Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2018 > 12:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 octombrie 2018, ora 12:06

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 203/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.374/2006 privind suspendarea serviciului public cu specific silvic pentru proprietarii terenurilor forestiere pentru care au fost emise documentele prevăzute la art.III alin.(1) din Legea nr.169/1997 pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar nr.18/1991
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:278 134 53 27 17 14 10 14 9
- voturi pentru (DA):184 134 3 - 17 14 - 13 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:94 - 50 27 - - 10 1 6
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR Abținere
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL Abținere
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL Abținere
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR Abținere
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Viorica PNL Abținere
53. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP Abținere
63. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
64. Constantin Daniel - Abținere
65. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
66. Cristache Cătălin PMP Abținere
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Culeafă Mihai PNL Abținere
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL Abținere
73. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
74. Dehelean Silviu USR Abținere
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus - DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
81. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drulă Cătălin USR Abținere
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL Abținere
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Damian PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Furic Iarco Minoritati DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
103. Gheorghe Tinel PNL Abținere
104. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
107. Ghinea Cristian USR Abținere
108. Gilia Claudia PSD DA
109. Giugea Nicolae PNL Abținere
110. Goga Octavian PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Vasile PNL Abținere
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Hărătău Elena PSD DA
116. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Huncă Mihaela - DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
125. Ionescu George PNL Abținere
126. Ioniță Antoneta PNL Abținere
127. Iordache Florin PSD DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
130. Jivan Luminița-Maria PSD DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL Abținere
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR Abținere
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL Abținere
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mînzatu Roxana PSD DA
149. Mocanu Adrian ALDE DA
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Mohaci Mihai PSD DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
154. Movilă Petru PMP Abținere
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
158. Neagu Nicolae PNL Abținere
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
161. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL DA
168. Olteanu Daniel ALDE DA
169. Oprea Dumitru PNL Abținere
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Palăr Ionel PNL DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Pană Adriana-Doina PSD DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
176. Pau Radu - Adrian PSD DA
177. Păle Dănuț PSD DA
178. Petric Octavian PSD DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
181. Plumb Rovana PSD DA
182. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
183. Ponta Victor-Viorel - Abținere
184. Pop Georgian PSD DA
185. Pop Tudor Rareș USR Abținere
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
189. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
190. Popescu Pavel PNL Abținere
191. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
195. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
196. Radu Anișoara PSD DA
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
198. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
199. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
200. Rădulescu Alexandru PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
203. Răduț Violeta PSD DA
204. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
205. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
206. Roman Ioan Sorin PSD DA
207. Romanescu Cristinel PNL Abținere
208. Roșca Lucreția PSD DA
209. Rotaru Alexandru PSD DA
210. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
211. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
212. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
213. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
214. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
215. Sefer Cristian-George PMP Abținere
216. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
219. Simion Lucian-Eduard PSD DA
220. Simionca Ionuț PMP Abținere
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
223. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Spânu Ion PSD DA
226. Stan Viorel PSD DA
227. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
228. Stancu Florinel PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Suciu Matei PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șarapatin Elvira PSD DA
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
238. Șișcu George PNL Abținere
239. Șotcan Theodora PSD DA
240. Șova Lucian PSD DA
241. Șovăială Constantin PNL Abținere
242. Ștefan Corneliu PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
244. Tabugan Ion ALDE DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Teiș Alina PSD DA
247. Terea Ioan PSD DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Todor Adrian PSD DA
250. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
251. Toma Ilie PSD DA
252. Trăilă Cristina PNL Abținere
253. Tripa Florin-Dan PSD DA
254. Tudor Beatrice PSD DA
255. Tudose Mihai PSD DA
256. Turcan Raluca PNL Abținere
257. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
258. Tușa Adriana Diana PSD DA
259. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
260. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
261. Vasile Daniel Minoritati DA
262. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
263. Vass Levente UDMR DA
264. Văcaru Alin Vasile - Abținere
265. Velcea Nicolae PSD DA
266. Vexler Silviu Minoritati DA
267. Vișan George-Gabriel PSD DA
268. Vîlceanu Dan PNL Abținere
269. Vîrză Mihăiță PSD DA
270. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
271. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
272. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
273. Vosganian Varujan ALDE DA
274. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zainea Cornel USR Abținere
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 12 noiembrie 2018, 22:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro