Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.09.2018 > 12:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 septembrie 2018, ora 12:22

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni - Motiunea simpla initiata de 63 de deputati (MS 9/2018).
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:275 132 56 26 17 16 9 10 9
- voturi pentru (DA):93 - 56 26 - 1 9 1 -
- voturi împotrivă (NU):150 132 - - - 15 - 2 1
- abțineri:25 - - - 17 - - - 8
- nu au votat:7 - - - - - - 7 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati -
3. Ampleev Andrian Minoritati -
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Apjok Norbert UDMR Abținere
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD NU
14. Banias Mircea Marius - Abținere
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
16. Bălănescu Alexandru PSD NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bende Sándor UDMR Abținere
20. Benedek Zacharie UDMR Abținere
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR Abținere
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
27. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
30. Bontea Vlad PSD NU
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Borza Remus-Adrian - NU
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
38. Budăi Marius-Constantin PSD NU
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD NU
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE NU
46. Căciulă Aurel PSD NU
47. Călin Ion PSD NU
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
49. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD NU
54. Ciocan Dan PSD NU
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
57. Ciuhodaru Tudor PSD NU
58. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
59. Cobuz Maricela PSD NU
60. Cocoș Vasile PSD NU
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Constantin Daniel - Abținere
63. Cosma Andreea PSD NU
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati -
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion ALDE NU
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dan Nicușor Daniel USR DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD NU
75. Dîrzu Ioan PSD NU
76. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
77. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dunava Costel Neculai PSD NU
81. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
83. Farago Petru UDMR Abținere
84. Florea Damian PSD NU
85. Floroiu Ionel PSD NU
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
87. Furtună Mirela PSD NU
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Camelia PSD NU
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
92. Găină Mihăiță PSD NU
93. Georgescu Nicolae PSD NU
94. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
98. Gherman Dumitru PSD NU
99. Ghilea Găvrilă PNL DA
100. Ghinea Cristian USR DA
101. Gilia Claudia PSD NU
102. Giugea Nicolae PNL DA
103. Goga Octavian PSD NU
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
105. Gudu Vasile PNL DA
106. Halici Nicușor PSD NU
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
108. Hărătău Elena PSD NU
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
111. Huncă Mihaela - Abținere
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iancu Iulian PSD NU
114. Iancu Marius-Ionel PSD NU
115. Iftimie Neculai PSD NU
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
117. Intotero Natalia-Elena PSD NU
118. Ion Stelian-Cristian USR DA
119. Ionescu George PNL DA
120. Ioniță Antoneta PNL DA
121. Iordache Florin PSD NU
122. Itu Cornel PSD NU
123. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
124. Kelemen Hunor UDMR Abținere
125. Korodi Attila UDMR Abținere
126. Lazăr Sorin PSD NU
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Lovin Dumitru ALDE NU
129. Lungu Tudorița PNL DA
130. Lupașcu Costel PSD NU
131. Lupescu Dumitru USR DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD NU
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
134. Manole Petre-Florin PSD NU
135. Mareș Mara PNL DA
136. Marica Petru-Sorin PSD NU
137. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
140. Mihalescul Dumitru PNL DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
142. Mînzatu Roxana PSD NU
143. Mocanu Adrian ALDE NU
144. Mohaci Mihai PSD NU
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Movilă Petru PMP DA
148. Mușoiu Ștefan PSD NU
149. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
151. Neagu Nicolae PNL DA
152. Neață Eugen PSD NU
153. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
154. Nicoară Romeo Florin PNL DA
155. Nicolae Andrei PSD NU
156. Nicolicea Eugen PSD NU
157. Nistor Laurențiu PSD NU
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD NU
160. Nosa Iuliu PSD NU
161. Olar Corneliu PNL DA
162. Olteanu Daniel ALDE NU
163. Oprea Dumitru PNL DA
164. Oros Nechita-Adrian PNL DA
165. Oteșanu Daniela PSD NU
166. Palăr Ionel PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati -
168. Pană Adriana-Doina PSD NU
169. Paraschiv Rodica PSD NU
170. Pașcan Emil-Marius PMP DA
171. Pau Radu - Adrian PSD NU
172. Păle Dănuț PSD NU
173. Petcu Toma-Florin ALDE NU
174. Petrea Gabriel PSD NU
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati -
176. Petric Octavian PSD NU
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
178. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
179. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
180. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
181. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
182. Pop Georgian PSD NU
183. Pop Tudor Rareș USR DA
184. Popa Florin PSD NU
185. Popa Mihai Valentin PSD NU
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
187. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
188. Popescu Pavel PNL DA
189. Preda Cezar-Florin PNL DA
190. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
191. Presură Alexandra PSD NU
192. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR DA
195. Radu Anișoara PSD NU
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
197. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
198. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
199. Rădulescu Alexandru PSD NU
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
201. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
202. Răduț Violeta PSD NU
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Ioan Sorin PSD NU
206. Romanescu Cristinel PNL DA
207. Roșca Lucreția PSD NU
208. Rotaru Alexandru PSD NU
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
210. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
211. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
212. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
213. Sefer Cristian-George PMP DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
215. Seres Dénes UDMR Abținere
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
217. Simion Lucian-Eduard PSD NU
218. Simionca Ionuț PMP DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD NU
220. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
221. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
222. Solomon Adrian PSD NU
223. Spânu Ion PSD NU
224. Stan Viorel PSD NU
225. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
226. Stancu Florinel PSD NU
227. Stativă Irinel Ioan PSD NU
228. Stănescu Alexandru PSD NU
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Suciu Matei PSD NU
232. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
233. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
234. Szabó Ödön UDMR Abținere
235. Șarapatin Elvira PSD NU
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
237. Șimon Gheorghe PSD NU
238. Șișcu George PNL DA
239. Șotcan Theodora PSD NU
240. Șova Lucian PSD NU
241. Șovăială Constantin PNL DA
242. Ștefan Corneliu PSD NU
243. Ștefan Ion PNL DA
244. Ștefan Viorel PSD NU
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tabugan Ion ALDE NU
247. Teiș Alina PSD NU
248. Terea Ioan PSD NU
249. Tîlvăr Angel PSD NU
250. Todor Adrian PSD NU
251. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
252. Toma Ilie PSD NU
253. Tomac Eugen PMP DA
254. Tripa Florin-Dan PSD NU
255. Tudor Beatrice PSD NU
256. Turcan Raluca PNL DA
257. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
258. Tușa Adriana Diana PSD NU
259. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
260. Vasile Daniel Minoritati NU
261. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
262. Vasilică Radu Costin PSD NU
263. Vass Levente UDMR Abținere
264. Văcaru Alin Vasile - Abținere
265. Velcea Nicolae PSD NU
266. Vexler Silviu Minoritati -
267. Vîlceanu Dan PNL DA
268. Vîrză Mihăiță PSD NU
269. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
270. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
271. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
272. Vosganian Varujan ALDE NU
273. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
274. Weber Mihai PSD NU
275. Zainea Cornel USR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 13:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro