Gheorghe Tinel PNL DA
59. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
60. Gherman Dumitru PSD NU
61. Ghilea Găvrilă PNL DA
62. Ghinea Cristian USR DA
63. Gilia Claudia PSD NU
64. Giugea Nicolae PNL DA
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
66. Gudu Vasile PNL DA
67. Halici Nicușor PSD NU
68. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
69. Hărătău Elena PSD NU
70. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
71. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
72. Huncă Mihaela - Abținere
73. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
74. Iancu Iulian PSD NU
75. Iancu Marius-Ionel PSD NU
76. Ibram Iusein Minoritati NU
77. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
78. Ion Stelian-Cristian USR DA
79. Ioniță Antoneta PNL DA
80. Iordache Florin PSD NU
81. Itu Cornel PSD NU
82. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
83. Lazăr Sorin PSD NU
84. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
85. Lovin Dumitru ALDE NU
86. Lupașcu Costel PSD NU
87. Mareș Mara PNL DA
88. Marica Petru-Sorin PSD NU
89. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
90. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
91. Mînzatu Roxana PSD NU
92. Mocanu Adrian ALDE NU
93. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
94. Mușoiu Ștefan PSD NU
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
96. Neagu Nicolae PNL DA
97. Neață Eugen PSD NU
98. Nicoară Romeo Florin PNL DA
99. Nicolae Andrei PSD NU
100. Nistor Laurențiu PSD NU
101. Niță Mihai ALDE NU
102. Niță Nicu PSD NU
103. Olar Corneliu PNL DA
104. Oprea Dumitru PNL DA
105. Oros Nechita-Adrian PNL DA
106. Oteșanu Daniela PSD NU
107. Pană Adriana-Doina PSD NU
108. Paraschiv Rodica PSD NU
109. Pașcan Emil-Marius PMP DA
110. Păle Dănuț PSD NU
111. Petcu Toma-Florin ALDE NU
112. Petrea Gabriel PSD NU
113. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
114. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
115. Pop Andrei PSD NU
116. Popa Florin PSD NU
117. Popa Mihai Valentin PSD NU
118. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
119. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
120. Presură Alexandra PSD NU
121. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
122. Radu Anișoara PSD NU
123. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
124. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
125. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
126. Răduț Violeta PSD NU
127. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
128. Roman Florin-Claudiu PNL DA
129. Roman Ioan Sorin PSD NU
130. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
131. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
132. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
133. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
134. Simion Lucian-Eduard PSD NU
135. Simionca Ionuț PMP DA
136. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
137. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
138. Spânu Ion PSD NU
139. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
140. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
141. Stancu Florinel PSD NU
142. Stănescu Alexandru PSD NU
143. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
144. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
145. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
146. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
147. Șarapatin Elvira PSD NU
148. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
149. Șișcu George PNL DA
150. Șotcan Theodora PSD NU
151. Șovăială Constantin PNL DA
152. Ștefan Corneliu PSD NU
153. Tabugan Ion ALDE NU
154. Teiș Alina PSD NU
155. Terea Ioan PSD NU
156. Todor Adrian PSD NU
157. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
158. Trăilă Cristina PNL DA
159. Tripa Florin-Dan PSD NU
160. Tudor Beatrice PSD NU
161. Turcan Raluca PNL DA
162. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
163. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
164. Vasile Daniel Minoritati NU
165. Velcea Nicolae PSD NU
166. Vexler Silviu Minoritati -
167. Vișan George-Gabriel PSD NU
168. Vîrză Mihăiță PSD NU
169. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
170. Vosganian Varujan ALDE NU
171. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
172. Zainea Cornel USR DA
173. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
174. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 8:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro