Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2018 > 12:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 septembrie 2018, ora 12:20

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 63/2017 pentru modificarea art.2 din Legea nr.209/2015 privind anularea unor obligații fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:275 129 55 26 17 16 9 14 9
- voturi pentru (DA):275 129 55 26 17 16 9 14 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Constantin Daniel - DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dan Nicușor Daniel USR DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Damian PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Tinel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Ghinea Cristian USR DA
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Goga Octavian PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
110. Hărătău Elena PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela - DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lungu Tudorița PNL DA
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Mihalescul Dumitru PNL DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Mocanu Adrian ALDE DA
147. Mohaci Mihai PSD DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Movilă Petru PMP DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neagu Nicolae PNL DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL DA
158. Nicolae Andrei PSD DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Niță Mihai ALDE DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL DA
165. Olteanu Daniel ALDE DA
166. Oprea Dumitru PNL DA
167. Oros Nechita-Adrian PNL DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Palăr Ionel PNL DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pașcan Emil-Marius PMP DA
174. Pau Radu - Adrian PSD DA
175. Păle Dănuț PSD DA
176. Petcu Toma-Florin ALDE DA
177. Petrea Gabriel PSD DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Petric Octavian PSD DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
183. Podașcă Gabriela-Maria - DA
184. Pop Georgian PSD DA
185. Pop Tudor Rareș USR DA
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Mihai Valentin PSD DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
190. Popescu Pavel PNL DA
191. Preda Cezar-Florin PNL DA
192. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
193. Presură Alexandra PSD DA
194. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
195. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
196. Prună Cristina-Mădălina USR DA
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
198. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
199. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
200. Rădulescu Alexandru PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
203. Răduț Violeta PSD DA
204. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
205. Roman Florin-Claudiu PNL DA
206. Roman Ioan Sorin PSD DA
207. Romanescu Cristinel PNL DA
208. Roșca Lucreția PSD DA
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
210. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
211. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
212. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
213. Sefer Cristian-George PMP DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
217. Simion Lucian-Eduard PSD DA
218. Simionca Ionuț PMP DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
221. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Spânu Ion PSD DA
224. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
225. Stancu Florinel PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
230. Suciu Matei PSD DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șarapatin Elvira PSD DA
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șotcan Theodora PSD DA
239. Șova Lucian PSD DA
240. Șovăială Constantin PNL DA
241. Ștefan Corneliu PSD DA
242. Ștefan Ion PNL DA
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
245. Tabugan Ion ALDE DA
246. Teiș Alina PSD DA
247. Terea Ioan PSD DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Todor Adrian PSD DA
250. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
251. Toma Ilie PSD DA
252. Tomac Eugen PMP DA
253. Tripa Florin-Dan PSD DA
254. Tudor Beatrice PSD DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
257. Tușa Adriana Diana PSD DA
258. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
259. Vasile Daniel Minoritati DA
260. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
261. Vasilică Radu Costin PSD DA
262. Vass Levente UDMR DA
263. Văcaru Alin Vasile - DA
264. Velcea Nicolae PSD DA
265. Vexler Silviu Minoritati DA
266. Vîlceanu Dan PNL DA
267. Vîrză Mihăiță PSD DA
268. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
269. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
270. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
271. Vosganian Varujan ALDE DA
272. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Zainea Cornel USR DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 19 noiembrie 2018, 15:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro