Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.10.2018 > 16:38 Versiunea pentru printare
Marți, 2 octombrie 2018, ora 16:38

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:157 71 39 19 4 5 7 10 2
- voturi pentru (DA):89 70 - - 1 5 4 9 -
- voturi împotrivă (NU):64 - 39 18 1 - 3 1 2
- abțineri:4 1 - 1 2 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balint Liviu-Ioan PSD DA
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Bichineț Corneliu PMP DA
15. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bodea Marius PNL NU
19. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Borza Remus-Adrian - NU
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD Abținere
23. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
24. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
25. Buican Cristian PNL NU
26. Bulai Iulian USR NU
27. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
28. Burciu Cristina PSD DA
29. Calista Mara-Daniela PNL NU
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Căciulă Aurel PSD DA
32. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL NU
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Cobuz Maricela PSD DA
37. Codreanu Constantin PMP NU
38. Culeafă Mihai PNL NU
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Cupșa Ioan PNL NU
41. Dehelean Silviu USR NU
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
45. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
46. Drulă Cătălin USR NU
47. Dunava Costel Neculai PSD DA
48. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
49. Fădor Angelica PNL NU
50. Florea Oana-Consuela PSD DA
51. Furic Iarco Minoritati DA
52. Furtună Mirela PSD DA
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Gavrilă Camelia PSD DA
55. Georgescu Nicolae PSD DA
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
57. Gheorghe Tinel PNL NU
58. Gherman Dumitru PSD DA
59. Ghilea Găvrilă PNL NU
60. Ghinea Cristian USR NU
61. Gilia Claudia PSD DA
62. Giugea Nicolae PNL NU
63. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
64. Gudu Vasile PNL NU
65. Halici Nicușor PSD DA
66. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
67. Ibram Iusein Minoritati DA
68. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
69. Ion Stelian-Cristian USR NU
70. Ioniță Antoneta PNL NU
71. Iordache Florin PSD DA
72. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
73. Lazăr Sorin PSD DA
74. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
75. Longher Victoria Minoritati DA
76. Lovin Dumitru ALDE DA
77. Lungu Tudorița PNL NU
78. Lupașcu Costel PSD DA
79. Macovei Silviu Nicu PSD DA
80. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
81. Manole Petre-Florin PSD DA
82. Mareș Mara PNL NU
83. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
84. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
85. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
86. Movilă Petru PMP DA
87. Mușoiu Ștefan PSD DA
88. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
89. Neață Eugen PSD DA
90. Nicoară Romeo Florin PNL NU
91. Nicolicea Eugen PSD DA
92. Nistor Laurențiu PSD DA
93. Niță Mihai ALDE DA
94. Niță Nicu PSD DA
95. Olar Corneliu PNL NU
96. Oprea Dumitru PNL NU
97. Oros Nechita-Adrian PNL NU
98. Pașcan Emil-Marius PMP DA
99. Păle Dănuț PSD DA
100. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
101. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
102. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
103. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
104. Pop Andrei PSD DA
105. Pop Georgian PSD DA
106. Pop Tudor Rareș USR NU
107. Popa Florin PSD DA
108. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
109. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
110. Popescu Pavel PNL NU
111. Presură Alexandra PSD DA
112. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
113. Radu Anișoara PSD DA
114. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
115. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
116. Rădulescu Alexandru PSD DA
117. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
118. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
119. Răduț Violeta PSD DA
120. Romanescu Cristinel PNL NU
121. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
122. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
123. Sefer Cristian-George PMP DA
124. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
125. Simion Lucian-Eduard PSD DA
126. Simonis Alfred - Robert PSD DA
127. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
128. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
129. Solomon Adrian PSD DA
130. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
131. Stan Viorel PSD DA
132. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
133. Stancu Florinel PSD DA
134. Stativă Irinel Ioan PSD DA
135. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
136. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
137. Șarapatin Elvira PSD DA
138. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
139. Șimon Gheorghe PSD DA
140. Șișcu George PNL NU
141. Șotcan Theodora PSD DA
142. Șovăială Constantin PNL NU
143. Ștefan Ion PNL NU
144. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
145. Terea Ioan PSD DA
146. Tîlvăr Angel PSD DA
147. Todor Adrian PSD DA
148. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
149. Tudor Beatrice PSD DA
150. Turcan Raluca PNL NU
151. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
152. Vișan George-Gabriel PSD DA
153. Vîlceanu Dan PNL NU
154. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
155. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
156. Zainea Cornel USR NU
157. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 6:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro