Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.10.2018 > 12:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 octombrie 2018, ora 12:51

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 32/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.78/2017 pentru modificarea și completarea Legii apelor nr.107/1996
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:294 140 61 25 18 15 10 15 10
- voturi pentru (DA):225 140 - 22 17 14 9 15 8
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:68 - 60 3 1 1 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Banias Mircea Marius - DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL Abținere
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
35. Bodea Marius PNL Abținere
36. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
37. Bontea Vlad PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
39. Borza Remus-Adrian - DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL Abținere
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cherecheș Florica PNL Abținere
58. Cherecheș Viorica PNL Abținere
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciuhodaru Tudor PSD DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Cobuz Maricela PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Codreanu Constantin PMP DA
69. Cosma Andreea PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Culeafă Mihai PNL Abținere
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL Abținere
76. Dan Nicușor Daniel USR DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Mircea-Titus - DA
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Durbacă Eugen - DA
89. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Fădor Angelica PNL Abținere
93. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
94. Florea Damian PSD DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
98. Furic Iarco Minoritati DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilă Camelia PSD DA
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Georgescu Nicolae PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Tinel PNL NU
107. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
108. Gherman Dumitru PSD DA
109. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
110. Ghinea Cristian USR DA
111. Gilia Claudia PSD DA
112. Giugea Nicolae PNL Abținere
113. Goga Octavian PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Gudu Vasile PNL Abținere
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
118. Hărătău Elena PSD DA
119. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Iftimie Neculai PSD DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ionescu George PNL Abținere
130. Ioniță Antoneta PNL Abținere
131. Iordache Florin PSD DA
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
133. Jivan Luminița-Maria PSD DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Lazăr Sorin PSD DA
137. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
138. Longher Victoria Minoritati DA
139. Lovin Dumitru ALDE DA
140. Lungu Tudorița PNL Abținere
141. Lupașcu Costel PSD DA
142. Lupescu Dumitru USR DA
143. Macovei Silviu Nicu PSD DA
144. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
145. Manole Petre-Florin PSD DA
146. Mareș Mara PNL Abținere
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
151. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
152. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mînzatu Roxana PSD DA
155. Mocanu Adrian ALDE DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mohaci Mihai PSD DA
158. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
159. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
160. Movilă Petru PMP DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
164. Neagu Nicolae PNL Abținere
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
167. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
168. Nicolae Andrei PSD DA
169. Nicolicea Eugen PSD DA
170. Nistor Laurențiu PSD DA
171. Niță Mihai ALDE DA
172. Niță Nicu PSD DA
173. Nosa Iuliu PSD DA
174. Olteanu Daniel ALDE DA
175. Oprea Dumitru PNL Abținere
176. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
177. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
178. Oteșanu Daniela PSD DA
179. Palăr Ionel PNL Abținere
180. Pambuccian Varujan Minoritati DA
181. Pană Adriana-Doina PSD DA
182. Paraschiv Rodica PSD DA
183. Pașcan Emil-Marius PMP DA
184. Pau Radu - Adrian PSD DA
185. Păle Dănuț PSD DA
186. Petcu Toma-Florin ALDE DA
187. Petrea Gabriel PSD DA
188. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
189. Petric Octavian PSD DA
190. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
192. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
193. Podașcă Gabriela-Maria - DA
194. Ponta Victor-Viorel - DA
195. Pop Andrei PSD DA
196. Pop Georgian PSD DA
197. Pop Tudor Rareș USR DA
198. Popa Florin PSD DA
199. Popa Mihai Valentin PSD DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
202. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
203. Popescu Pavel PNL Abținere
204. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
205. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
209. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
210. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
211. Radu Anișoara PSD DA
212. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
213. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
214. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
215. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
216. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
217. Răduț Violeta PSD DA
218. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
219. Roman Ioan Sorin PSD DA
220. Romanescu Cristinel PNL Abținere
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Rotaru Alexandru PSD DA
223. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
224. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
225. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
226. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
227. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
228. Sefer Cristian-George PMP DA
229. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
232. Simion Lucian-Eduard PSD DA
233. Simionca Ionuț PMP DA
234. Simonis Alfred - Robert PSD DA
235. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
236. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Spânu Ion PSD DA
239. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
240. Stan Viorel PSD DA
241. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
242. Stancu Florinel PSD DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănescu Alexandru PSD DA
245. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
246. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
248. Suciu Matei PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
251. Șarapatin Elvira PSD DA
252. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
253. Șimon Gheorghe PSD DA
254. Șișcu George PNL Abținere
255. Șotcan Theodora PSD DA
256. Șovăială Constantin PNL Abținere
257. Ștefan Corneliu PSD DA
258. Ștefan Ion PNL Abținere
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
261. Tabugan Ion ALDE DA
262. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
263. Teiș Alina PSD DA
264. Terea Ioan PSD DA
265. Tîlvăr Angel PSD DA
266. Todor Adrian PSD DA
267. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
268. Toma Ilie PSD DA
269. Trăilă Cristina PNL Abținere
270. Tripa Florin-Dan PSD DA
271. Tudor Beatrice PSD DA
272. Tudose Mihai PSD DA
273. Turcan Raluca PNL Abținere
274. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
275. Tușa Adriana Diana PSD DA
276. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
277. Vasile Daniel Minoritati DA
278. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
279. Vass Levente UDMR DA
280. Văcaru Alin Vasile - DA
281. Velcea Nicolae PSD DA
282. Vexler Silviu Minoritati DA
283. Vișan George-Gabriel PSD DA
284. Vîlceanu Dan PNL Abținere
285. Vîrză Mihăiță PSD DA
286. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
287. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
288. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
289. Vosganian Varujan ALDE DA
290. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Zainea Cornel USR DA
293. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 aprilie 2019, 21:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro