Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.10.2018 > 12:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 octombrie 2018, ora 12:50

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 64/2018).
PHC 64/2018 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:290 139 60 23 18 14 10 15 11
- voturi pentru (DA):288 139 60 23 18 14 9 15 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Borza Remus-Adrian - DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
42. Bran Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cherecheș Florica PNL DA
57. Cherecheș Viorica PNL DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor PSD DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Codreanu Constantin PMP DA
68. Cosma Andreea PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Culeafă Mihai PNL DA
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dan Nicușor Daniel USR DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Mircea-Titus - DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL DA
108. Ghinea Cristian USR DA
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Goga Octavian PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
113. Gudu Vasile PNL DA
114. Halici Nicușor PSD DA
115. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
116. Hărătău Elena PSD DA
117. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Huncă Mihaela - DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Iftimie Neculai PSD DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Ioniță Antoneta PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
132. Jivan Luminița-Maria PSD DA
133. Kelemen Hunor UDMR DA
134. Korodi Attila UDMR DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
137. Longher Victoria Minoritati DA
138. Lovin Dumitru ALDE DA
139. Lungu Tudorița PNL DA
140. Lupașcu Costel PSD DA
141. Lupescu Dumitru USR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Mareș Mara PNL DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
151. Mihalescul Dumitru PNL DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mînzatu Roxana PSD DA
154. Mocanu Adrian ALDE DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mohaci Mihai PSD DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
159. Movilă Petru PMP DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
163. Neagu Nicolae PNL DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
166. Nicoară Romeo Florin PNL DA
167. Nicolae Andrei PSD DA
168. Nicolicea Eugen PSD DA
169. Nistor Laurențiu PSD DA
170. Niță Mihai ALDE DA
171. Niță Nicu PSD DA
172. Nosa Iuliu PSD DA
173. Olar Corneliu PNL DA
174. Olteanu Daniel ALDE DA
175. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
176. Oros Nechita-Adrian PNL DA
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Palăr Ionel PNL DA
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Pană Adriana-Doina PSD DA
181. Paraschiv Rodica PSD DA
182. Pașcan Emil-Marius PMP DA
183. Pau Radu - Adrian PSD DA
184. Păle Dănuț PSD DA
185. Petcu Toma-Florin ALDE DA
186. Petrea Gabriel PSD DA
187. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
188. Petric Octavian PSD DA
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
190. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
191. Podașcă Gabriela-Maria - DA
192. Ponta Victor-Viorel - DA
193. Pop Andrei PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Pop Tudor Rareș USR DA
196. Popa Florin PSD DA
197. Popa Mihai Valentin PSD DA
198. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
199. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
200. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
201. Popescu Pavel PNL DA
202. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
203. Preda Cezar-Florin PNL DA
204. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
207. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
208. Prună Cristina-Mădălina USR DA
209. Radu Anișoara PSD DA
210. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
212. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
214. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
215. Răduț Violeta PSD DA
216. Roman Florin-Claudiu PNL DA
217. Romanescu Cristinel PNL DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Rotaru Alexandru PSD DA
220. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
221. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
222. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
223. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
224. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
225. Sefer Cristian-George PMP DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
228. Simion Lucian-Eduard PSD DA
229. Simionca Ionuț PMP DA
230. Simonis Alfred - Robert PSD DA
231. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
232. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Spânu Ion PSD DA
235. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
236. Stan Viorel PSD DA
237. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
238. Stancu Florinel PSD DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
242. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
243. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
244. Suciu Matei PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
247. Șarapatin Elvira PSD DA
248. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șișcu George PNL DA
251. Șotcan Theodora PSD DA
252. Șovăială Constantin PNL DA
253. Ștefan Corneliu PSD DA
254. Ștefan Ion PNL DA
255. Ștefan Viorel PSD DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
257. Tabugan Ion ALDE DA
258. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
259. Teiș Alina PSD DA
260. Terea Ioan PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Todor Adrian PSD DA
263. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
264. Toma Ilie PSD DA
265. Trăilă Cristina PNL DA
266. Tripa Florin-Dan PSD DA
267. Tudor Beatrice PSD DA
268. Tudose Mihai PSD DA
269. Turcan Raluca PNL DA
270. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
271. Tușa Adriana Diana PSD DA
272. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
273. Vasile Daniel Minoritati DA
274. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
275. Vass Levente UDMR DA
276. Văcaru Alin Vasile - DA
277. Velcea Nicolae PSD DA
278. Vexler Silviu Minoritati DA
279. Vișan George-Gabriel PSD DA
280. Vîlceanu Dan PNL DA
281. Vîrză Mihăiță PSD DA
282. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
283. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
284. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
285. Vosganian Varujan ALDE DA
286. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
287. Weber Mihai PSD DA
288. Zainea Cornel USR DA
289. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
290. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 noiembrie 2018, 3:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro