Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.10.2018 > 12:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 octombrie 2018, ora 12:51

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la propunerea de Regulament al Parlamentului European si al Consiliului de instituire a unui program pentru mediu si politici climatice (LIFE) si de abrogare a Regulamentului (CE) nr. 1293 COM (2018) 385 (PH CD 66/2018).
PHC 66/2018 privind adoptarea opiniei referitoare la propunerea de Regulament al Parlamentului European și al Consiliului de instituire a unui program pentru mediu și politici climatice (LIFE) și de abrogare a Regulamentului (CE) nr. 1293 COM (2018) 385
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:291 140 60 24 17 13 10 15 12
- voturi pentru (DA):291 140 60 24 17 13 10 15 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Borza Remus-Adrian - DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
42. Bran Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cherecheș Florica PNL DA
57. Cherecheș Viorica PNL DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chiriac Viorel PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciuhodaru Tudor PSD DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Codreanu Constantin PMP DA
68. Cosma Andreea PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Culeafă Mihai PNL DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dan Nicușor Daniel USR DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Mircea-Titus - DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
82. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Durbacă Eugen - DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Damian PSD DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
97. Furic Iarco Minoritati DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Camelia PSD DA
101. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Gheorghiu Bogdan PNL DA
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL DA
109. Ghinea Cristian USR DA
110. Gilia Claudia PSD DA
111. Giugea Nicolae PNL DA
112. Goga Octavian PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
114. Gudu Vasile PNL DA
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
117. Hărătău Elena PSD DA
118. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Huncă Mihaela - DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Iftimie Neculai PSD DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Ioniță Antoneta PNL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
133. Jivan Luminița-Maria PSD DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Lazăr Sorin PSD DA
137. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
138. Longher Victoria Minoritati DA
139. Lovin Dumitru ALDE DA
140. Lungu Tudorița PNL DA
141. Lupașcu Costel PSD DA
142. Lupescu Dumitru USR DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manole Petre-Florin PSD DA
146. Mareș Mara PNL DA
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
152. Mihalescul Dumitru PNL DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mînzatu Roxana PSD DA
155. Mocanu Adrian ALDE DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mohaci Mihai PSD DA
158. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
159. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
160. Movilă Petru PMP DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
164. Neagu Nicolae PNL DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
167. Nicoară Romeo Florin PNL DA
168. Nicolae Andrei PSD DA
169. Nicolicea Eugen PSD DA
170. Nistor Laurențiu PSD DA
171. Niță Mihai ALDE DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Nosa Iuliu PSD DA
174. Olteanu Daniel ALDE DA
175. Oprea Dumitru PNL DA
176. Oros Nechita-Adrian PNL DA
177. Oteșanu Daniela PSD DA
178. Palăr Ionel PNL DA
179. Pambuccian Varujan Minoritati DA
180. Pană Adriana-Doina PSD DA
181. Paraschiv Rodica PSD DA
182. Pașcan Emil-Marius PMP DA
183. Pau Radu - Adrian PSD DA
184. Păle Dănuț PSD DA
185. Petcu Toma-Florin ALDE DA
186. Petrea Gabriel PSD DA
187. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
188. Petric Octavian PSD DA
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
190. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
191. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
192. Podașcă Gabriela-Maria - DA
193. Ponta Victor-Viorel - DA
194. Pop Andrei PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Pop Tudor Rareș USR DA
197. Popa Florin PSD DA
198. Popa Mihai Valentin PSD DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
201. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
204. Preda Cezar-Florin PNL DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Radu Anișoara PSD DA
211. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
216. Răduț Violeta PSD DA
217. Roman Florin-Claudiu PNL DA
218. Romanescu Cristinel PNL DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Rotaru Alexandru PSD DA
221. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
222. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
223. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
225. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
226. Sefer Cristian-George PMP DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
229. Simion Lucian-Eduard PSD DA
230. Simionca Ionuț PMP DA
231. Simonis Alfred - Robert PSD DA
232. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
233. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Spânu Ion PSD DA
236. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
237. Stan Viorel PSD DA
238. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
239. Stancu Florinel PSD DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
243. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Suciu Matei PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
248. Șarapatin Elvira PSD DA
249. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șișcu George PNL DA
252. Șotcan Theodora PSD DA
253. Șovăială Constantin PNL DA
254. Ștefan Corneliu PSD DA
255. Ștefan Ion PNL DA
256. Ștefan Viorel PSD DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
258. Tabugan Ion ALDE DA
259. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
260. Teiș Alina PSD DA
261. Terea Ioan PSD DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Todor Adrian PSD DA
264. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
265. Toma Ilie PSD DA
266. Trăilă Cristina PNL DA
267. Tripa Florin-Dan PSD DA
268. Tudor Beatrice PSD DA
269. Tudose Mihai PSD DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
272. Tușa Adriana Diana PSD DA
273. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
274. Vasile Daniel Minoritati DA
275. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
276. Vass Levente UDMR DA
277. Văcaru Alin Vasile - DA
278. Velcea Nicolae PSD DA
279. Vexler Silviu Minoritati DA
280. Vișan George-Gabriel PSD DA
281. Vîlceanu Dan PNL DA
282. Vîrză Mihăiță PSD DA
283. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
284. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
285. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
286. Vosganian Varujan ALDE DA
287. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
288. Weber Mihai PSD DA
289. Zainea Cornel USR DA
290. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 19 noiembrie 2018, 15:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro