Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2018 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 septembrie 2018, ora 12:19

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 523/2016 pentru modificarea art.5 din Legea nr.677/2001 pentru protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și libera circulație a acestor date
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:274 132 55 25 16 16 9 13 8
- voturi pentru (DA):274 132 55 25 16 16 9 13 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP DA
60. Constantin Daniel - DA
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dan Nicușor Daniel USR DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Damian PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Gherman Dumitru PSD DA
98. Ghilea Găvrilă PNL DA
99. Ghinea Cristian USR DA
100. Gilia Claudia PSD DA
101. Giugea Nicolae PNL DA
102. Goga Octavian PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
104. Gudu Vasile PNL DA
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
107. Hărătău Elena PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela - DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Iftimie Neculai PSD DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ion Stelian-Cristian USR DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Ioniță Antoneta PNL DA
120. Iordache Florin PSD DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Lazăr Sorin PSD DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Longher Victoria Minoritati DA
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Lungu Tudorița PNL DA
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marica Petru-Sorin PSD DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Mihalescul Dumitru PNL DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Mocanu Adrian ALDE DA
143. Mohaci Mihai PSD DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Movilă Petru PMP DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
150. Neagu Nicolae PNL DA
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
153. Nicoară Romeo Florin PNL DA
154. Nicolae Andrei PSD DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Mihai ALDE DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Olar Corneliu PNL DA
161. Olteanu Daniel ALDE DA
162. Oprea Dumitru PNL DA
163. Oros Nechita-Adrian PNL DA
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Palăr Ionel PNL DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pașcan Emil-Marius PMP DA
170. Pau Radu - Adrian PSD DA
171. Păle Dănuț PSD DA
172. Petcu Toma-Florin ALDE DA
173. Petrea Gabriel PSD DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Petric Octavian PSD DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
179. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
180. Podașcă Gabriela-Maria - DA
181. Pop Georgian PSD DA
182. Pop Tudor Rareș USR DA
183. Popa Florin PSD DA
184. Popa Mihai Valentin PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
187. Popescu Pavel PNL DA
188. Preda Cezar-Florin PNL DA
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR DA
193. Radu Anișoara PSD DA
194. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
195. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
196. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
197. Rădulescu Alexandru PSD DA
198. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
199. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
200. Răduț Violeta PSD DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
202. Roman Florin-Claudiu PNL DA
203. Roman Ioan Sorin PSD DA
204. Romanescu Cristinel PNL DA
205. Roșca Lucreția PSD DA
206. Rotaru Alexandru PSD DA
207. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
208. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
209. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
210. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
211. Sefer Cristian-George PMP DA
212. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
215. Simion Lucian-Eduard PSD DA
216. Simionca Ionuț PMP DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
219. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Spânu Ion PSD DA
222. Stan Viorel PSD DA
223. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
224. Stancu Florinel PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
229. Suciu Matei PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL DA
237. Șotcan Theodora PSD DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Șovăială Constantin PNL DA
240. Ștefan Corneliu PSD DA
241. Ștefan Ion PNL DA
242. Ștefan Viorel PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tabugan Ion ALDE DA
245. Teiș Alina PSD DA
246. Terea Ioan PSD DA
247. Tîlvăr Angel PSD DA
248. Todor Adrian PSD DA
249. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
250. Toma Ilie PSD DA
251. Tomac Eugen PMP DA
252. Tripa Florin-Dan PSD DA
253. Tudor Beatrice PSD DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
258. Vasile Daniel Minoritati DA
259. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
260. Vasilică Radu Costin PSD DA
261. Vass Levente UDMR DA
262. Văcaru Alin Vasile - DA
263. Velcea Nicolae PSD DA
264. Vexler Silviu Minoritati DA
265. Vîlceanu Dan PNL DA
266. Vîrză Mihăiță PSD DA
267. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
268. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
269. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
270. Vosganian Varujan ALDE DA
271. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Zainea Cornel USR DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 16:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro